Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie można się na to godzić...

dodano: 15.02.2019, 19:03
akcje wątku: drzewko

Autor: spring

http://www.fronda.pl/a/pomodl-sie-dzis-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wezly,40912.html

Grzegorz Braun powiedział: „Miasto Gdańsk ani zresztą żadne polskie miasto nie powinno na koszt obywateli angażować się w import uchodźców – nachodźców. Chrześcijańskie miłosierdzie i polską gościnność wobec przybyszów powinniśmy praktykować, ale każdy na własne konto”.

https://www.kwwgrzegorzabrauna.pl/nie-dla-nachodzcow-w-gdansku/

• Re: Nie można się na to godzić...|MKasperowicz 15.02.2019, 20:09
    Nie spodziewałem się po panu Braunie aż tak silnego głosu sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu chrześcijan z Syrii przez państwo.
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|Annbis 15.02.2019, 20:14

Nie spodziewałem się po panu Braunie aż tak silnego głosu sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu chrześcijan z Syrii przez państwo.

Czy Grzegorz Braun sprzeciwia się konkretnie "przeciwko przyjmowaniu chrześcijan z Syrii przez państwo", czy ogólnie przeciwko "angażowaniu się w import uchodźców - nachodźców"? Wymienia, z jakich państw nie chce "przyjmować chrześcijan"?
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|MKasperowicz 15.02.2019, 20:32

Czy Grzegorz Braun sprzeciwia się konkretnie "przeciwko przyjmowaniu chrześcijan z Syrii przez państwo", czy ogólnie przeciwko "angażowaniu się w import uchodźców - nachodźców"? Wymienia, z jakich państw nie chce "przyjmować chrześcijan"?

Podał argumentację dotyczącą wszystkich uchodźców. Dlatego tą wypowiedzią nieco sprowokowałem innych forumowiczów do tego, do kogo oni będą odnosić tę samą argumentację.
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|spring 15.02.2019, 20:15

Ja odnoszę wrażenie, że ma na myśli raczej muzułmanów...
    http://www.fronda.pl/a/pomodl-sie-dzis-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wezly,40912.html
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|spring 15.02.2019, 20:17

Natomiast co do chrześcijan z Syrii, to z tego co wiem nasze państwo chce pomagać im przede wszystkim u nich na miejscu, aby nie musieli uciekać ze swojego kraju.
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|twardek 15.02.2019, 20:24

Na usprawiedliwienie p. Brauna trzeba zauważyć, iż nie jest mu zapewne wiadomo, że p. Adamowicz, poza tym, iż był geszefciarzem z aspiracjami zostania bürgermeister’em Wolnego Miasta Gdańska, to przede wszystkim był człowiekiem niezwykle głębokiej wiary. I oczywiście gorącym rzecznikiem solidarności z chrześcijanami z Syrii
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|twardek 15.02.2019, 20:25

Na usprawiedliwienie p. Brauna trzeba zauważyć, iż nie jest mu zapewne wiadomo, że p. Adamowicz, poza tym, iż był geszefciarzem z aspiracjami zostania bürgermeister’em Wolnego Miasta Gdańska, to przede wszystkim był człowiekiem niezwykle głębokiej wiary. I oczywiście gorącym rzecznikiem solidarności z chrześcijanami z Syrii

źle się podpięło - dotyczy komentarza MKasperowicza.
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|waldens 15.02.2019, 21:41

Powinniśmy byli przyjąć we wrześniu 1939 r. chrześcijan z Reichu, a nie do nich strzelać.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|alchemik 15.02.2019, 21:45

Powinniśmy byli przyjąć we wrześniu 1939 r. chrześcijan z Reichu, a nie do nich strzelać.

Toć to neopogany były, a nie żadne krześcijany.
    Moi drodzy prażanie i goście stolicy, chciałbym z wami swą dumką podzielić się…
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|waldens 16.02.2019, 1:42

Toć to neopogany były, a nie żadne krześcijany.

Gott mit uns, Herr Alchemik, keine Götter.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|Annbis 15.02.2019, 20:18
    Twój wątek, to cytat z linkiem.
    Tytuł: " Nie można się na to godzić...".
    Czy mogłabyś wyjaśnić czego ów tytuł dotyczy? Co on znaczy?
    Na co "nie można się godzić"? I kto to nie powinien "się godzić"?
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|spring 15.02.2019, 20:26

Twój wątek, to cytat z linkiem.
    Tytuł: " Nie można się na to godzić...".
    Czy mogłabyś wyjaśnić czego ów tytuł dotyczy? Co on znaczy?
    Na co "nie można się godzić"? I kto to nie powinien "się godzić"?

Tytuł wątku też jest cytatem z wypowiedzi pod linkiem. Oznacza brak zgody Pana Grzegorza Brauna na przyjmowanie muzułmańskich "uchodźców" na koszt budżetu miasta. Uczestnicy konferencji przekonują, że może to spowodować wiele problemów z nie chcącymi się integrować "uchodźcami".
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|MKasperowicz 15.02.2019, 20:33

Tytuł wątku też jest cytatem z wypowiedzi pod linkiem. Oznacza brak zgody Pana Grzegorza Brauna na przyjmowanie muzułmańskich "uchodźców" na koszt budżetu miasta. Uczestnicy konferencji przekonują, że może to spowodować wiele problemów z nie chcącymi się integrować "uchodźcami".

Ale czekaj, przecież Braun podał argument dotyczący nieprzyjmowania każdych uchodźców. Więc skąd ten Twój wniosek?
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|spring 15.02.2019, 20:54

Ale czekaj, przecież Braun podał argument dotyczący nieprzyjmowania każdych uchodźców. Więc skąd ten Twój wniosek?

Mój wniosek wynika z użycia słowa "nachodźcy", co kojarzy się z nieintegrującymi się, i żądającymi specjalnych praw imigrantami islamskimi w krajach Zachodniej Europy.
    Odpowiedz
  • Re: Nie można się na to godzić...|MKasperowicz 15.02.2019, 20:58

Mój wniosek wynika z użycia słowa "nachodźcy", co kojarzy się z nieintegrującymi się, i żądającymi specjalnych praw imigrantami islamskimi w krajach Zachodniej Europy.

Komu się kojarzy, temu się kojarzy. Ale argument podał uniwersalny - przeciwny i uchodźcom chrześcijańskim jak i muzułmańskim.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook