Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie zdążyłam zostać mamą

dodano: 9.06.2015, 16:39
akcje wątku: drzewko

Autor: Szymon z Cyreny

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

http://ocdn.eu/images/pulscms/NDA7MDQsNSwwLDU5NSwzMjQ7MDYsMzIwLDFjMg__/7e375a2d45b1f8411ce8e22fe4fb0864.jpg

„Zdążyłam zrobić specjalizację i karierę, zdążyłam być w Tokio i w Paryżu, zdążyłam kupić mieszkanie i wyremontować dom. Ale nie zdążyłam… zostać mamą. Żałuję”- mówi atrakcyjna kobieta w swoim luksusowym domu. To fragment filmu kampanii społecznej „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” fundacji Mamy i Taty. 

https://www.youtube.com/watch?v=-SEputU87Tk

„Nie odkładaj macierzyństwa na potem” – to hasło najnowszej kampanii Fundacji Mamy i Taty. Jej celem jest ostrzeżenie młodych kobiet przed odkładaniem decyzji o posiadaniu dziecka.

Kampania ledwie ruszyła a już budzi wiele kontrowersji co nie umniejsza prawdziwości jej przesłania.

• Re: Nie zdążyłam zostać mamą|MarNiok 9.06.2015, 16:44
    max wie, k to ok 30 lat
    min to 20-23 lata
    ale reguły nie ma

aha, najważniejsze to min 2 dzieci, więcej tez może być

wiadomo, że powyższe w optymalnej sytuacji zdrowotnej i ukladzie mężczyzna + kobieta
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|MarNiok 9.06.2015, 20:43

max wie, k to ok 30 lat
    min to 20-23 lata
    ale reguły nie ma

aha, najważniejsze to min 2 dzieci, więcej tez może być

wiadomo, że powyższe w optymalnej sytuacji zdrowotnej i ukladzie mężczyzna + kobieta

w uzupełnieniu dodam ze chodzi o wiek na poczęcie pierwszego dziecka
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|Krafft57 9.06.2015, 16:44
    nie bardzo ta reklama wiarygodna - ta kobieta jeszcze przez wiele lat może mieć dzieci...Mamy raczej odwrotny problem, wiele rodzin nie stac na dzieci, zresztą powinna to być odpowiedzialna decyzja, a nie w stylu - "Pan Bóg dał dziecko to i da na dziecko"...
    "Bogurodzica" śpiewana była często na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem (anonimowy uczeń)
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą| Szymon z Cyreny 9.06.2015, 16:47

nie bardzo ta reklama wiarygodna - ta kobieta jeszcze przez wiele lat może mieć dzieci...Mamy raczej odwrotny problem, wiele rodzin nie stac na dzieci, zresztą powinna to być odpowiedzialna decyzja, a nie w stylu - "Pan Bóg dał dziecko to i da na dziecko"...

w spocie nie ma słowa o Panu Bogu
    w spocie jest kobieta, której czegoś brakuje
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|Krafft57 9.06.2015, 16:52
    no to niech sobie zafunduje dziecko - przecież ją stać...
    "Bogurodzica" śpiewana była często na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem (anonimowy uczeń)
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą| Szymon z Cyreny 9.06.2015, 16:58

no to niech sobie zafunduje dziecko - przecież ją stać...

nie stać jej póki co
    była w Tokio i Paryżu ale jeszcze nie była w Rio de Janeiro i Nowym Jorku :)
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą| 9.06.2015, 17:07

nie stać jej póki co
    była w Tokio i Paryżu ale jeszcze nie była w Rio de Janeiro i Nowym Jorku :)

Bo oczywiscie kazda kobieta odklada decyzje o dziecku, gdyz ma co pozwiedzac oraz za co.
    Watpliwa teoria stojaca za tym przekazem.
    Faith divides us - death unites us.
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|Krafft57 9.06.2015, 16:56
    "Przez ile? " - przez kilkanaście, wystarczy, chciałabyś byc płodna do 90 tki?
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|Elrond 9.06.2015, 17:00

"Przez ile? " - przez kilkanaście, wystarczy, chciałabyś byc płodna do 90 tki?

Kulega nie wie wiele o tomacie.
    Z wiekiem zaczynaja sie komplikacje.
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|Duinne 9.06.2015, 17:04
    Polki w Wielkiej Brytanii rodza na potege - 3.5% wszystkich dzieci urodzonych w UK w 2013 roku mialo polska matke.
    Tak wiec problem nie lezy raczej w robieniu kariery i odkladaniu macierzynstwa na pozniej, tylko w stworzeniu dogodnych warunkow do macierzynstwa.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą| Szymon z Cyreny 9.06.2015, 17:06

Polki w Wielkiej Brytanii rodza na potege - 3.5% wszystkich dzieci urodzonych w UK w 2013 roku mialo polska matke.
    Tak wiec problem nie lezy raczej w robieniu kariery i odkladaniu macierzynstwa na pozniej, tylko w stworzeniu dogodnych warunkow do macierzynstwa.

"tylko w stworzeniu dogodnych warunkow do macierzynstwa."
    zbaczamy niebezpiecznie w Politykę
    nb. za komuny były dogodne warunki
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|salvatore 9.06.2015, 17:21

"tylko w stworzeniu dogodnych warunkow do macierzynstwa."
    zbaczamy niebezpiecznie w Politykę
    nb. za komuny były dogodne warunki

wręcz niesłychanie dogodne, stąd jak w stanie wojennym wyłączyli telefony a tv było obrócone ekranem do ściany , godzina policyjna od 2000 i takie tam inne - wtedy nastąpił baby boom i to se nie vrati :)
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą| Szymon z Cyreny 9.06.2015, 17:26

wręcz niesłychanie dogodne, stąd jak w stanie wojennym wyłączyli telefony a tv było obrócone ekranem do ściany , godzina policyjna od 2000 i takie tam inne - wtedy nastąpił baby boom i to se nie vrati :)

o "kartkach" nie wspominając !
    tym samym argument dogodnych warunków (w zamyśle standard życia) leży w gruzach
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|Duinne 9.06.2015, 17:53

o "kartkach" nie wspominając !
    tym samym argument dogodnych warunków (w zamyśle standard życia) leży w gruzach

"tym samym argument dogodnych warunków (w zamyśle standard życia) leży w gruzach"

Nie chodzi o standard zycia. Jak porozmawiasz z Polkami tu mieszkajacymi, to mowia o szacunku dla pacjenta, "ludzkiej" opiece w czasie porodu, bardziej spokojnym, ustabilizowanym zyciu bez uzerania sie na kazdym kroku z chamstwem urzedniczym itd.
    Pieniadze to nie jest glowny powod.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Nie zdążyłam zostać mamą|MarNiok 9.06.2015, 20:40

"tym samym argument dogodnych warunków (w zamyśle standard życia) leży w gruzach"

Nie chodzi o standard zycia. Jak porozmawiasz z Polkami tu mieszkajacymi, to mowia o szacunku dla pacjenta, "ludzkiej" opiece w czasie porodu, bardziej spokojnym, ustabilizowanym zyciu bez uzerania sie na kazdym kroku z chamstwem urzedniczym itd.
    Pieniadze to ...

proszepani dwa miesiące temu rodziliśmy z małzonką na porodówce w szpitalu przeciętnym jak na warunki naszego kraju ale na podejście i profesjoinalizm personelu nie dam sobie złego słowa powiedziec

gorzej było w kwestiach administracyjno-urzędniczych począwszy od szpitala na mopsie kończąc
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook