Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA

dodano: 11.02.2019, 17:48
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

„Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10

W ciągu ostatnich 20 lat z zarzutami przewinień na tle seksualnym spotkało się 380 duchownych i wolontariuszy związanych z największą protestancką organizacją wyznaniową w USA - Południową Konwencją Baptystów (SBC) - podała "Houston Chronicle". Komentatorzy zwrócili uwagę, że oskarżenia te dotyczą osób, których nie obejmuje obowiązek celibatu, uznawany stereotypowo za przyczynę nadużyć seksualnych w Kościele katolickim.

"Houston Chronicle" podaje, iż od 1998 r. ofiarami wiarołomnych pastorów, diakonów, wolontariuszy i innych osób zaangażowanych w SBC padło około 700 osób.

SBC liczy ponad 16 milionów członków, zrzeszonych w przeszło 45 tys. zborów. Pod względem liczebnym jest to drugie - po Kościele katolickim - wyznanie chrześcijańskie w USA.

https://info.wiara.pl/doc/5338588.Naduzycia-seksualne-w-najwiekszej-protestanckiej-organizacji-w

• Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|Ateistyczny lewak 11.02.2019, 17:56
    @Swieta AnnaMS - napisz cos na temat "naduzyc seksualnych" w polskim kosciele jesli az tak bardzo bulwersuja Cie "naduzycia seksualne" w USofA… nie martw sie DoJ zajmie sie kazdym naduzywajacym… bez wyjatku.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|Trybs 11.02.2019, 17:57
    A ich winy wołają o pomstę do nieba.
    Sort of a troll
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|Chumbawamba 11.02.2019, 18:00
    o proszę naglę Anusię uwierają nadużycia seksualne w kościele...ale oczywiście nie melduje żarliwie o problemach jej 'wspólnoty' z tym samym rodzajem przestępstw. Nie dziwi mnie to wcale.
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|alchemik 11.02.2019, 18:04
    Moi drodzy prażanie i goście stolicy, chciałbym z wami swą dumką podzielić się…
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|MH 11.02.2019, 18:17
    EMeSko, czy to wrzucone w trybie «А у вас негров линчуют»?
    … So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|cham 11.02.2019, 18:42

EMeSko, czy to wrzucone w trybie «А у вас негров линчуют»?

Prawdopodobnie chodzi jednak o to, że wniosek z tego jest taki, że zniesienie celibatu nie jest definitywnym rozwiązaniem.
    Czy w Raju można było złamać nogę ?
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|MH 11.02.2019, 18:46

Prawdopodobnie chodzi jednak o to, że wniosek z tego jest taki, że zniesienie celibatu nie jest definitywnym rozwiązaniem.

Zwłaszcza, że ten celibat jest teoretyczny, bo gros księży ma kobietę (albo faceta) na boku. W Polsce co dziesiąty ksiądz jest ojcem (w sensie biologicznym).
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|AnnaMS 11.02.2019, 18:45
    Na powyższych komentarzach jasno widać, o co w tym wszystkim chodzi. Zero oburzenia, jeśli to nie dzieje się w KK.
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|MH 11.02.2019, 18:47

Na powyższych komentarzach jasno widać, o co w tym wszystkim chodzi. Zero oburzenia, jeśli to nie dzieje się w KK.

Oj, eMeSko. Przypatrz się: 11.02.2019, 17:57.
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|AnnaMS 11.02.2019, 18:55

Oj, eMeSko. Przypatrz się: 11.02.2019, 17:57.

pomsta do nieba, w które - zdaje się - Trybs nie wierzy...
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|MH 11.02.2019, 18:57

pomsta do nieba, w które - zdaje się - Trybs nie wierzy...

Oj, eMeSko, pocieszeście wy obie — z T(wp).
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|atlantis 11.02.2019, 19:00

A zakładanie takiego tematu, po tym jak się pisało, że dzieci kłamią i kapłanów oskarżają o czym świadczy? Zakłamaniu, hipokryzji czy podłości?
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|AnnaMS 11.02.2019, 19:03

A zakładanie takiego tematu, po tym jak się pisało, że dzieci kłamią i kapłanów oskarżają o czym świadczy? Zakłamaniu, hipokryzji czy podłości?

Bądź łaskaw wkleić link do tych oskarżeń. Byłoby uczciwiej, żeby czytający sami ocenili, czy rzeczywiście tak sugerowałam, czy raczej nawoływałam do rzetelnego sprawdzania oskarżeń.
    jeśli nie wkleisz, świadczy to tylko o tym, że lubisz rzucać oszczerstwa.
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|atlantis 11.02.2019, 19:11

Bądź łaskaw wkleić link do tych oskarżeń. Byłoby uczciwiej, żeby czytający sami ocenili, czy rzeczywiście tak sugerowałam, czy raczej nawoływałam do rzetelnego sprawdzania oskarżeń.
    jeśli nie wkleisz, świadczy to tylko o tym, że lubisz rzucać oszczerstwa.

I czemu te nawoływania miały służyć? Od tego, żeby to ocenić sąd jest. znasz przykład niewinnie zamkniętego zboczeńca?
    A założenie teraz tego wątku czemu miało służyć? Że u innych jest to samo? Zobaczcie to też degeneraci? Nie tylko my? A raczej my nie, bo dzieci kłamią?

Odpowiedz sobie na pytanie: jeśli obecny papież oskarża poprzednika, że krył te skandale to o czym to świadczy?

Jeśli mówił prawdę, to co to za sobą niesie? A jeśli kłamie, to czemu i jakie ma to konsekwencje?
    Odpowiedz
  • Re: Nadużycia seksualne w największej protestanckiej organizacji w USA|AnnaMS 11.02.2019, 19:14

I czemu te nawoływania miały służyć? Od tego, żeby to ocenić sąd jest. znasz przykład niewinnie zamkniętego zboczeńca?
    A założenie teraz tego wątku czemu miało służyć? Że u innych jest to samo? Zobaczcie to też degeneraci? Nie tylko my? A raczej my nie, bo dzieci kłamią?

Odpowiedz sobie na pytanie ...

Mam nadzieję, że więcej nie będziesz powtarzać tego kłamstwa na mój temat, jakobym pisała, że "dzieci kłamią i kapłanów oskarżają", sugerując, że neguję problem występowania przypadków pedofilii.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook