Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Koniec ery plastiku w Europie

dodano: 11.10.2018, 15:55
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Unia Europejska i Wielka Brytania planują ograniczyć produkcję plastikowych wyrobów. Do 2021 pożegnamy się z:

• jednorazowymi sztućcami i talerzami
  • patyczkami do uszu
  • słomkami
  • balonikami
  • mieszadełkami do napojów (spotykane np. na stacjach benzynowych)

Ciekawy jestem czy produkty te znikną zupełnie z naszego życia, czy raczej zostaną zmodyfikowane tak by nie zawierały plastiku. Obstawiam to drugie. Na przykładzie patyczków - jest sto różnych materiałów z których można wykonać trzonek, zaczynając od najtańszego tj. drewna, a same waciki to bawełna, więc pod zakaz nie podpadają.

• Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 15:59
    Przeniosą produkcję do Chin.
    Znacznie taniej wyjdzie.
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|Niechodliwy 11.10.2018, 16:11

Przeniosą produkcję do Chin.
    Znacznie taniej wyjdzie.

Nie kumasz. Zarówno produkcja jak i sprzedaż ma być zakazana.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 16:35

Nie kumasz. Zarówno produkcja jak i sprzedaż ma być zakazana.

Tak?

"Unia Europejska i Wielka Brytania planują ograniczyć produkcję plastikowych wyrobów."
    A może wskażesz gdzie piszesz, że zabronią przenieść, albo o zakazie sprzedaży?
    Wszak to nie Unia, ani GB produkują tylko firmy mające swoje siedziby na terenie UE i GB.
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|Niechodliwy 11.10.2018, 16:41

Tak?

"Unia Europejska i Wielka Brytania planują ograniczyć produkcję plastikowych wyrobów."
    A może wskażesz gdzie piszesz, że zabronią przenieść, albo o zakazie sprzedaży?
    Wszak to nie Unia, ani GB produkują tylko firmy mające swoje siedziby na terenie UE i GB.

Powtarzam jeszcze raz: sprzedaż na terenie UE ma być zakazana. Przy zakazie sprzedaży rozgraniczenie między importem a produkcją rodzimą przestaje mieć znaczenie.

To tak jakbym napisał, że koka jest w UE zakazana, a Ty piszesz, że przeniosą produkcję.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 16:45

Powtarzam jeszcze raz: sprzedaż na terenie UE ma być zakazana. Przy zakazie sprzedaży rozgraniczenie między importem a produkcją rodzimą przestaje mieć znaczenie.

To tak jakbym napisał, że koka jest w UE zakazana, a Ty piszesz, że przeniosą produkcję.

Powtórzuć miżesz dopiero teraz. Gdyż napisałeś tylko o "ograniczeniu produkcji".
    Ograniczenie to nie to samo, co zakaz.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|Niechodliwy 11.10.2018, 17:19

Powtórzuć miżesz dopiero teraz. Gdyż napisałeś tylko o "ograniczeniu produkcji".
    Ograniczenie to nie to samo, co zakaz.

A skutkiem zakazu ma być ograniczenie produkcji plastiku, wszystko się zgadza.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 17:26

I dobrze, że o tym zakazie byłeś łaskaw wspomnieć, dzięki temu nie musiałam szukać konkretów....
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|Niechodliwy 11.10.2018, 18:02

I dobrze, że o tym zakazie byłeś łaskaw wspomnieć, dzięki temu nie musiałam szukać konkretów....

Trzeba było tak od razu, podesłałbym linki do artykułu np.: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24028994,unia-europejska-na-wojnie-z-plastikiem-zakaze-slomek-patyczkow.html#a=88&c=145&t=2&g=a&s=BoxBizImg3

A tak się napyszczyło, natłukło tej piany...
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 18:52

Trzeba było tak od razu, podesłałbym linki do artykułu np.: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24028994,unia-europejska-na-wojnie-z-plastikiem-zakaze-slomek-patyczkow.html#a=88&c=145&t=2&g=a&s=BoxBizImg3

A tak się napyszczyło, natłukło tej piany...

Zgadza się, w biciu piany i, jak to ująłeś, "pyszczeniu", waszeć mistrzem.. Chylę czoła.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|Maciej_Markisz 12.10.2018, 0:34

Zgadza się, w biciu piany i, jak to ująłeś, "pyszczeniu", waszeć mistrzem.. Chylę czoła.

Jak prowadziłem sklep przez wiele lat do niedawna, to w Polsce obowiązywało takie prawo, że jak jakiś produkt, zabawka nie był ze zbyt bezpiecznych/przyjaznych materiałów albo był ciut niebezpieczny, to był zabroniony, jego sprzedaż, produkcja, sprowadzanie - były zabronione. Takie prawo egzekwuje się kontrolami w hurtowniach, te produkty lub materiały nie mogą się pojawić w hurtowniach - przez co nie mają możliwości trafić i być na półkach sklepów (stacji paliw ze sklepem).

Tak... do wiadomości pani mariieleny i Niechodliwego.
    ... leniłbym się, gdybym nie lubił pracować...
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|Maciej_Markisz 12.10.2018, 0:51

Jak prowadziłem sklep przez wiele lat do niedawna, to w Polsce obowiązywało takie prawo, że jak jakiś produkt, zabawka nie był ze zbyt bezpiecznych/przyjaznych materiałów albo był ciut niebezpieczny, to był zabroniony, jego sprzedaż, produkcja, sprowadzanie - były zabronione. Takie prawo egzekwuje się kontrolami w hurtowniach, te produkty lub materiały ...

Ale różnie to w różnych krajach wygląda.
    ... leniłbym się, gdybym nie lubił pracować...
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 17:29

A co najlepsze... Wiedziałeś, że dzwoniło:"Ciekawy jestem czy produkty te znikną zupełnie z naszego życia, czy ..." tylko niecwiedziałeś gdzie, gdyż w tym co wyszukałam jest wyraźnie napisane o zastąpieniu plastiku materia£am biodegradalnymi.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|ProjectPi v2 11.10.2018, 17:41

A co najlepsze... Wiedziałeś, że dzwoniło:"Ciekawy jestem czy produkty te znikną zupełnie z naszego życia, czy ..." tylko niecwiedziałeś gdzie, gdyż w tym co wyszukałam jest wyraźnie napisane o zastąpieniu plastiku materia£am biodegradalnymi.

Gratulacje!
    Właśnie wygrałaś dobre samopoczucie w schadenfreude!
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|mariaelena 11.10.2018, 17:58

Gratulacje!
    Właśnie wygrałaś dobre samopoczucie w schadenfreude!

A gdzie to ©?
    Dopuściłeś się plagiatu.
    I w przeciwieństwie do Ciebie nie mam odczucia ani satysfakcji, ani że się należało.
    Raczej zażenowanie, panie Pi, poziomem.
    A czego poziomem, to się domyśl, że użyję "kobiecego chwytu marketingowego".
    Odpowiedz
  • Re: Koniec ery plastiku w Europie|sedevacante 11.10.2018, 21:12

A gdzie to ©?
    Dopuściłeś się plagiatu.
    I w przeciwieństwie do Ciebie nie mam odczucia ani satysfakcji, ani że się należało.
    Raczej zażenowanie, panie Pi, poziomem.
    A czego poziomem, to się domyśl, że użyję "kobiecego chwytu marketingowego".

Poziomem własnego (pani) nie zrozumienia tekstu pisanego? :P
    "Z tobą, z definicji, w niczym się nie zgadzam I nie zamierzam". @mariaelena; "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości".
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook