Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie stac Cie na nowy samochod.

• Re: Nie stac Cie na nowy samochod.|troll 12.03.2018, 20:14
    Odpowiedz
  • Re: Nie stac Cie na nowy samochod.|Ateistyczny lewak 12.03.2018, 22:52
    Rzuc prace, zostan bezdomnym bedziesz mial dwie wypasione fury.... dla Rydzyka.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Nie stac Cie na nowy samochod.|Mrohny 12.03.2018, 23:07
    𝕄𝕣𝕠𝕙𝕖𝕟𝕤 𝕫𝕖𝕤𝕕𝕖 𝕓𝕚𝕖𝕣
    Odpowiedz
  • Re: Nie stac Cie na nowy samochod.|Adalbert1241 12.03.2018, 23:36
    " Cytacik o realu

"Nie jesteśmy szlachtą przede wszystkim dlatego, że jesteśmy biedni, ja wiem była szlachta gołota, ale to raczej wyjątek od reguły. My jesteśmy strasznie biedni, nawet ludzie, którzy w naszych oczach uchodzą za bogatych, są biedni. Proszę sobie policzyć, ile kosztował koszt uzbrojenia husara, to prawie tak jakby każdy z nas mógł sobie kupić helikopter, tymczasem większość posiada samochód na kredyt albo używany. Zejdźmy na ziemię człowiek uznawany za elitę naszych czasów, śp. Zbigniew Romaszewski w rocznicę śmierci jego małżonka przekazała jego dokumenty i wspomnienia do Archiwum akt nowych. Czy gdyby to była prawdziwa elita, to dokumenty te nie byłyby wydane? Nie możemy ufundować Kościoła, a pewnie problemem byłoby ufundowanie jakiegoś obrazu czy modlitewnika. I co chyba najważniejsze nie możemy opłacić szkoły dzieciom. Nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek „służbę” rzeczypospolitej, bo po dwóch miesiącach skończą nam się pieniądze dość powiedzieć, że sejm walny to było półtora miesiąca co dwa lata. Jesteśmy obcy, jesteśmy dzicy. Szlachta, o czym wielokrotnie mówiliśmy, była organizacją sieciową. Delektuję się teraz wspomnieniami Milewskiego. I jak tam pięknie jest napisane, jego rodzinie o sąsiadach i wszystkich z okolicy. Gdy szlachcic się żeni, to wie, kim jest jego małżonka i vice versa. Gdy szlachcic siada z kimś do interesów, to wie kim, byli jego przodkowie do x pokoleń wstecz. My patrzymy czy ma niepogniecioną koszule, czy jakim samochodem przyjechał. Zadowalamy się tandetą i patrzymy na bliźnich przez ten pryzmat. Nie dość, że z radością kupujemy dziadostwo z ikei, dziurawe spodnie, tanią żywność czy ... napoje. To jeszcze przenosimy to na innych, muszę przyznać, że w naszym tutaj „szkołonawigatorskim” towarzystwie wstrząsnęły mną niezwykle liczne komentarze w stylu „na co komu książka o pluskwach, kto to będzie czytał NUDAAA, zróbmy coś z cyckami na wierzchu”. Nie umiemy organizować, czasu nie umiemy zarządzać zasobami. Fejsbuki, telewizory, albo marne gazety go nam zabierają. Nie żyjemy w rodzinach. Mąż i żona pracują po 8-10 godzin dziennie obca kobieta za 2000 zł wychowuje ich dzieci (w grupie 25 sztuk oczywiście). Zaniżamy standardy, zamiast wznosić się na wyżyny. Zamiast mówić o Wielkich, hołubimy małych bohaterów. Ostatnio pod notką http://gwincinski.szkolanawigatorow.pl/czym-jest-sztuka-i-kto-to-artysta pojawiła się burzliwa dyskusja, dla mnie wniosek jest jeden, jesteśmy chamstwem i stąd nie ma rynku na rynek sztuki, przykro mi za artystów, ale taka jest rzeczywistość i nie powinni oczekiwać oklasków w takim świecie."
    Odpowiedz
  • Re: Nie stac Cie na nowy samochod.|Adalbert1241 12.03.2018, 23:37

" Cytacik o realu

"Nie jesteśmy szlachtą przede wszystkim dlatego, że jesteśmy biedni, ja wiem była szlachta gołota, ale to raczej wyjątek od reguły. My jesteśmy strasznie biedni, nawet ludzie, którzy w naszych oczach uchodzą za bogatych, są biedni. Proszę sobie policzyć, ile kosztował koszt uzbrojenia husara, to prawie tak jakby ...

Cytacik stąd. http://parasolnikov.szkolanawigatorow.pl/polski-cham

Odpowiedz
  • Re: Nie stac Cie na nowy samochod.|circ 13.03.2018, 1:39
    Może dobrze że jesteśmy biedni. Obejrzałam wiele filmików z videobloga Tajki w Szwecji i widzę, że dobrze się stało że wpuszczono Szwedom trochę świeżej krwi, choć tej żywej i zaradnej kobiecie współczuję;

https://www.youtube.com/watch?v=gCmiN8hoNDM
    https://www.youtube.com/channel/UCd6PgJ73iKyjGCBJ0yBa0lw/videos

Ona chodzi na grzyby, dobrze gotuje i kiedy odwiedza Tajlandię łapie tlen, bo tam się dzieje życie, choć w biedzie.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook