reklama

Otwarte forum dyskusyjne Frondy

najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal

dodano: 18.03.2014, 18:59
akcje wątku: drzewko

Autor: osiol

• Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|MarNiok 18.03.2014, 22:14

znalazlem krotkie omowienie

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/172

dziekuje, przeczytam
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|MarNiok 18.03.2014, 22:36

dziekuje, przeczytam

wychodzi na to że brak jednoznacznego dokumentu ale wszyscy powołuja sie na pierwsze orzeczenie o wydarzeniach w Garabandal.
    zwłąszcza to ostatnie z 1996:
    "Podzielam i akceptuję decyzje moich poprzedników oraz stanowisko Stolicy Apostolskiej."
    Bp José Vilaplaua

które to stanowisko jest okreslane jako ostateczne (na podstawie zalinkowanego przez Ciebie artykułu)

wg mnie to jednoznaczne zakwestionowanie autentyczności objawień w Garabandal
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|miś Korbiniana 19.03.2014, 7:27

chodzi o to ze rozstrzygajacego dokumentu brak

Jest list bpa Santander o ostrożności, a ks. Warszawski posługuje się wyłącznie kościelnymi zasadami badań objawień.

Jeśli wierzy Waćpan w Archanioła Michała w postaci dzidziusia z odłączonymi od korpusu czarnymi skrzydełkami itp. objawieniami to proponuję się zapoznać z kanonami badania objawień.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|Katiam 19.03.2014, 12:38

Jest list bpa Santander o ostrożności, a ks. Warszawski posługuje się wyłącznie kościelnymi zasadami badań objawień.

Jeśli wierzy Waćpan w Archanioła Michała w postaci dzidziusia z odłączonymi od korpusu czarnymi skrzydełkami itp. objawieniami to proponuję się zapoznać z kanonami badania objawień.

+,także przybieranie (przez osoby mające te objawienia)postawy skacząco-biegającej jak zwierze powinna dać sporo do myślenia.
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|miś Korbiniana 19.03.2014, 14:19

+,także przybieranie (przez osoby mające te objawienia)postawy skacząco-biegającej jak zwierze powinna dać sporo do myślenia.

Galopady tyłem przez raniące krzaki, same formy objawień i wypowiedzi. W dawnych czasach Kościół nie musiał potępiać każdych prywatnych objawień, które nie były uznane. Dziś lud domaga się jasnego potępienia kolejnych fałszywych objawień bo zatracił zdolność rozpoznawania duchów.

Dla mnie najgorsze w Garabandal jest rozcieńczanie wiary i parodia objawień fatimskich.

Garabandal? Akysz!
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|Elrond 18.03.2014, 19:15

Mości ośle, po co to wklejać? "Objawienia" te Kościół uznał za szatańskie. Waćpan wkleja to gwoli reklamy czy by ostrzec przed ks. szatankiem?

chyba chodzi o test Admina...
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|Falanga 18.03.2014, 22:13
    O co Marnioku chodzi z tym ks. Warszawskim? Obronca herezji?
    Un In Omnibus Glorificetur Deus. Św. Benedykt z Nursji.
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|MarNiok 18.03.2014, 22:14

O co Marnioku chodzi z tym ks. Warszawskim? Obronca herezji?

nie, krytycznie wyraził sie na temat rzekomych objawień w Garabandal
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|Falanga 18.03.2014, 22:18
    Dlatego pytam bo myslalem ze odlecial jak De Mello.
    Odpowiedz
  • Re: najnowsze kazania ks. natanka - w obronie garabandal|Falanga 18.03.2014, 22:18
    W herezje:)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

reklama

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: