Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele

dodano: 10.08.2018, 12:00
akcje wątku: drzewko

"W gomunickim kościele śpiewem i tańcem z jedną z wiernych całą grupę uradował muzykalny biskup. Biskup Długosz zaśpiewał "Tango San Damiano, tango Francesco" - jeden ze swoich najnowszych hitów. A jak tango, to wiadomo, że i taniec!

Utwór pochodzi z najnowszego albumu biskupa Długosza "Franciszkowym śladem", poświęconego Ojcu Świętemu Franciszkowi. "Tango San Damiano" odnosi się do dwóch Franciszków. Po pierwsze do św. Franciszka z Asyżu, który właśnie tam miał słynne widzenie Jezusa. Franciszek został wezwany do odnowy Kościoła przez ubóstwo i stał się jego filarem.

Dziś ten filar podtrzymuje papież, o czym śpiewa biskup Długosz: "O, Franciszku - Biedaczyno, / co Kościoła trzymasz filar, / pomóż znaleźć tym, co giną, / chrześcijański życia wymiar". Warto przypomnieć, że Ojciec Święty przekazał specjalne błogosławieństwo dla słynnej pielgrzymki hipisów".

• Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|Rycerz_Ni 10.08.2018, 12:15
    Taka mnie właśnie myśl naszła, że im dalej człowiek jest od KK tym on wydaje się coraz bardziej śmieszny i zabawny. Aż się nie chce wracać:)
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|[email protected] 10.08.2018, 12:32

Taka mnie właśnie myśl naszła, że im dalej człowiek jest od KK tym on wydaje się coraz bardziej śmieszny i zabawny. Aż się nie chce wracać:)

Ja, gdy się oddalałam to mnie ogarniała trwoga.
    Najlepiej nie oddalać się.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|kahvi 10.08.2018, 17:09

Ja, gdy się oddalałam to mnie ogarniała trwoga.
    Najlepiej nie oddalać się.

No przecież Ty jesteś praktycznie poza Kościołem. Krytykujesz papieża, idziesz za jakimś marginesem, który uważa się za ostoję katolicyzmu. Jesteś ślepa.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|[email protected] 10.08.2018, 18:39

No przecież Ty jesteś praktycznie poza Kościołem. Krytykujesz papieża, idziesz za jakimś marginesem, który uważa się za ostoję katolicyzmu. Jesteś ślepa.

Twoje spostrzeżenia mogłyby wydawać się ciekawe, gdyby były prawdziwe.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|kahvi 10.08.2018, 18:43

Twoje spostrzeżenia mogłyby wydawać się ciekawe, gdyby były prawdziwe.

Jak możesz mieć rację wbrew Kościołowi? Pogubiłaś się niemiłosiernie.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|enrque111 10.08.2018, 20:11

Czy mógłbyś wskazać, w czym [email protected] "nie ma racji wbrew Kościołowi"?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|[email protected] 10.08.2018, 20:23

"Pogubiłaś się"

- W którym miejscu?
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|sedevacante 10.08.2018, 20:45

Jak Kościół posoborowy może mieć rację wbrew Katolickiej Tradycji?
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|[email protected] 10.08.2018, 21:56

Jak Kościół posoborowy może mieć rację wbrew Katolickiej Tradycji?

Ta jakiś lewak, który nawet katechizmu i pacierza nie zna.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|sedevacante 10.08.2018, 22:04

Ta jakiś lewak, który nawet katechizmu i pacierza nie zna.

Nie wiem. Ciekaw jestem jakie ma uzasadnienie.
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|[email protected] 10.08.2018, 22:57

Nie wiem. Ciekaw jestem jakie ma uzasadnienie.

Skoro się nie odzywa, to nie ma żadnego.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|kahvi 11.08.2018, 1:14

Skoro się nie odzywa, to nie ma żadnego.

Ponieważ jesteście tylko marginesem robiącym wokół siebie dużo hałasu, przekonuję się, że na Was jest tylko jeden sposób - omijać szerokim łukiem.
    "łajno wojtyliańskie" - tak może się wypowiadać ktoś, kto jest chyba na granicy opętania. A reszta mu przyklaskuje.
    Banda faryzeuszy. A kiście się we własnym sosie.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|sedevacante 11.08.2018, 7:44

Ponieważ jesteście tylko marginesem robiącym wokół siebie dużo hałasu, przekonuję się, że na Was jest tylko jeden sposób - omijać szerokim łukiem.
    "łajno wojtyliańskie" - tak może się wypowiadać ktoś, kto jest chyba na granicy opętania. A reszta mu przyklaskuje.
    Banda faryzeuszy. A kiście się we własnym sosie.

Mniejszość może mieć i nie raz miała rację przeciw większości. To nie jest dobre uzasadnienie z pana strony, a raczej sposób na nie dawanie żadnego uzasadnienia.

Chociaż nie dziwię się panu całkowicie. Taki sposób wypowiadania się ("łajno wojtyliańskie") z góry odstraszy znaczną część osób, które uważają JPII za świętego. "Anty-wojtylianie" - tutaj na forum - zapominają często, że nawet jak się ma dobry argument, to należy go odpowiednio przedstawić. Nie należy też mieszać dobrych argumentów ze złymi argumentami. Ponieważ to dyskredytuje - w oczach odbiorcy - te dobre, zwłaszcza gdy się najpierw poda złe. Każdy ma ograniczony czas i nie wszystkim dogłębnie się zajmie, zatem zazwyczaj wyda jakiś - mniej lub bardziej prawdopodobny sąd - o całej sprawie na podstawie, tylko na podstawie częściowego jej zbadania. I może być tak, że tylko to co zbada, to właśnie te złe argumenty lub brzydka forma.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|kahvi 11.08.2018, 9:52

Mniejszość może mieć i nie raz miała rację przeciw większości. To nie jest dobre uzasadnienie z pana strony, a raczej sposób na nie dawanie żadnego uzasadnienia.

Chociaż nie dziwię się panu całkowicie. Taki sposób wypowiadania się ("łajno wojtyliańskie") z góry odstraszy znaczną część osób, które uważają JPII za świętego. "Anty-wojtylianie ...

"Mniejszość może mieć i nie raz miała rację przeciw większości."
    Jasne, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Ma Pan rację, że zawsze potrzebna jest solidna argumentacja. Nie jest żadnym argumentem, że ktoś nie ma racji, bo jest w mniejszości, jak i na odwrót - czasami ci, którzy są w mniejszości, uważają, że mają rację tylko z tego powodu.
    Pańskie wypowiedzi są zawsze wyważone, nie obraża Pan adwersarzy. To bardzo cenię w Panu.
    Odpowiedz
  • Re: "Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów" - w kościele|sedevacante 11.08.2018, 11:08

"Mniejszość może mieć i nie raz miała rację przeciw większości."
    Jasne, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Ma Pan rację, że zawsze potrzebna jest solidna argumentacja. Nie jest żadnym argumentem, że ktoś nie ma racji, bo jest w mniejszości, jak i na odwrót - czasami ci, którzy są w mniejszości ...

"...czasami ci, którzy są w mniejszości, uważają, że mają rację tylko z tego powodu."

Zgadza się lub też uważają, że im się coś należy, tylko dlatego, że są w mniejszości.

"To bardzo cenię w Panu."

Dziękuje.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook