Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę

dodano: 13.01.2018, 9:41
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Nadzieja nie na to, że będę zdrowa i bogata ;)

ale na życie wieczne z Chrystusem i w Chrystusie.

Żadna inna religia, żadna inna wiara, żaden człowiek ani żadna organizacja nie da mi tego, co każdego dnia daje mi Jezus Chrystus przez swój Kościół - tej nadziei i tego oczekiwania, którymi żyję na co dzień :)

Dlatego powtarzam za św. Piotrem: "Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego" (J 6, 68).

I patrzę na tych, co żyją według zasady: "Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy" (1 Kor 15, 32),

i wcale im tego jedzenia, picia i używania nie zazdroszczę.

Tym bardziej, że wraz z upływem czasu coraz wyraźniej widzę, że to używanie stanowczo szkodzi zdrowiu (i ciała, i ducha), wprost proporcjonalnie do tego, jak służy zdrowiu przestrzeganie przykazań Bożych i życie według nauki Kościoła.

Życie jest piękne :)    

Nawet wtedy, kiedy jest trudne - może być piękne, ale tylko przez wiarę, wraz z nadzieją ku pełni Bożej miłości.

+

https://www.youtube.com/watch?v=IwdeqVmXlHk

• Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Avaret 13.01.2018, 10:12
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Teofila (w podróży) 13.01.2018, 10:20

Życie jest piękne

https://www.cda.pl/video/25555781

Sorry, ale chyba tylko półgłów mógł nakręcić komedię o takiej tematyce.

Mój dziadek, Polak, zginął w Auschwitz.

Dobrego dnia życzę.
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|MonikaMaria 13.01.2018, 11:01

Sorry, ale chyba tylko półgłów mógł nakręcić komedię o takiej tematyce.

Mój dziadek, Polak, zginął w Auschwitz.

Dobrego dnia życzę.

Widziała pani w ogóle ten film?
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Avaret 13.01.2018, 10:29
    Roberto Benigni to półgłów? Ciekawy pogląd.
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Duft Punk 13.01.2018, 11:00
    Łatany strój, instrument kiepski,
    Ale najwięcej zbiera braw
    Nadziei maleńka orkiestra,
    Co pod batutą serca gra!

https://www.youtube.com/watch?v=zwEtI8ENt0s
    O Fleur-de-Lys…
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Born To Kvetch 13.01.2018, 11:11
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|AnnaMS 13.01.2018, 12:11
    :)
    Wspaniałe!
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|[Wstaw]less 13.01.2018, 12:12
    "Żadna inna religia, żadna inna wiara, żaden człowiek ani żadna organizacja nie da mi tego, co każdego dnia daje mi Jezus Chrystus przez swój Kościół - tej nadziei i tego oczekiwania, którymi żyję na co dzień :)"

Przesadzasz, Teofilo, wielu ludzi i ich ideologii/religii da Pani nadzieję, jednak Pani z jakiś sobie znanych powodów została przekonana akurat do katolicyzmu. Nie krytykuję, jednak uwazam, że takie zwężenie jest nieuprawnione.

"I patrzę na tych, co żyją według zasady: "Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy" (1 Kor 15, 32)"

Zgadzam się, że hedonizm ostatecznie niszczy człowieka, jednak zbyt rygorystyczne przestrzeganie nakazów wiary również tak się kończy. Między rozwiazloscia, a fanatyzmem jest jeszcze tzw. "złoty srodek" i tu uważam, że lepiej "żałować że się coś zrobiło, niż nie zrobić". Podkreślam- w granicach rozsądku, wszystko jest dla ludzi.
    "Rzeczywistość jest ważniejsza od idei" Laudato si (n. 201)
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Darcheville 13.01.2018, 12:25

"Żadna inna religia, żadna inna wiara, żaden człowiek ani żadna organizacja nie da mi tego, co każdego dnia daje mi Jezus Chrystus przez swój Kościół - tej nadziei i tego oczekiwania, którymi żyję na co dzień :)"

Przesadzasz, Teofilo, wielu ludzi i ich ideologii/religii da Pani nadzieję, jednak Pani z jakiś ...

Chrystus nie mówi "znam drogę,znam prawdę,znam życie",On mówi JESTEM DROGĄ,JESTEM PRAWDĄ,JESTEM ŻYCIEM
    i to jest zasadnicza różnica między ideologiami,filozofiami,a chrześcijaństwem
    sercem chrześcijanstwa nie jest żadna ideologia,ale Osoba Jezusa Chrystusa
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|[Wstaw]less 13.01.2018, 12:38

Chrystus nie mówi "znam drogę,znam prawdę,znam życie",On mówi JESTEM DROGĄ,JESTEM PRAWDĄ,JESTEM ŻYCIEM
    i to jest zasadnicza różnica między ideologiami,filozofiami,a chrześcijaństwem
    sercem chrześcijanstwa nie jest żadna ideologia,ale Osoba Jezusa Chrystusa

"i to jest zasadnicza różnica między ideologiami,filozofiami,a chrześcijaństwem
    sercem chrześcijanstwa nie jest żadna ideologia,ale Osoba Jezusa Chrystusa"

Ale wokół tej osoby napisana jest ideologia, gdybyśmy opierali się tylko na potwierdzonych faktach historycznych, to chrześcijaństwo byłoby kółkiem pasjonatów historii starożytnej, a nie wielką religią. Stąd moje stwierdzenie.
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Darcheville 13.01.2018, 12:49

"i to jest zasadnicza różnica między ideologiami,filozofiami,a chrześcijaństwem
    sercem chrześcijanstwa nie jest żadna ideologia,ale Osoba Jezusa Chrystusa"

Ale wokół tej osoby napisana jest ideologia, gdybyśmy opierali się tylko na potwierdzonych faktach historycznych, to chrześcijaństwo byłoby kółkiem pasjonatów historii starożytnej, a nie wielką religią. Stąd moje stwierdzenie.

mylisz się,jeżeli chrześcijanstwo jest wielką religią,to jest to tylko i wyłącznie zasługą Pana Jezusa i Jego zmartchwywstania,a nie żadnej ideologii
    ideologiom nie można zaufać i powierzyć swojego życia,Jezusowi-owszem
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|[Wstaw]less 13.01.2018, 12:53

mylisz się,jeżeli chrześcijanstwo jest wielką religią,to jest to tylko i wyłącznie zasługą Pana Jezusa i Jego zmartchwywstania,a nie żadnej ideologii
    ideologiom nie można zaufać i powierzyć swojego życia,Jezusowi-owszem

Jako, że nie mam siły kopać się z koniem, to zaproponuję byś przeczytał ze zrozumieniem:

"Ale wokół tej osoby napisana jest ideologia"

Nie neguję, że to jest też zasługa Jezusa (chociaż ja bym powiedział, że bardziej Szawła i Konstantyna), ale faktem jest, że wokół osoby Jezusa powstała ideologia. Sam Jezus bez tej ideologii byłby tylko jednym z reformatorów starożytnego Judaizmu.
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|AnnaMS 13.01.2018, 13:02

Jako, że nie mam siły kopać się z koniem, to zaproponuję byś przeczytał ze zrozumieniem:

"Ale wokół tej osoby napisana jest ideologia"

Nie neguję, że to jest też zasługa Jezusa (chociaż ja bym powiedział, że bardziej Szawła i Konstantyna), ale faktem jest, że wokół osoby Jezusa powstała ideologia. Sam Jezus ...

Wiara Kościoła świętego to nie ideologia. Mylisz pojęcia.
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Avaret 13.01.2018, 13:22

Wiara Kościoła świętego to nie ideologia. Mylisz pojęcia.

Czyżby?
    Odpowiedz
  • Re: Nadzieja - największy dar zyskany przez wiarę|Teofila (w podróży) 14.01.2018, 11:39

Przesadzasz, Teofilo, wielu ludzi i ich ideologii/religii da Pani nadzieję, jednak Pani z jakiś ...

>wielu ludzi i ich ideologii/religii da Pani nadzieję

Nadzieję NA CO, przepraszam?

>Między rozwiazloscia, a fanatyzmem jest jeszcze tzw. "złoty srodek" i tu uważam, że lepiej "żałować że się coś zrobiło, niż nie zrobić"

Hue, hue - i to ma być ten złoty środek: "lepiej zgrzeszyć i potem żałować, niż żałować, że się nie zgrzeszyło"

??

Podkreślam - pańska wypowiedź jest dla mnie całkowicie nieprzekonująca :)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook