Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki

dodano: 13.10.2017, 0:25
akcje wątku: drzewko

Do tej pory katolicy pozostawali w znacznej mierze głusi na żądania Matki Bożej. Nie wolno już dłużej zwlekać.

Przez 100 lat ignorowaliśmy przesłanie Fatimy. Zignorowaliśmy fatimskie żądania. Ale nie możemy sobie na to pozwolić ani chwili dłużej.

Matka Boża wymagała przede wszystkim trzech rzeczy: modlitwy, pokuty i adoracji. Wskazała na dwukrotny cel swojego żądania: ocalić dusze od piekła i ustanowić pokój na świecie. Przesłanie z Fatimy dotyczyło zatem nie tylko porządku doczesnego, lecz również wiecznego.

Matka Boża wezwała do trzech działań: modlitwy, pokuty i adoracji. Wezwała też do codziennego odmawiania Różańca. Amerykański biskup  archidiecezji San Francisco, który 7 października dokonał poświęcenia swojej archidiecezji Niepokalanemu Sercu Maryi zalecił cotygodniową wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. Wezwał również do wzmożenia praktyk postnych. Oznacza to post piątkowy, a także minimum comiesięczną spowiedź.

Oprócz pokuty i modlitwy niezbędna jest także adoracja. Dlatego też zalecił swoim diecezjanom cotygodniową modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Dodatkowo wezwał także do praktykowania nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Duchowny podkreślił, że Matka Boża po ukazaniu dzieciom wizji piekła zapowiedziała, że „na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Objawienia fatimskie stanowią klucz do zrozumienia współczesnego świata. Nabożeństwo do Matki Bożej i szerzej praktykowanie nieskażonej wiary katolickiej są remedium na zapowiedziane w Cova da Iria rozszerzenie się błędów Rosji. Te zaś, pomimo upadku Związku Radzieckiego nadal ściągają liczne dusze w otchłanie piekielne.

Źródło: ncregister.com

Read more: http://www.pch24.pl/amerykanski-biskup--nie-mozemy-dluzej-lekcewazyc-zadan-matki-bozej-z-fatimy,55277,i.html#ixzz4vKkqqhfh

Dziś, 13 października zakończenie Jubileuszu Fatimskiego.

• Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Ateistyczny lewak 13.10.2017, 0:43
    Halucynacje, nie objawienia.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Adalbert1241 13.10.2017, 15:20

Halucynacje, nie objawienia.

Jak by Pan nie jadł tych grzybków........
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Ateistyczny lewak 13.10.2017, 0:47
    Znowu przekazujesz bajer, nikt w USA nie modli sie do Marii, yankesi uwazaja tylko Chrystusa nawet Yahweh nie liczy sie.

Falsz goni falsz.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Ola 13.10.2017, 6:55
    Raptem biskup nie zmieni mentalności Ameryki. Od 1 października w sklepach uginają się półki od dyń,czarownic, straszydeł. Amerykanie uwielbiają Halloween i mało tego, potrafią w to wciągać inne narody. Polacy, mieszkający w USA, katolicy, również są zafascynowani tym" świętem." Uważają to za świetną zabawę i robią to samo co Amerykanie.

To co rzuciło mi się w oczy to wezwanie biskupa do minimum comiesięcznej spowiedzi. W Przykazaniach kościelnych mamy:" Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie Wielkanocnym Komunię Świętą przyjmować"
    Skąd raptem comiesięczna spowiedź i to minimum? Kto spowiadał się to nadal to będzie robił i może rzeczywiście częściej ale nic nie zmieni mowa biskupa w ludziach, którzy dawno odeszli od Boga.
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|[email protected] 13.10.2017, 8:42

Raptem biskup nie zmieni mentalności Ameryki. Od 1 października w sklepach uginają się półki od dyń,czarownic, straszydeł. Amerykanie uwielbiają Halloween i mało tego, potrafią w to wciągać inne narody. Polacy, mieszkający w USA, katolicy, również są zafascynowani tym" świętem." Uważają to za świetną zabawę i robią to samo co ...

Pamiętam, że dawniej na Mszy Św. nie przystępowało tyle ludzi do Komunii Św., co obecnie. Ale pamiętam też, że na każdej Mszy Św. w kilku konfesjonałach byli księża i były kolejki do spowiedzi. Teraz wierni przyjmują Komunię Św. bez spowiedzi. Sama pamiętam nauki, że wystarczy spowiedź powszechna, a raz do roku w konfesjonale i od czasu do czasu z okazji jakichś uroczystości kościelnych lub rodzinnych.
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Ola 13.10.2017, 10:08

Pamiętam, że dawniej na Mszy Św. nie przystępowało tyle ludzi do Komunii Św., co obecnie. Ale pamiętam też, że na każdej Mszy Św. w kilku konfesjonałach byli księża i były kolejki do spowiedzi. Teraz wierni przyjmują Komunię Św. bez spowiedzi. Sama pamiętam nauki, że wystarczy spowiedź powszechna, a raz do ...

Tak, też pamiętam, że kiedyś niewielu szło do Komunii Św. Teraz księża się cieszą, że ludzie są bardziej świadomi i przystępują częściej do Komunii Św. Jeżeli chodzą bez Spowiedzi Św to porażka. Wiem, że na Zachodzie tak jest ale czy w Polsce? Jednak przy konfesjonałach u nas są ludzie. Nieczęsto widać gdy ksiądz siedzi bezczynnie w konfesjonale.
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Adalbert1241 13.10.2017, 15:19

Raptem biskup nie zmieni mentalności Ameryki. Od 1 października w sklepach uginają się półki od dyń,czarownic, straszydeł. Amerykanie uwielbiają Halloween i mało tego, potrafią w to wciągać inne narody. Polacy, mieszkający w USA, katolicy, również są zafascynowani tym" świętem." Uważają to za świetną zabawę i robią to samo co ...

Była Pani w USA?
    Byla Pani w USA na Mszy Św ?
    W ilu stanach?
    Rozmawiała Pani z tamtejszymi katolikami?
    Rozmawiała Pani z tamtejszymi kapłanami?
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|Ola 13.10.2017, 18:49

Była Pani w USA?
    Byla Pani w USA na Mszy Św ?
    W ilu stanach?
    Rozmawiała Pani z tamtejszymi katolikami?
    Rozmawiała Pani z tamtejszymi kapłanami?

Musisz być na miejscu aby rozmawiać z Amerykanami? W USA nie byłam ale mam kontakt z katolikami, Polakami, którzy tam mieszkają, w różnych Stanach. Zobacz sobie chociażby filmiki z USA i jak sklepy przygotowane są już do Halloween.
    Odpowiedz
  • Re: "Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy" - powiedział biskup z Ameryki|[email protected] 13.10.2017, 23:53

Musisz być na miejscu aby rozmawiać z Amerykanami? W USA nie byłam ale mam kontakt z katolikami, Polakami, którzy tam mieszkają, w różnych Stanach. Zobacz sobie chociażby filmiki z USA i jak sklepy przygotowane są już do Halloween.

Na Halloween byłam z mężem na południu Hiszpanii, w Andaluzji, niedaleko Malagi. Wieczorem mnóstwo par starszych i młodszych elegancko ubranych szło z tacami jakichś opakowanych produktów i flaszkami alkoholu w torbach jednorazowego użytku, u nas zwanych reklamówkami. Domyśliliśmy się, że tego wieczora oni odwiedzają się w domach. Dzieci biegały poprzebierane za straszydła. Amerykanizacja dopadła Andaluzję, jak przed wiekami - maurowie.
    Nazajutrz 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych poszliśmy do kościoła. Na Mszy Św. było kilkanaście osób. Wyglądali na turystów takich, jak my i było kilka babć miejscowych. Wracając do hotelu mijaliśmy kafejki i cukiernie pełne konsumentów. Trzeszczały w szwach. Hiszpanie wylegli całymi rodzinami, z pieskami włącznie na świąteczną kawę i lody. Zewsząd buchała muzyka i wielki rejwach. Kościoły puste, w tym samym czasie - kawiarnie pełne.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook