Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Malować jak ....... Vermeer ? To proste.

dodano: 11.10.2018, 0:54
akcje wątku: drzewko

http://gostream.site/tims-vermeer/

Czyli soczewka , lusterko , obraz.

 • Re: Malować jak ....... Vermeer ? To proste.|Adalbert1241 11.10.2018, 0:56
  cytat:
  "Następnie Tim Jenison wziął płytę pilśniową i małe lusterko na statywie ustawione pod kątem 45% i stwierdził, że obraz tam nie jest subiektywny, obraz jest obiektywny. To stwierdzenie może się wydać trochę nudne i oczywiste, że obraz w lustrze jest odwzorowany obiektywnie, ale ma to zasadnicze znaczenie. Jenison zauważył, że podobnie jak w obrazie wideo, cała sprawa polega na blendingu- przyciemnianiu i rozjaśnianiu tonów farby, która jest nałożona na wierzch płyty pilśniowej.

  Philip Steadman autor "Vermeer’s Camera": analizuje 6 obrazów Vermeer’a pod kątem rozkładu studia Vermeer’a i udowadnia, że Vermeer używał soczewki. Charakterystyką malarstwa Vermeer jest brak szkicu na obrazie, brak linii. Jenison w odkrytej przez siebie metodzie też nie potrzebuje szkicu.

  Książka najbardziej uznanego żyjącego brytyjskiego malarza, Davida Hockneya, “Secret Knowledge: Rediscovering the Lost Techniques of the Old Masters” wywołała olbrzymie wzburzenie wśród historyków sztuki, twierdzili, że Hockney racjonalizuje całą sztukę w sposób prostacki. Malarze natomiast przyjęli ją z pełnym zrozumieniem: to technologia, super, ok."

  stąd http://genezy.szkolanawigatorow.pl/ustrojstwo-johannes-vermeer
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook