Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Lewackie miłosierdzie

dodano: 20.05.2019, 17:43
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

„Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10

Tak wygląda świat bez Chrystusa i Jego Kościoła...

Dziś rano francuscy lekarze zaprzestali podawania pożywienia i wody 42-letniemu Vincentowi Lambertowi. Od 2008 r., po wypadku na motorze, jest on sparaliżowany i żyje w stanie minimalnej świadomości lub, jak mówią inni, w stanie wegetatywnym.

Nie jest jednak podłączony do respiratora ani innych urządzeń podtrzymujących go przy życiu. „Vincent czuje wszystko. Płakał, gdy poinformowaliśmy go o decyzji lekarzy” – mówią rodzice mężczyzny, którzy do końca sprzeciwiali się jego eutanazji.

Tu też film z jego spotkania z matką. 

https://info.wiara.pl/doc/5576354.Zaglodzony-w-imie-prawa

• Re: Lewackie miłosierdzie |Miecz Damoklesa 20.05.2019, 17:51
    To mi wygląda raczej na efekt katolickiego bajadurzenia o świętości życia.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |tia 20.05.2019, 17:57
    Tak właśnie wygląda świat ludzi odpowiedzialnych. I właśnie dlatego eutanazja powinna być powszechnie stosowna, gdy pacjent nie rokuje żadnej nadziei i komisja lekarska uzna, że nie ma żadnego sposobu leczenia. W tej sprawie wierzę w mądrość etyki lekarskiej niż skompromitowanego kleru.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |mariaelena 20.05.2019, 18:00

Tak właśnie wygląda świat ludzi odpowiedzialnych. I właśnie dlatego eutanazja powinna być powszechnie stosowna, gdy pacjent nie rokuje żadnej nadziei i komisja lekarska uzna, że nie ma żadnego sposobu leczenia. W tej sprawie wierzę w mądrość etyki lekarskiej niż skompromitowanego kleru.

https://www.newsweek.pl/polska/opowiesc-czlowieka-wybudzonego-ze-spiaczki-mialem-byc-roslina-na-newsweekpl/nkkrvwr
    "Dzięki ci Boże, że nie jestem jak ten katol"- interpretacja wg antykatoli
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |tia 20.05.2019, 18:01

https://www.newsweek.pl/polska/opowiesc-czlowieka-wybudzonego-ze-spiaczki-mialem-byc-roslina-na-newsweekpl/nkkrvwr

Módl się o cud dla tego człowieka, aby go nie zagłodzili, co dla twojego Boga jest niemożliwe, gdy silnie wierzysz, a intencje najlepsze z możliwych?
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |mariaelena 20.05.2019, 18:05

Módl się o cud dla tego człowieka, aby go nie zagłodzili, co dla twojego Boga jest niemożliwe, gdy silnie wierzysz, a intencje najlepsze z możliwych?

"nie przeznaczył mnie Bóg do mądrości"©tia
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |Ano 20.05.2019, 18:09

® marleen
    Selma, Selma, zdravo, Selma. Putuj, Selma. I molim te ne naginji se kroz prozor.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |tia 20.05.2019, 18:14

I to prawda, której nadal nie rozumiesz, bo masz zbyt mały do tego rozumek.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |mariaelena 20.05.2019, 18:19

I to prawda, której nadal nie rozumiesz, bo masz zbyt mały do tego rozumek.

Do kultury też cię nie przeznaczył.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |tia 20.05.2019, 18:20

Do kultury też cię nie przeznaczył.

To już tylko twoja opinia bez większego znaczenia.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |mariaelena 20.05.2019, 18:21

Gdyby była bez znaczenia, nie zareagowałbyś.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |Gnębon vel Kruszon (urlopowany wew celu podleczenia nerw i psychiki) 20.05.2019, 18:38

Gdyby była bez znaczenia, nie zareagowałbyś.

Cholerzyście panna potrafi wkręcać. Aże nie mogę wyjść z podziwu nad foremnymi lajdies tego forume jak ME, AMS i TWP.
    „Życie mnie mnie”.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |mariaelena 20.05.2019, 18:40

Cholerzyście panna potrafi wkręcać. Aże nie mogę wyjść z podziwu nad foremnymi lajdies tego forume jak ME, AMS i TWP.

Dali talent, to go mnożę ;)
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |Adalbert1241 20.05.2019, 20:26

Pana tyż:))))
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |Agnes32 20.05.2019, 18:02

Tylko zabójstwo człowieka niezdolnego wyrazić swoją wolę, a tym bardziej zagłodzenie na śmierć, to nie jest eutanazja.
    Odpowiedz
  • Re: Lewackie miłosierdzie |tia 20.05.2019, 18:11

Tylko zabójstwo człowieka niezdolnego wyrazić swoją wolę, a tym bardziej zagłodzenie na śmierć, to nie jest eutanazja.

Dlatego eutanazja powinna być w krajach członkowskich i w takich przypadkach powszechnie stosowana. Lekarze mają swoją etykę i oczywistym jest, że decyzja powinna być komisyjna. Nie znamy przypadku tego człowieka, ale wyrażamy opinie emocjonalną na strzępie informacji. Idź na wydział hematologiczny, jak cię wpuszczą i usłysz niektórych wołania o godna śmierć, zmienisz zdanie. A jak nie zmienisz to módl się, abyś sama nie znalazła się tam, będąc skrajnym przypadkiem.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook