Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim

dodano: 12.01.2018, 21:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Cywilizacja Łacińska

//Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki

-----

https://www.facebook.com/Kowalski.Marian/videos/1059066974197869/

-----

Materiał archiwalny, aczkolwiek widzę, że na FF intensyfikują się znowu nastroje antyżydowskie, dlatego uznałem, że warto częściej przypominać o bohaterstwie Polaków żydowskiego pochodzenia. Na przekór fałszywej narracji Łubianki, traktującej wszystkich Żydów jednakowo.

"W tej beznadziei i upokorzeniu ich czyn jest równy czynowi Żołnierzy Wyklętych. Wiedzieli, że tej wojny nie wygrają, ale nie pozwolą się zepchnąć poza nawias bycia człowiekiem, obywatelem i Polakiem. Wielu z nich było oficerami Wojska Polskiego". (M. Kowalski)

https://i.imgur.com/ysB4Ewy.png

• Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Agnes32 12.01.2018, 22:01
    Widziałeś, jak Fronda podsumowała tego gościa?
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Cywilizacja Łacińska 12.01.2018, 22:10

Widziałeś, jak Fronda podsumowała tego gościa?

Marian jest bardzo wrażliwym patriotycznie człowiekiem, który nie wstydzi się swoich łez, co pokazał już nie raz i nie tylko publicznie. Ja natomiast chętnie zapłaczę nad jakością niektórych artykułów Frondy, a już ta końcówka "perorował samozwańczy duszpasterz", to mistrzostwo świata w całym tym artykule poświęconym Marianowi. Wspomniana "samozwańczość" musi niektórych bardzo mocno uwierać, bo przecież to niemożliwe, żeby pastor Chojecki nie miał jakiegoś swojego oficera prowadzącego 😄
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Agnes32 12.01.2018, 22:20

Marian jest bardzo wrażliwym patriotycznie człowiekiem, który nie wstydzi się swoich łez, co pokazał już nie raz i nie tylko publicznie. Ja natomiast chętnie zapłaczę nad jakością niektórych artykułów Frondy, a już ta końcówka "perorował samozwańczy duszpasterz", to mistrzostwo świata w całym tym artykule poświęconym Marianowi. Wspomniana "samozwańczość" musi niektórych ...

Płacz, jeśli chcesz. Ja się ubawiłam.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Cywilizacja Łacińska 12.01.2018, 22:42

Marian jest bardzo wrażliwym patriotycznie człowiekiem, który nie wstydzi się swoich łez, co pokazał już nie raz i nie tylko publicznie. Ja natomiast chętnie zapłaczę nad jakością niektórych artykułów Frondy, a już ta końcówka "perorował samozwańczy duszpasterz", to mistrzostwo świata w całym tym artykule poświęconym Marianowi. Wspomniana "samozwańczość" musi niektórych ...

A tak jeszcze odnośnie do tego artykułu, wygląda na to, że określenie "samozwańczy duszpasterz" Fronda zerżnęła od... Michnika:
    http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,22887702,marian-kowalski-nie-wytrzymal-na-wizji-poplakal-sie-po-dymisji.html

🤣🤣🤣

Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Agnes32 12.01.2018, 22:57

A tak jeszcze odnośnie do tego artykułu, wygląda na to, że określenie "samozwańczy duszpasterz" Fronda zerżnęła od... Michnika:
    http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,22887702,marian-kowalski-nie-wytrzymal-na-wizji-poplakal-sie-po-dymisji.html

🤣🤣🤣

Od kogoś trzeba zerżnać. Tym razem padło na Michnika.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Bahram 12.01.2018, 22:07
    ''Nastroje antyżydowskie'' to chyba tu istnieją w Twoim mniemaniu. Jedyne nastroje na FF jakie występują to nastroje przeciw fałszywemu ekumenizmowi oraz przeciw wyduszeniu z Polski haraczu. Widać uważasz że Polacy powinni być niewolnikami organizacji żydowskich. A już brednie o ''Łubiance'' można pominać. Po II wojnie w komunistycznej Polsce był zaledwie 1% Żydów ale aż 34 % bodaj (Mogę się mylić) Żydów w kierownictwie UB. Żydzi po wojnie byli jedyną grupa która w Polsce gremialnie popierała komunistów np często partyjne obchody I maja były robione tylko przez Żydów:Np w w roku 1946 (Już) w Wałbrzychu jedynymi którzy to zorganizowali i maszerowali w pochodzie byli Żydzi. W kontekście Twojej absurdalnej nienawiści do Rosji (Nie do FSB i Putina ale Rosji jako takiej nawet niekomunistycznej i niebezpieczniackiej ) obrona roli Żydów w Polsce wygląda cokolwiek dziwnie skoro to Żydzi byli po wojnie najlepszymi chwalcami i oprawcami sowietów.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Cywilizacja Łacińska 12.01.2018, 22:34

''Nastroje antyżydowskie'' to chyba tu istnieją w Twoim mniemaniu. Jedyne nastroje na FF jakie występują to nastroje przeciw fałszywemu ekumenizmowi oraz przeciw wyduszeniu z Polski haraczu. Widać uważasz że Polacy powinni być niewolnikami organizacji żydowskich. A już brednie o ''Łubiance'' można pominać. Po II wojnie w komunistycznej Polsce był zaledwie ...

Ja piszę o polskich bohaterach żydowskiego pochodzenia, Ty o szubrawcach żydowskiego pochodzenia i stwarzasz wrażenie, jakobym nie chciał dostrzegać tych drugich. A poza tym sorry, ale nie wstrzeliłeś się w temat.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Bahram 12.01.2018, 22:39

Ja piszę o polskich bohaterach żydowskiego pochodzenia, Ty o szubrawcach żydowskiego pochodzenia i stwarzasz wrażenie, jakobym nie chciał dostrzegać tych drugich. A poza tym sorry, ale nie wstrzeliłeś się w temat.

Piszesz o żydowskich bohaterach w kontekście tego że tutaj istnieje sprzeciw wobec złupienia Polski przez organizacje żydowskie, który to protest uważasz za ''antysemityzm''
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Cywilizacja Łacińska 12.01.2018, 22:52

Piszesz o żydowskich bohaterach w kontekście tego że tutaj istnieje sprzeciw wobec złupienia Polski przez organizacje żydowskie, który to protest uważasz za ''antysemityzm''

Uważam, że sprawa tej amerykańskiej ustawy to woda na młyn dla polskojęzycznych środowisk łubiankopochodnych i że z tego może wyniknąć coś strasznego dla Polski, to taka sam brednia, jak z amerykańskimi "terrorystami", którzy wedle słów Towarzysza Reżysera mieli wysadzić w powietrze warszawskie metro. Tylko tyle i aż tyle. Ale to tak właściwie poza tematem wątku, w ramach popiątkowej uprzejmości z mojej strony, bo w zasadzie z trollami, również tymi ruskimi, nie ma sensu dyskutować.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Bahram 13.01.2018, 11:09

Uważam, że sprawa tej amerykańskiej ustawy to woda na młyn dla polskojęzycznych środowisk łubiankopochodnych i że z tego może wyniknąć coś strasznego dla Polski, to taka sam brednia, jak z amerykańskimi "terrorystami", którzy wedle słów Towarzysza Reżysera mieli wysadzić w powietrze warszawskie metro. Tylko tyle i aż tyle. Ale to ...

Co do trolli to gratuluję samokrycyzmu. Żeby było śmieszniej to organizacje żydowskie przy okazji przyjęcia tej ustawy właśnie wymieniły Polskę jako nie dość oddającą majątek. Jeśi ja jestem z Łubianki to Ty od kogo jesteś ?
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Avaret 12.01.2018, 22:16
    @Bahram przypomnij kim straszono za czasów tow. Wiesława. Pls ;]
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Bahram 12.01.2018, 22:27

@Bahram przypomnij kim straszono za czasów tow. Wiesława. Pls ;]

Za czasów Wiesława to była inna sytuacja. Wiesław był członkiem innej frakcji komuchów a tak się złożyło że Żydzi byli głównie we odłamie antygomułkowskim. Za czasów stalinowskich to właśnie Żydzi byli podporą partii a to że po ''Wspaniałych '' czasach dla takich osób jak komendant Morel i major Bauman, Gomułka dorwał się do władzy i wykopał Żydów ze stołków też jest faktem. Swoją drogą do dziś to że uczyniono ubecji żydowskiej ''krzywdę'' bo ją wysiudano to z Polski na straszny Zachód jest piętnowane jako potworny antysemnityzm. Ciekawe że np generał Nil został potraktowany przez ubecje (Z dużym udziałem Żydów) jakoś mniej przyjemnie a objawem antypolonizmu to na świecie jakoś nie jest.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Avaret 12.01.2018, 22:30
    @Bahram mnie chodziło o rewizjonistów. Wiesz, Bonn, Monachium, Wolna Europa.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Bahram 12.01.2018, 22:43

@Bahram mnie chodziło o rewizjonistów. Wiesz, Bonn, Monachium, Wolna Europa.

A mnie chodziło o frakcję ''żydów'' których pogoniły ''chamy'' . Za rządów ''żydów'' to za antysemityzm prawdziwy czy rzekomy była kula w łeb. Poza tym nawet Wolna Europa miała swoje za uszami, choć była antykomunistyczna. Nie ma co z Wolnej Europy robić bezgrzesznych.
    Odpowiedz
  • Re: Marian Kowalski o Pierwszym Powstaniu Warszawskim|Avaret 12.01.2018, 22:54
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook