Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Budda nazistów jest fałszerstwem

dodano: 5.11.2012, 1:56
akcje wątku: drzewko

Autor: Maria wiadomo która

Jestem typową warszawską lansiarą i to podobno jeszcze nie starą

Niby tybetański z tzw "Budda ze swastyką"- nie ma 1000 lat, choć został wyrzeźbiony z meteorytu, świat był nim kiedyś zachwycony.

Tak uważają na uniwersytece w Seulu, że to hitlerowski fals.

por. http://www.guardian.co.uk/science/2012/oct/24/nazi-buddha-statue-space-fake?INTCMP=SRCH

http://static.guim.co.uk/sys-images/Admin/BkFill/Default_image_group/2012/10/24/1351089164510/Iron-Man-statue-008.jpg

• Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|miś Korbiniana 5.11.2012, 10:07
    Albo pedalski, bo ma kolczyka w uchu prawym. ;-)
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|Maria wiadomo która 5.11.2012, 10:39

Albo pedalski, bo ma kolczyka w uchu prawym. ;-)

albo pedalski fals :)
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|miś Korbiniana 5.11.2012, 11:39

albo pedalski fals :)

Właśnie czytam jak to lisowczycy dotarli za Moskwą do jakiegoś Obu gdzie tubylcy czcili "tłustą babę ze złota", lisowczycy połupali ją na kawałki i podzielili się nią.
    A w przypisach podają, że to Budda była... ;-p
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|Maria wiadomo która 5.11.2012, 12:06

Właśnie czytam jak to lisowczycy dotarli za Moskwą do jakiegoś Obu gdzie tubylcy czcili "tłustą babę ze złota", lisowczycy połupali ją na kawałki i podzielili się nią.
    A w przypisach podają, że to Budda była... ;-p

a ja właśnie oglądałam film o wpływach cywilizacji Greckiej na Azję i że pierwsza Budda zrobiona była przez artystę greckiego. I Filozofia też wpływała, zwłaszcza z czasów Aleksandra Wielkiego. Może to być ?
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|miś Korbiniana 5.11.2012, 12:33

a ja właśnie oglądałam film o wpływach cywilizacji Greckiej na Azję i że pierwsza Budda zrobiona była przez artystę greckiego. I Filozofia też wpływała, zwłaszcza z czasów Aleksandra Wielkiego. Może to być ?

Poszedłem kiedyś dalej w dyskusji z Hindusami dumnymi ze swej kultury sprzed lat tysięcy. Otóż napisałem, że wychodząc z ichniego subkontynentu przodkowie Europejczyków pozostawili po sobie te wszystkie zabytki, którymi oni się tak szczycą, więc to właściwie my powinniśmy zbierać wyrazy uznania, a nie plemiona, które zabytkom pozwoliły zarastać dżunglą. Konkluzja była taka, że potem inni Europejczycy - Brychole - przez dwieście lat odgrzebywali i nadawali tym zabytkom blasku. Naturalnie zgodziłem się z Hindusami, że Brychole wywozili mnóstwo złota i skarbów, których ich (i nasi przodkowie) nie byli w stanie zabrać w juki. Pogniewali się. Ale co tam. ;-)
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|Maria wiadomo która 5.11.2012, 15:13

Poszedłem kiedyś dalej w dyskusji z Hindusami dumnymi ze swej kultury sprzed lat tysięcy. Otóż napisałem, że wychodząc z ichniego subkontynentu przodkowie Europejczyków pozostawili po sobie te wszystkie zabytki, którymi oni się tak szczycą, więc to właściwie my powinniśmy zbierać wyrazy uznania, a nie plemiona, które zabytkom pozwoliły zarastać dżunglą ...

Brychole ?
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|miś Korbiniana 5.11.2012, 17:52
    Brychole - panowie od Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej i Cesarskich Indii Brytyjskich. Tak na oko rządzili się od połowy XVIII do połowy XX wieku. ;-)
    Odpowiedz
  • Re: Budda nazistów jest fałszerstwem|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 8.11.2012, 22:58
    Bardzo ciekawe .
    Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook