Otwarte forum dyskusyjne Frondy

MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran

dodano: 2.10.2010, 11:14
akcje wątku: drzewko

Autor: On1

ODCHODZIMY

Diecezjalny egzorcysta polecił mi udanie się do Częstochowy, bo w tej wspólnocie jest właściwie kierowana posługa charyzmatyczna, a bez wglądu danego "z góry" po ludzku nie można już pomóc...

Jednak zetknąłem się z opinią, że "Mamroki" to trochę sekta w kościele.

Czy ktoś coś wie z autopsji?

Chyba lepiej udać się do nich niż liczyć na to, że na masowym spotkaniu z Bashoborą, który przyjeżdża w listopadzie do Polski uzyskam pomoc w sprawie ukrytej...

• Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|Amid 3.10.2010, 1:46
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|On1 3.10.2010, 10:43

Tu piszą proszę czytać:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5109.0.html

Dowiedziałem się, że oprócz 09-10-2010 w parafii pw.św.Józefa także w trzecią sobotę miesiąca będzie Msza Św.

tym razem z udziałem ojca Daniela, który otrzymuje większe rozeznanie...

Ktoś z was miał z nim kontakt w czasie takich spotkań?

http://czatachowa-pustelnia.com.pl/
    ODCHODZIMY
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|rudy_lis 27.06.2013, 18:09

Tu piszą proszę czytać:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5109.0.html

Po latach spędzonych w tej wspólnocie mogę tylko przestrzec przed jej działalnością.

Msze podczas których emocje biorą górę, "charyzmatyczny" ksiądz itp...

Najpierw należałoby dobrze zaznajomić się z zagadnieniami hipnozy krótkotrwałej a także manipulacji.
    To wszystko bardzo wciąga (uśmiechy, królestwo niebieskie ...) jednak prowadzi donikąd. A po wszystkim człowiek czuje się zagubiony i oszukany.

Osobiście byłem świadkiem gdy podczas rekolekcji "nie do końca zrównoważona psychicznie" dziewczyna robiła sceny udając opentaną - jak stwierdził ksiądz oraz stojąca obok pani psycholog. Po wszystkim usłyszała idź się prześpi - to wszystko. Nikt nie zwraca na takie osoby uwagi - a to staje się dramatem ich życia.

Należało by też wspomnieć o zadufanych w sobie animatorach, którzy są w stanie budować własne ego na "nawróconych".

A już najbardziej śmieszne jest definiowanie przez owego księdza Cyrana - "LUDZI Z TEGO ŚWIATA" oraz mówienie jaki "TEN ŚWIAT" jest niedobry - żałosne.

Przestrzegam szczególnie rodziców - uważajcie, bo to co pozornie jest dobre z czasem może naprawdę zaszkodzić.
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|janfranko 3.10.2010, 2:16
    Ściema!

Więcej dobra daje codzienne rozmyślanie i prosta modlitwa, której nauczył Apostołów Pan Jezus.
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|mr.brown 3.10.2010, 6:03

Ściema!
    Więcej dobra daje codzienne rozmyślanie i prosta modlitwa, której nauczył Apostołów Pan Jezus.

O,kolego.Jesteś mocny w buzi.Zaręczam że niejednego się nauczysz jak tam pojedziesz.Ale przede wszystkim nauczysz się wiary i dystansu do lekkomyślnych,bezpodstawnych osądów bez pokrycia.

Duch św.leczy zranienia emocjonalne oraz uwalnia od zniewoleń.Warto.Poszerzenie świadomości i wiary gwarantowane.
    desipere est iuris gentium
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|janfranko 3.10.2010, 6:59

O,kolego.Jesteś mocny w buzi.Zaręczam że niejednego się nauczysz jak tam pojedziesz.Ale przede wszystkim nauczysz się wiary i dystansu do lekkomyślnych,bezpodstawnych osądów bez pokrycia.

Duch św.leczy zranienia emocjonalne oraz uwalnia od zniewoleń.Warto.Poszerzenie świadomości i wiary gwarantowane.

Duch Święty działa przez Sakramenty św., a nie przez zielonoświątkowe badziewie.
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|mr.brown 4.10.2010, 4:59

Duch Święty działa przez Sakramenty św., a nie przez zielonoświątkowe badziewie.

Brednie,a co się stało z apostołami-to sakramenty były?Realne zesłanie Ducha Św.Swoista mistyka.Duch Św.charyzmatyczny jest.

Jednemu wystarcza to,drugi potrzebuje więcej.Ale żadna ściema.

Bezsensu gadać,jak nie ma się o tym pojęcia..
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|janfranko 4.10.2010, 6:56

Brednie,a co się stało z apostołami-to sakramenty były?Realne zesłanie Ducha Św.Swoista mistyka.Duch Św.charyzmatyczny jest.
    Jednemu wystarcza to,drugi potrzebuje więcej.Ale żadna ściema.
    Bezsensu gadać,jak nie ma się o tym pojęcia..

"Brednie,a co się stało z apostołami" - oczywiście ty wiesz to z pierwszej ręki.

"Bezsensu gadać,jak nie ma się o tym pojęcia.."- 2000 lat nauczania Kościoła, Ojcowie święci, Sobory - to takie gadanie bez sensu, sekciarze wiedzą lepiej.

Zanim coś "mądrego" napiszesz, poszperaj, skąd ta odnowa się wzięła, kiedy już zdobędziesz wiedzę, wiedz że w sekcie metodystycznej, nigdy Duch Święty nie przebywał, gdyż Bóg sam sobie przeczyć nie może.

Zapamiętaj raz na zawsze: Kościołem świętym rządzi Duch Święty, sektami szatan!
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|mr.brown 4.10.2010, 8:10

"Brednie,a co się stało z apostołami" - oczywiście ty wiesz to z pierwszej ręki.
    "Bezsensu gadać,jak nie ma się o tym pojęcia.."- 2000 lat nauczania Kościoła, Ojcowie święci, Sobory - to takie gadanie bez sensu, sekciarze wiedzą lepiej.
    Zanim coś "mądrego" napiszesz, poszperaj, skąd ta odnowa się wzięła, kiedy już ...

Kolega nie był,nie widział,więc nie podpiera się 2000 latami Kościoła itp.bo nie ma pojęcia jak to wygląda.

Cyran to egzorcysta.W diabła kolega też nie wierzy??
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|janfranko 4.10.2010, 10:31

Kolega nie był,nie widział,więc nie podpiera się 2000 latami Kościoła itp.bo nie ma pojęcia jak to wygląda.

Cyran to egzorcysta.W diabła kolega też nie wierzy??

Opamiętajta się.
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|Maria wiadomo która 3.10.2010, 3:51
    Jeżeli wypytujesz o to na forach internetowych, to licz się z tym, że możesz natrafić na tradycjonalistę, który z zasady wszystkie wspólnoty(charyzmatyczne, neokatechumenalne, ewangelizacyjne) nazywa sektami, oraz mocno krytykuje sposoby ich działania wytykając protestantyzm na każdym zakręcie.

Pominąwszy zdanie tych "z zasady" uprzedzonych, Mamre jest jedną z bardziej znanych wspólnot i wiele osób wraca zadowolonych z ich spotkań. Są mocno pilnowani przez tego ks. Cyrana, działają od dawna i miłe z ich strony np. jest to że umieszczają w internecie swoją regułę nie robiąc wokół siebie otoczki tajemniczości. http://mamre.pl/Strona/regua.html

Zanim zaczniesz objazdy po spotkaniach charyzmatycznych zastanów się czy nie znasz jakiegoś zwykłego księdza który by nad Tobą odmówił "modlitwę o uwolnienie". Teoretycznie może to zrobić każdy i taka modlitwa jest czymś więcej niż wysiłki charyzmatyczne, chociaż nudniej wygląda.
    Jestem typową warszawską lansiarą i to podobno jeszcze nie starą
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|On1 3.10.2010, 6:08

Jeżeli wypytujesz o to na forach internetowych, to licz się z tym, że możesz natrafić na tradycjonalistę, który z zasady wszystkie wspólnoty(charyzmatyczne, neokatechumenalne, ewangelizacyjne) nazywa sektami, oraz mocno krytykuje sposoby ich działania wytykając protestantyzm na każdym zakręcie.

Pominąwszy zdanie tych "z zasady" uprzedzonych, Mamre jest jedną z bardziej znanych ...

Wczoraj o 18 nie trafiłem na odprawianą przez diecezjalnego egzorcystę mszę z modlitwą o uwolnienie, ponieważ całkowicie mnie ścięło...

To on wcześniej polecił ks.Cyrana z Mamre ze względu na to, że posługują charyzmatem proroctwa, a potrzebne jest słowo poznania dane "z góry", bo ludzkie doświadczenie i mądrość w tej sprawie od kilkunastu lat zawodzi...

Nie wybieram się tam by posłuchać ryku demonów...

------------------------------------------------------------

Słyszałem, że na spotkaniach w Mamre modlą się nad poszczególnymi osobami i nie wiedząc niczego o nich przekazują słowo np.w sprawie ukrytej.

Podobno m.in podczas modlitwy o uzdrowienie to się zdarza.

Ten aspekt tych spotkań mnie szczególnie interesuje.

* * * *

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3630468

* * * *

ODCHODZIMY
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|AHAWA 3.10.2010, 7:03
    Moja opinia brzmi następująco: jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy jak wygląda opętanie demoniczne to możesz się tam przejechać, natomiast jeżeli chcesz naprawdę spotkać JEZUSA to możesz to zrobić przed każdym tabernakulum jak i w drugim człowieku. Polecam sobie znaleźć jakąś wspólnotę blisko zamieszkania i tam się udać choć i na Mamre jechać możesz jeżeli myślisz że jesteś już gotowa na mocne wrażenia, i z mojej strony jak już tam będziesz to odmów "Koronkę do Bożego Miłosierdzia" proszę. Bóg zapłać.
    O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|janfranko 3.10.2010, 7:09

Moja opinia brzmi następująco: jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy jak wygląda opętanie demoniczne to możesz się tam przejechać, natomiast jeżeli chcesz naprawdę spotkać JEZUSA to możesz to zrobić przed każdym tabernakulum jak i w drugim człowieku. Polecam sobie znaleźć jakąś wspólnotę blisko zamieszkania i tam się udać choć i ...

Wspólnota katolicka to może być zakonna lub rodzinna, wszystko inne, to grupki modlitewne mniej lub bardziej podejrzane.
    Odpowiedz
  • Re: MAMRE i ksiądz Włodzimierz Cyran|AHAWA 3.10.2010, 7:13

Wspólnota katolicka to może być zakonna lub rodzinna, wszystko inne, to grupki modlitewne mniej lub bardziej podejrzane.

w jakas paranoje wpadles skoro tak sadzisz... albo masz problemy natury psychologicznej i nie potrafisz odnalezc sie w grupie...
    O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

izrael - pielgrzymki, wycieczki, wczasy

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: