Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie ma co wpatrywać się w zło

dodano: 19.06.2017, 0:18
akcje wątku: drzewko

Autor: Paweł ("Waldi")

(1 Kor 13)

Pan Jezus posyłając dwunastu swoich uczniów i udzielając im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości, nie pominął również Judasza, który później miał okazać się zdrajcą. 

Gdyby przyjąć popularny dzisiaj sposób patrzenia na Kościół, to Ewangelia w zasadzie opisywałaby dzieje prawie samego Judasza, niewiele mówiąc o pozostałych apostołach, gdyż pozytywne postawy ludzkie nie są tak spektakularne, jak te negatywne. 

Niektórzy nawet sądzą, iż samo szukanie i potępianie diabła, doprowadzi ich do poznania Boga. Otóż cóż to za prawdę można poznać z takiej logiki, skoro przeciwieństwem "zera" nie jest " jeden", tylko "minus" "zero".

Biblia więc zachowuje tu wzorcową relację, w jakim stopniu powinniśmy zwracać uwagę na zło, które w rzeczywistości stanowi dwunastą część tego, czego poza nim nie widzimy. Miejmy więc oczy otwarte na pozostałych jedenastu apostołów, czyli na to dobro w Kościele, o którym tak rzadko wspominamy.

• Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Piech 19.06.2017, 0:57
    Masz rację, zła nie trzeba szukać, bo samo nas znajdzie.
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 1:03

Masz rację, zła nie trzeba szukać, bo samo nas znajdzie.

Dzięki,
    tak właśnie jest.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Ola 19.06.2017, 5:58
    Wpatrywać się w zło nie można, wpatrywać należy się w dobro. Gdy ma się dobrze ukształtowane sumienie to zło po prostu się widzi.
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 8:18

Wpatrywać się w zło nie można, wpatrywać należy się w dobro. Gdy ma się dobrze ukształtowane sumienie to zło po prostu się widzi.

Trzeba jeszcze umieć wytyczyć sobie granice, gdzie zło nie będzie miało do Ciebie dostępu.
    Inaczej będziesz podatna na manipulacje.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Ola 19.06.2017, 8:59

Trzeba jeszcze umieć wytyczyć sobie granice, gdzie zło nie będzie miało do Ciebie dostępu.
    Inaczej będziesz podatna na manipulacje.

Ja sobie żadnych granic nie wytyczam. Wytyczył je Pan Bóg dając 10 Przykazań Bożych. Tego się trzymam.
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 10:07

Ja sobie żadnych granic nie wytyczam. Wytyczył je Pan Bóg dając 10 Przykazań Bożych. Tego się trzymam.

Oprócz tego Pan Bóg dał Ci wolną wolę, abyś sama mogła wybierać dobro i nie poddawać się złu.

Św Paweł poucza: "Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!" (Rz 12, 14)

Tymczasem z Twoich ust często padają słowa złorzeczące hierarchom Kościoła.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Ola 19.06.2017, 10:13

Oprócz tego Pan Bóg dał Ci wolną wolę, abyś sama mogła wybierać dobro i nie poddawać się złu.

Św Paweł poucza: "Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!" (Rz 12, 14)

Tymczasem z Twoich ust często padają słowa złorzeczące hierarchom Kościoła.

1. Właśnie , wolna wola - korzystam z niej i wybrałam Kościół Katolicki.

2. Nigdy nie złorzeczę a raczej modlę się za grzeszników.

3. Zarzucasz mi coś co jest mi zupełnie obce. Napisz komu złorzeczyłam. Czekam.
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 10:32

1. Właśnie , wolna wola - korzystam z niej i wybrałam Kościół Katolicki.

2. Nigdy nie złorzeczę a raczej modlę się za grzeszników.

3. Zarzucasz mi coś co jest mi zupełnie obce. Napisz komu złorzeczyłam. Czekam.

Czyli ty wyrażasz się źle na Papieża, Biskupów, Kościół i nawet nie jesteś tego świadoma.
    Kiedy ostatnio coś dobrego napisałaś o hierarchii Kościoła?
    :)
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Ola 19.06.2017, 10:50

Czyli ty wyrażasz się źle na Papieża, Biskupów, Kościół i nawet nie jesteś tego świadoma.
    Kiedy ostatnio coś dobrego napisałaś o hierarchii Kościoła?
    :)

Złorzeczenie to przeklinanie kogoś. Nie patrz w słownik ale zapytaj się księdza egzorcysty to Ci powie co to znaczy i jakie mogą być skutki przekleństwa.
    Zastanów się najpierw jakich słów używasz i co one znaczą dla katolika.

Pisząc, że źle wyrażam się na papieża, biskupów, Kościół piszesz nieprawdę. Nawet mogę powiedzieć, że oczerniasz mnie, usiłujesz wmówić, że przeklinam.

Masz problem bo nie widzisz błędów a ciągle wałkujesz tematy pokrewne do tego. Ja Ci nie przyklasnę i to pewnie też uznasz za przeklinanie.

Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 11:40

Złorzeczenie to przeklinanie kogoś. Nie patrz w słownik ale zapytaj się księdza egzorcysty to Ci powie co to znaczy i jakie mogą być skutki przekleństwa.
    Zastanów się najpierw jakich słów używasz i co one znaczą dla katolika.

Pisząc, że źle wyrażam się na papieża, biskupów, Kościół piszesz nieprawdę. Nawet mogę ...

Może kiedyś to zrozumiesz, że wszystko co złe wypowiadasz się o dostojnikach Kościoła, kiedyś obróci się przeciwko Tobie.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Ola 19.06.2017, 12:17

Może kiedyś to zrozumiesz, że wszystko co złe wypowiadasz się o dostojnikach Kościoła, kiedyś obróci się przeciwko Tobie.

Chciałbyś. Nic z tego.
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 13:04

Chciałbyś. Nic z tego.

Chcę Twojego dobra, a piszę Ci o tym bo widzę, że jesteś w niebezpieczeństwie.
    Natomiast wola zrozumienia, to jest już Twoja rzecz, do której nikt nie może Cię zmusić.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|enrque111 19.06.2017, 9:30
    To wszystko co piszesz pięknie brzmi, ale Pan Jezus nakazał nam czujność, abyśmy nie dali się zwieść "wilkom w owczej skórze", które to wilki mogą być trudno rozróżnialne od owiec, potrafiące zwieść nawet "wybranych" (kapłanów i biskupów):
    "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami." (Mt 7,15)
    "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych." (Mt 24,24)

Jak możemy nie dać się zwieść "wilkom w owczej skórze"? Również Pan Jezus nas poinstruował: "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach." (Mt 7,16-20)

Św. Paweł Apostoł również zalecał czujność i przestrzegał przed tymi, którzy przyjdą głosić inną Ewangelię:
    "Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,7-9)

Św. Piotr Apostoł dodaje:
    "Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć." (1P 5,8)

Nie możemy więc, wbrew temu co piszesz nie zwracać uwagi na zło, nie piętnować grzechu, nie wystrzegać się "wilków w owczej skórze", nie ostrzegać przed nimi innych owiec i nie porównywać głoszonej nam przez różnych "proroków" ewangelii z Ewangelią Chrystusa.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Paweł ("Waldi") 19.06.2017, 9:55
    "Nie możemy więc, wbrew temu co piszesz nie zwracać uwagi na zło, nie piętnować grzechu, nie wystrzegać się "wilków w owczej skórze", nie ostrzegać przed nimi innych owiec i nie porównywać głoszonej nam przez różnych "proroków" ewangelii z Ewangelią Chrystusa."

Nic takiego nie piszę.
    Zauważam obecność Judasza wśród apostołów, ale nie zatruwam sobie życia skupianiem na nim swojej uwagi.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Nie ma co wpatrywać się w zło|Ola 19.06.2017, 10:07

"Nie możemy więc, wbrew temu co piszesz nie zwracać uwagi na zło, nie piętnować grzechu, nie wystrzegać się "wilków w owczej skórze", nie ostrzegać przed nimi innych owiec i nie porównywać głoszonej nam przez różnych "proroków" ewangelii z Ewangelią Chrystusa."

Nic takiego nie piszę.
    Zauważam obecność Judasza wśród apostołów, ale ...

I pozwolisz aby ten Judasz zwodził wiernych Chrystusowi, nie powiesz słowa przeciw niemu bo nie chcesz skupiać na nim swojej uwagi? Egoistyczne podejście.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook