Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał

dodano: 11.01.2019, 23:35
akcje wątku: drzewko

"Niemal 10 milionów euro od UE na badania nad wpływem Koranu na Europę

Europejska Rada Badań Naukowych przyznała grant w wysokości niemal 10 milionów euro na badanie wpływu Koranu na Europejczyków (chrześcijan, żydów, wolnomyślicieli, ateistów i muzułmanów). Grant przyznano na okres 6 lat.

Naukowcy zbadają wpływ świętej księgi islamu na relacje Europejczyków z islamem, debaty między chrześcijanami różnych wyznań oraz na oświeceniową krytykę chrześcijaństwa. Zajmą się okresem od średniowiecza do wczesnej nowożytności.

W ramach projektu powstanie baza danych zawierająca koraniczne manuskrypty oraz tłumaczenia, a także inne dzieła koraniczne. Zaplanowano również intetrdyscyplinarne spotkania w różnych krajach europejskich. Powstanie także multimedialna wystawa poświęcona miejscu Koranu w europejskim dziedzictwie kulturowym [żydom - muzea holokaustu, muzułmanom - wystawy Koranu].

Dokładna kwota przeznaczona na grant ze środków unijnych to 9 842 534 euro. Głównym grantobiorcą jest Hiszpańska Rada Badań Naukowych (CSIC) [już wiem dlaczego przygarniają miłosiernie nachodźców]. W projekcie udział wezmą również naukowcy z Francji, Wielkiej Brytanii i innych państw. Zgodnie z roboczą przyjętą przez naukowców hipotezą, Koran odegrał istotną rolę w intelektualnym oraz religijnym rozwoju Europy [zwariowali?] – twierdzi Mercedes Garcia Arenal z CSIC.

Od dawna zwolennicy politycznej poprawności starają się narzucić swoją wizję historii Europy ukazującą Koran i islam jako ważne dźwignie przekazywania wiedzy w Europie [przecieram oczy ze zdumienia]. Mówił o tym m.in. Jacques Chirac, były prezydent Francji (1995-2007).

Poprzez planowane badania naukowe Unia Europejska chce uprawomocnić, proislamską i proimigracyjną narrację o Europie. Chodzi o ukazanie jej jako kontynentu różnorodności kulturowej i wyznaniowej. Nacisk na islamski wpływ na Europę posłuży także lepszemu samopoczuciu imigrantów".  

Źródła: erc.europa.eu / breitbart.com / komentarz własny pch24.pl

• Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 11.01.2019, 23:48
    Chyba nigdy nie zapomnę, ile inwektyw nasłuchałam się i naczytałam na FF, gdy tylko zaczynał się masowy napływ nachodźców muzułmańskich na Europę Zachodnią. Chyba cały naród w Polsce był gotów nieść pomoc i udzielać schronienia "biednym" muzułmańskim dzieciom (w wieku po 25 lat i więcej). Uruchomione były chyba wszystkie możliwe mechanizmy, by poruszyć moje zatwardziałe serce. Kto to teraz pamięta. Ja nie zapomnę.

Czy dziś ktoś jeszcze wierzy w spontaniczną "ucieczkę" "biednych" Arabusków przed wojną i prześladowaniami?
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|Adalbert1241 12.01.2019, 1:17
    Przesada. \Szum medialny małej garstki ale krzyczącej głośno bo było zapłacone.

Proszę popatrzec na historię Arabów i zobaczy Pani ciekawe rzeczy. Parę razy jak pamiętam tworzono Ligi arabskie, Unię, jednoczono się. Od czasów Istanbułu nie powstało imperium . Turkom to wyszło.
    Teraz powtarzają w mniejszej skali. Arabowie są podzieleni aż miło. I dzielą ich jak chcą i kiedy chcą.

Ktoś:)) chyba zauwazył że Arabami łatwiej sterować niż białymi chrześcijanami ktorych sie nie lubi.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 12.01.2019, 12:02

Przesada. \Szum medialny małej garstki ale krzyczącej głośno bo było zapłacone.

Proszę popatrzec na historię Arabów i zobaczy Pani ciekawe rzeczy. Parę razy jak pamiętam tworzono Ligi arabskie, Unię, jednoczono się. Od czasów Istanbułu nie powstało imperium . Turkom to wyszło.
    Teraz powtarzają w mniejszej skali. Arabowie są podzieleni aż miło ...

Widzimy inne problemy.
    Podkreśliłam pogrubionym drukiem.
    Czy akceptujesz i podoba Ci się:

- "badania nad wpływem Koranu na Europę";
    - "debaty między chrześcijanami różnych wyznań"
    Co ten temat ma wspólnego z islamem, Koranem i ich demonami, że został wrzucony do jednego wora?
    - " oświeceniowa krytyka chrześcijaństwa"?
    - "baza danych zawierająca koraniczne manuskrypty oraz tłumaczenia"
    Dlaczego mamy dla nich porządkować ich bibliografię i wydawać na to nasze pieniądze?
    - "interdyscyplinarne spotkania w różnych krajach europejskich"?
    - " wystawa poświęcona miejscu Koranu w europejskim dziedzictwie kulturowym!!!
    - "Koran odegrał istotną rolę w intelektualnym oraz religijnym rozwoju Europy [zwariowali?]
    - "Koran i islam jako ważne dźwignie przekazywania wiedzy w Europie - Co za KŁAMSTWO
    - "Unia Europejska chce uprawomocnić, proislamską i proimigracyjną narrację o Europie";
    - "Chodzi o ukazanie jej jako kontynentu różnorodności kulturowej i wyznaniowej" - masoński plan przekształcenia chrześcijańskiej Europy.

Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 12.01.2019, 12:31

Widzimy inne problemy.
    Podkreśliłam pogrubionym drukiem.
    Czy akceptujesz i podoba Ci się:

- "badania nad wpływem Koranu na Europę";
    - "debaty między chrześcijanami różnych wyznań"
    Co ten temat ma wspólnego z islamem, Koranem i ich demonami, że został wrzucony do jednego wora?
    - " oświeceniowa krytyka chrześcijaństwa"?
    - "baza danych zawierająca koraniczne manuskrypty oraz tłumaczenia ...

Ja zauważam jako problem i to niemały, że nami, narodami europejskimi rządzą szaleńcy z Brukseli, masoneria, która nas nienawidzi. To są działania dla mnie, obywatela państwa wchodzącego w skład UE - wrogie.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|observer1920 12.01.2019, 12:43
    Pod względem takiego za przeproszeniem stosunku wobec agresorów to nie tylko dogoniliśmy Europę ale wręcz przegoniliśmy. Na naszych kłopotliwych gości wydajemy więcej. A gdyby jeszcze wziąć pod uwagę i porównać budżety i liczbę nachodźców wobec liczby gości ...
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 12.01.2019, 12:55

Pod względem takiego za przeproszeniem stosunku wobec agresorów to nie tylko dogoniliśmy Europę ale wręcz przegoniliśmy. Na naszych kłopotliwych gości wydajemy więcej. A gdyby jeszcze wziąć pod uwagę i porównać budżety i liczbę nachodźców wobec liczby gości ...

Coś mi wygląda na to, że walka między żydami a muzułmanami przeniosła się do Europy. Żydy z holokaustu zrobili religię, a teraz wymachują tym holokaustem we wszystkie strony: wymuszenia, szantaż, rabunek mienia.
    Teraz arabusy zaczynają dostawać te same, identyczne - fory.
    Kto za tym stoi? W jakim celu?
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|observer1920 12.01.2019, 17:17

Coś mi wygląda na to, że walka między żydami a muzułmanami przeniosła się do Europy. Żydy z holokaustu zrobili religię, a teraz wymachują tym holokaustem we wszystkie strony: wymuszenia, szantaż, rabunek mienia.
    Teraz arabusy zaczynają dostawać te same, identyczne - fory.
    Kto za tym stoi? W jakim celu?

Zdestabilizowali BW (sami i przy pomocy sojuszników) żeby rozwlec konflikt na Europę. Liczą, ze w ten sposób wymogą zrozumienie dla zbrodni jakich popełniają tam gdzie sami znaleźli się także jako nachodźcy.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 12.01.2019, 18:41

Zdestabilizowali BW (sami i przy pomocy sojuszników) żeby rozwlec konflikt na Europę. Liczą, ze w ten sposób wymogą zrozumienie dla zbrodni jakich popełniają tam gdzie sami znaleźli się także jako nachodźcy.

Zauważ , jak sprytnie wikłają Polskę w te karkołomne intrygi. Po cholerę nam wtrącać się do polityki, jaką prowadzą wobec Iranu? Organizują konferencję w Warszawie. Już Iran wytknął Polsce, że w czasie II wojny światowej dał Polakom schronienie. A my - co? Montujemy sojusz przeciwko Iranowi. W imię czego? St. Zjedn. traktują Polaków jak ostatnie łachudry, których bez wizy do swego kraju nie wpuszczą. Wielki mi sojusz. Wiernopoddańczy.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|A G Rest 12.01.2019, 18:57

Zauważ , jak sprytnie wikłają Polskę w te karkołomne intrygi. Po cholerę nam wtrącać się do polityki, jaką prowadzą wobec Iranu? Organizują konferencję w Warszawie. Już Iran wytknął Polsce, że w czasie II wojny światowej dał Polakom schronienie. A my - co? Montujemy sojusz przeciwko Iranowi. W imię czego? St. Zjedn. traktują ...

Czy Iran ajatollahów jest pani Iranem? Czy jest tu ukryty jakiś humbug hipokryzji?

https://www.youtube.com/watch?v=SNocyz1NRjA
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|observer1920 13.01.2019, 7:37

Zauważ , jak sprytnie wikłają Polskę w te karkołomne intrygi. Po cholerę nam wtrącać się do polityki, jaką prowadzą wobec Iranu? Organizują konferencję w Warszawie. Już Iran wytknął Polsce, że w czasie II wojny światowej dał Polakom schronienie. A my - co? Montujemy sojusz przeciwko Iranowi. W imię czego? St. Zjedn. traktują ...

Wiadome lobby i ich pachoły wrabiają nas w wojnę bo wygodniej im wyciągać kasztany z ogniska rękami innych ...
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 13.01.2019, 8:56

Wiadome lobby i ich pachoły wrabiają nas w wojnę bo wygodniej im wyciągać kasztany z ogniska rękami innych ...

Co i rusz słyszę w wiadomościach o dobrodziejstwach rządu, a szczególnie ministra resortu - dla wojska polskiego, żołnierzy, unowocześniania uzbrojenia i sprzętu, zwiększania liczebności armii. Argumentują, że to nadzwyczajne dobrodziejstwo dla narodu, gdyż wszystko to w jego obronie i ochronie. I potem jednym tchem wymieniają, gdzie ten polski żołnierz służy: w Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Republice Środkowej Afryki. Co on tam robi? Chroni i broni granic Polski? Strzeże narodu polskiego?
    Za te "misje pokojowe", wszak tak teraz nazywa się agresję na słabsze kraje, Polska będzie w przyszłości sądzona za zbrodnie wojenne.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|Ola 12.01.2019, 13:32
    Mnie zastanawia jedno. Dlaczego UE rozdaje wielkie pieniądze. Dostają je również zwykli ludzie, którzy mają jakiś pomysł i mają konkretny wkład własny. Znam dokładnie takie sytuacje i jestem naprawdę zdziwiona. To samo kościoły, np w mojej parafii dostał proboszcz bardzo duże pieniądze. Suma zwala z nóg i zastanawia. Zastanawiam się co będzie musiał zrobić w zamian bo nie wierzę w dobre intencje UE.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|[email protected] 12.01.2019, 14:23

Mnie zastanawia jedno. Dlaczego UE rozdaje wielkie pieniądze. Dostają je również zwykli ludzie, którzy mają jakiś pomysł i mają konkretny wkład własny. Znam dokładnie takie sytuacje i jestem naprawdę zdziwiona. To samo kościoły, np w mojej parafii dostał proboszcz bardzo duże pieniądze. Suma zwala z nóg i zastanawia. Zastanawiam się ...

Nie łudźmy się. Szatan zawsze upomni się o swoje.

Mnie przeraża, że jacyś dla mnie anonimowi wrogowie robią ze mną i z moim narodem, co chcą, a my jesteśmy bezsilni.
    Wtedy zawsze mam pretensję do Jana Pawła II, że cynicznie wmanewrował nas, naród polski - w takie bagno. Gdyby nie wyraźna zachęta z jego strony, żebyśmy my, Polacy głosowali za wstąpieniem do UE, to nie byłabym pewna, czy wynik byłby taki, jaki był.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|Agnes32 12.01.2019, 18:53

Nie łudźmy się. Szatan zawsze upomni się o swoje.

Mnie przeraża, że jacyś dla mnie anonimowi wrogowie robią ze mną i z moim narodem, co chcą, a my jesteśmy bezsilni.
    Wtedy zawsze mam pretensję do Jana Pawła II, że cynicznie wmanewrował nas, naród polski - w takie bagno. Gdyby nie wyraźna ...

Nie wiem, gdzie widziałaś taką zachętę. Ja niczego takie nie zauważyłam i jak najbardziej głosowałam przeciw. A jeśli ty zagłosowałaś za, możesz mieć przetensje tylko do siebie. Trzeba używać swojej głowy, a nie oglądać się wiecznie na kogoś.
    Odpowiedz
  • Re: Niemal 10 milionów euro od UE na islam i Koran w Europie oraz lepsze samopoczucie nachodżców - Świat oszalał|A G Rest 12.01.2019, 19:02

Nie wiem, gdzie widziałaś taką zachętę. Ja niczego takie nie zauważyłam i jak najbardziej głosowałam przeciw. A jeśli ty zagłosowałaś za, możesz mieć przetensje tylko do siebie. Trzeba używać swojej głowy, a nie oglądać się wiecznie na kogoś.

Ain't @[email protected] just a twist in the sobriety?

https://www.youtube.com/watch?v=T5emcbg_wZk
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook