Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”

dodano: 19.05.2019, 18:02
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

Mieszkaniec Pruchnika, któremu policja postawiła zarzuty z Kodeksu wykroczeń: „Nie będzie nam nikt pluł w twarz. (…) Będzie tradycja. Myślę zarejestrować tzw. „Judasze pruchnickie”. Na drugi rok będzie wisiał, będą wisiały dwa. Jednego nam zabiorą, to będzie drugi, a jak zabiorą, to będzie trzeci. Nie wiem, kto zrobił tamtego, ale teraz zrobię ja. Obiecuję. Oskarżyli mnie za darmo i biorę obelgi wszystkie na siebie. Teraz oficjalnie zrobię osobiście, tak jak mówię, przyrzekam, zarejestruję oficjalnie. (…) O tradycję trzeba walczyć. (…) Będą koszulki, będą gadżety, będzie wszystko. I będzie Judasz. (…) Nie cofnę się. Kiedyś moje wnuki mi podziękują.

https://wprawo.pl/2019/05/19/bedzie-judasz-w-pruchniku-mieszkancy-zapowiadaja-walke-w-obronie-tradycji-wideo/

• Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Orest 19.05.2019, 18:47
    2 + a = 5
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|PiSowczyk 19.05.2019, 20:01
    Niech im tam jeszcze towarzysz-konfederat Podlecki podrzuci chociaż jeden deparchator. Może się przyda.
    "Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym" (Marszałek Józef Piłsudski)
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Boski 19.05.2019, 20:04
    Bez Judasza nie byłoby chrześcijaństwa.
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Adalbert1241 20.05.2019, 0:10

Bez Judasza nie byłoby chrześcijaństwa.

Bzdury. Bez wody tez by było.
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Trollino 20.05.2019, 0:11

Bzdury. Bez wody tez by było.

P+
    A kiedy nie sposób już płynąć pod prąd, nie sposób już wyrwać się z matni, niebieski trolejbus zabiera mnie stąd, trolejbus ostatni.
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|wirek 19.05.2019, 21:01
    Hm, jestem ciekaw czy Judasz nosił pejsy i kapelusz?
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Born To Kvetch 19.05.2019, 21:39

Nie. Tym razem przyprawią mu brodę, ubiorą w galabiję i tradycyjną chustę.
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Miecz Damoklesa 20.05.2019, 17:43

Ależ oczywiście. Judasz wyglądał tak i sprzedał Jezusa Amerykanom za ustawę 447
    http://www.terrasancta.pl/panel/upload/ludnosc/ZIEMIA-SWIETA.-LUDNOSC.-ORTODOKSYJNY-ZYD-Low.jpg
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Leteryk 19.05.2019, 22:26
    Let it be.
    Odpowiedz
  • Re: Nie będzie nam nikt pluł w twarz. „Będzie Judasz w Pruchniku”|Zawistowski 21.05.2019, 1:00
    Mieszkańców Pruchnika muszę zasmucić. Tradycja nie jest u nich wyjątkowa. Powinni chylić czoła wiosce Borata z komedii
    https://www.youtube.com/watch?v=BNvgkfWjl1Q
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook