Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej

dodano: 11.06.2019, 17:25
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

"Decyzją biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy, ks. Roman Kneblewski został odwołany z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniesiony na emeryturę.

W dekrecie datowanym na 5 czerwca 2019 roku, bp Tyrawa powołuje się na kan. 184 par. 1, a także kan. 1740 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Dokument mówi o zwolnieniu Księdza Prałata z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniesieniu na emeryturę. Biskup poinformował równocześnie, że ks. Kneblewski może zamieszkać w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Przywołany kan. 184 § 1 mówi, że „urząd kościelny traci się po upływie wyznaczonego czasu, po osiągnięciu określonego prawem wieku, na skutek rezygnacji, przeniesienia, usunięcia a także pozbawienia”. Zaś kan. 1740: „Gdy posługiwanie jakiegoś proboszcza, na skutek jakiejś przyczyny, nawet bez jego poważnej winy, staje się szkodliwe lub przynajmniej nieskuteczne, może on zostać usunięty z parafii przez biskupa diecezjalnego”.

Warto nadmienić, że do osiągnięcia wieku emerytalnego w rozumieniu kościelnym zostało księdzu Prałatowi jeszcze 8 lat.

„Pragnę wyrazić wdzięczność Księdzu Proboszczowi za długoletnią posługę dla Kościoła, najpierw Archidiecezji Gnieźnieńskiej a następnie w Diecezji Bydgoskiej. Oddaję Księdza pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i z serca błogosławię” – napisał bp Tyrawa" [hipokryzja].

https://www.pch24.pl/ks--pralat-roman-kneblewski-wyslany-na-emeryture--dziekujemy-za-piekna-sluzbe-,68882,i.html

Zbrodnia w biały dzień. Szykują miejsca kobietom, które po jesiennym synodzie amazońskim będą wyświęcać na księżynie?

• Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 11.06.2019, 17:28
    A wiecie dlaczego?

Ks. Roman Kneblewski zrównuje pary żyjące bez ślubu kościelnego i homoseksualistów z pedofilami. Bo łamią szóste przykazanie.
    Ks. Kneblewski: każdy seks poza małżeństwem to taka sama dewiacja

– Skoro jest przyzwolenie na to, że chłopak i dziewczyna mogą mieszkać razem i to na oczach albo przynajmniej milczącym przyzwoleniem katolickich rodziców, katolickich dziadków, to znaczy, że coś jest nie tak. To znaczy, że się zgadzamy na łamanie szóstego przykazania – mówi ks. Kneblewski. Uważa, że takie rozumowanie prowadzi do wniosku, że skoro jedni mogą łamać szóste przykazanie, to dlaczego nie inni i „pedofilowi też się należy”. – I jeżeli akceptuje się, ba! żeby się tylko akceptowało, wręcz promuje się, związki partnerskie osób tej samej płci, no to dlaczego miałby być pokrzywdzonym tylko pedofil? Albo sadysta, albo zoofil? To wtedy każdy bez wyjątku dewiant ma równe prawa, jemu się należy – mówi ksiądz.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Piotrak_2 11.06.2019, 17:37

A wiecie dlaczego?

Ks. Roman Kneblewski zrównuje pary żyjące bez ślubu kościelnego i homoseksualistów z pedofilami. Bo łamią szóste przykazanie.
    Ks. Kneblewski: każdy seks poza małżeństwem to taka sama dewiacja

– Skoro jest przyzwolenie na to, że chłopak i dziewczyna mogą mieszkać razem i to na oczach albo przynajmniej milczącym przyzwoleniem ...

Nie tyle zrównuje, co pokazuje mechanizm akceptacji zła. Dla mnie odkrywcze.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 11.06.2019, 18:00

Żałuję, że Ksiądz używa terminologii narzuconej nam przez ateistów i zamiast mówić o sodomitach, albo potocznie zboczeńcach, on z atencją nazywa ich "homoseksualistami".
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Piotrak_2 11.06.2019, 19:07

Żałuję, że Ksiądz używa terminologii narzuconej nam przez ateistów i zamiast mówić o sodomitach, albo potocznie zboczeńcach, on z atencją nazywa ich "homoseksualistami".

W tej kwestii zgadzam się w pełni z ks. Kneblewskim.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 12.06.2019, 9:38

W tej kwestii zgadzam się w pełni z ks. Kneblewskim.

Też wolisz nazewnictwo znieczulające?
    Wszak na pewno inaczej brzmi sformułowanie: "aborcja", niż "mordowanie dziecka nienarodzonego w łonie jego matki".
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Ola 11.06.2019, 20:09

Można zwrócić uwagę na nazewnictwo sodomitów pod filmikami.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 12.06.2019, 9:35

Tak, masz rację.
    I edukatorzy zła z tej wiedzy czerpią całymi garściami.
    A zwykli wierni są tak ogłupiani, że łykają podsuwane im grzeszne zachowania i je akceptują.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 11.06.2019, 17:55
    "Duchowny, nazywany kapelanem narodowców, ma na koncie wiele kontrowersyjnych wypowiedzi.

Ks. Kneblewski jest znany w mieście jako miłośnik historii i liturgii w rycie trydenckim.
    W latach 90. był dyrektorem liceum katolickiego. Jest anglistą, ma doktorat. Chętnie korzysta z internetu. Jest aktywny na YouTubie i Facebooku.

W kilkunastominutowych filmikach posłankę Annę Grodzką nazywał „jednostką chorobową” i kierował „do weterynarza". Jerzego Owsiaka i wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy określał „oszustami i demoralizatorami". Uważa, że jest ofiarą „mediów", jak mówi, „głównego ścieku". – To jest poziom nie poniżej podłogi, tylko poniżej dna szamba – komentował na swoim kanale na YouTubie.

O jednym z jego kazań o „inwazji najeźdźców islamistów” usłyszała cała Polska.
    – Nie daj Boże, gdyby miało się tak stać, że będą nam podrzynać gardła, gwałcić kobiety i zmuszać do przechodzenia na islam.
    Dopóki ostatni Polak nie wróci z nieludzkiej ziemi, niech nikt nawet nie piśnie o imigrantach! (...)
    Mówią nam, że przyjmowanie grupy agresorów to miłość bliźniego. Nie! To przeciw miłości bliźniego. Nie dajmy się zwieść, nie dajmy się zbałamucić rozmaitym lewackim mediom – mówił.
    Na początku 2017 roku po kolejnej blokadzie wrócił na Facebooka. – Ostatniego bana dostałem za udostępnioną przed wieloma miesiącami, a może nawet i przed laty, Falangę. Na wszelkie wyjaśniania czy sprostowania zero reakcji. Chodzi po prostu o to, żeby Kneblewskiemu zamknąć usta. Chamstwo to mało powiedziane!
    Komunizm, faszyzm i nazizm razem wzięte w swych totalitarno-inwigilacyjnych tudzież absurdalnych zapędach nie umywają się do Facebooka. Trzeba naciskać na nasze władze, żeby z tym dziadostwem zrobiły porządek. Przecież to my, Polacy, jesteśmy u siebie panami, a nie taka jakaś swołocz! – napisał.

W 2017 roku biskup bydgoski Jan Tyrawa nakazał mu milczenie na tematy polityczne. Krótko później w „Niepodległej” opublikowano kilkustronicowy wywiad „Niepodległej", której wyznał: „Odrzucam Narodową Demokrację, ponieważ, będąc zdecydowanie nacjonalistą, pozostaję równie zdecydowanie antydemokratą”.
    Zostańcie czystymi nacjonalistami

W 2018 roku cytując Henryka Sienkiewicza i kard. Stefana Wyszyńskiego – ks. Roman Kneblewski na Jasnej Górze przekonywał pielgrzymów, że polski katolik musi być nacjonalistą.
    – Patriotyzm jest cnotą umiłowania własnej, tej danej od Boga Ojczyzny i tego wszystkiego, co ojczyste, a nacjonalizm stanowi cnotę umiłowania własnego narodu – tłumaczył podczas kazania, przekonując, że Bóg „powołał nas do bycia Polakami”.
    „Czystemu nacjonalizmowi” przeciwstawiał „chory nacjonalizm” – zabarwiony szowinizmem, przejawiający się w nienawiści do innych narodów czy w pogardzie. – Niech nie utożsamiają nas z żadnymi faszystami, z nazizmem, czy czymkolwiek równie obmierzłym nam Polakom – mówił duchowny, dowodząc, że „nie ma dla sarmackiej duszy Polaka czegoś bardziej obrzydliwego niż system totalitarny”.
    Zwrócił uwagę, że nazywanie polskich nacjonalistów faszystami powinno się karać.
    Zaapelował o modlitwę, by Polacy pozostali „czystymi nacjonalistami i patriotami”.
    – Nawet jak inni nas krzywdzą, okazują nam czarną niewdzięczność, pomawiają nas o wszystko, co najgorsze, gardzą nami, to nam nie wolno w ten sposób postępować – zakończył ks. Kneblewski kazanie.
    Kiedy w 2016 prokuratura przyglądała się działalności ówczesnego księdza Jacka Międlara, ks. Kneblewski pisał: – Skandal! Wstyd i hańba dla tego czegoś mieniącego się być polską prokuraturą!

– Dzisiaj ONR w W-wie. Serce rośnie! – tak ks. Kneblewski skomentował warszawski marsz narodowców.
    Jego internetowy wpis, zamieszczony krótko po stanowisku biskupów potępiających nacjonalizm, wywołał burzę. Nie odniósł się do krytycznych odpowiedzi, ale robił to pośrednio, w kolejnych wpisach.
    Opublikował cytat z prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu! Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu” oraz link do Portalu Narodowego, gdzie narodowcy, z Robertem Winnickim na czele, odnieśli się do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski".
    http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24779936,ks-kneblewski-zwany-kapelanem-narodowcow-nie-bedzie-proboszczem.html

Tym razem wyborcza.pl zrobiła doskonałą robotę. Zebrała wszystkie zasługi tego kapłana dla Tradycji Katolickiej, szerzenia patriotyzmu i narodowego ducha.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Ola 11.06.2019, 20:15

"Duchowny, nazywany kapelanem narodowców, ma na koncie wiele kontrowersyjnych wypowiedzi.

Ks. Kneblewski jest znany w mieście jako miłośnik historii i liturgii w rycie trydenckim.
    W latach 90. był dyrektorem liceum katolickiego. Jest anglistą, ma doktorat. Chętnie korzysta z internetu. Jest aktywny na YouTubie i Facebooku.

W kilkunastominutowych filmikach posłankę Annę ...

Gdy powiedziałam w pewnym towarzystwie nauczycieli, katolików,, czym jest patriotyzm, nacjonalizm to zostałam wyśmiana. Ludzi oczy wybałuszyli i patrzyli na mnie z niedowierzaniem. A powiedziałam to co mówił ks Kneblewski. Jak dla mnie był i jest nauczycielem pierwszorzędnym.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 11.06.2019, 20:49

Gdy powiedziałam w pewnym towarzystwie nauczycieli, katolików,, czym jest patriotyzm, nacjonalizm to zostałam wyśmiana. Ludzi oczy wybałuszyli i patrzyli na mnie z niedowierzaniem. A powiedziałam to co mówił ks Kneblewski. Jak dla mnie był i jest nauczycielem pierwszorzędnym.

To dopiero początek generalnej czystki w Kościele.
    I teraz zobacz, jak niezłomnym trzeba być kapłanem, prawym człowiekiem, żeby przykład, jak hierarchia postąpiła z ks. kneblewskim i kilkoma jeszcze innymi - nie zastraszył. Niewyobrażalne.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|enrque111 11.06.2019, 18:02
    Ksiądz Roman Kneblewski to jeden z nielicznych w Polsce, znanych z jednoznacznego, nieskażonego modernizmem nauczania oraz posiadający nieprzeciętną, historyczną wiedzę, bardzo aktywny w patriotycznych inicjatywach kapłan Kościoła. Fantastyczne są jego filmiki na youtube, które w sposób ciekawy, przystępny i zrozumiały zaznajamiają z nauką Kościoła.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 11.06.2019, 18:17

Ksiądz Roman Kneblewski to jeden z nielicznych w Polsce, znanych z jednoznacznego, nieskażonego modernizmem nauczania oraz posiadający nieprzeciętną, historyczną wiedzę, bardzo aktywny w patriotycznych inicjatywach kapłan Kościoła. Fantastyczne są jego filmiki na youtube, które w sposób ciekawy, przystępny i zrozumiały zaznajamiają z nauką Kościoła.

I dlatego został wykoszony z Kościoła.
    Kto to kiedyś słyszał o księdzu-emerycie? Przecież ksiądz to nie jest wykonywany, wyuczony zawód. To powołanie. Ksiądz raz wyświęcony jest nim do końca życia.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|enrque111 11.06.2019, 18:32

I dlatego został wykoszony z Kościoła.
    Kto to kiedyś słyszał o księdzu-emerycie? Przecież ksiądz to nie jest wykonywany, wyuczony zawód. To powołanie. Ksiądz raz wyświęcony jest nim do końca życia.

Moderniści zrobili z tego zawód "jak każdy inny". Mój proboszcz więc ma czas "po pracy" jeździć na ryby, chodzić na przyjęcia, jeździć w góry na narty itd.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Annbis 11.06.2019, 18:45

Moderniści zrobili z tego zawód "jak każdy inny". Mój proboszcz więc ma czas "po pracy" jeździć na ryby, chodzić na przyjęcia, jeździć w góry na narty itd.

A mój ma wakacje od Pana Boga.
    Przez całe wakacje w kościele parafialnym jest odprawiana tzw. Eucharystia co drugi dzień, pomimo, że nie jest on sam; jest jeszcze dwóch wikarych.
    Odpowiedz
  • Re: Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę 8 lat wcześniej|Ola 11.06.2019, 20:17

A mój pożegnał się z funkcją proboszcza. Musiał biskupa strasznie wkurzyć. Chyba tym, że ludzi w niedzielę w kościele połowa, bo polowania jego chyba nie przeszkadzały.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook