Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Klopot z dziewiatym przykazaniem...

dodano: 16.04.2018, 20:52
akcje wątku: drzewko

Autor: Ateistyczny lewak

Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.

Nie pozadaj zony blizniego swego...

To przykazanie powstalo tylko po to zeby sie upewnic, ze kazdy zdrowy facet wyladuje w piekle... ono nie jest do wykonania, nawet w przypadku maksymalnego sprania mozgu religia i wylaczenia swiadomosci biologiczna odpowiedz meskiego organizmu jest zawsze taka sama, bez wzgledu na to czy facet jest cywilem czy biskupem, pokaz mu Venus dostanie wzwodu.... przeklety zostanie.

Oczywiscie, ze sa wyjatki, zaden zdrowy facet nie bedzie pozadal pani Sobeckiej czy jej podobnym ale ten przepis nalezy uszczelnic, no, skad mam wiedziec, ze zjawisko ktore widze w sklepie jest czyjas zona, zanim zobacze obraczke juz zgrzeszylem, co mam zrobic jesli nie nosi obraczki? czy taka mozna pozadac, rozumiem, ze pozadac mozna tylko niezonate, rozwodki itp...

Przykazanie to jest troche nielogiczne bo co by sie stalo z przemyslem kosmetycznym, przemyslem ciuchowym gdyby bozia zabronila kobietom makijazy, chirurgii plastycznej, ciuchow podkreslajacych ich figure i uwypuklajace kobiece atrybuty... i co? facet ma byc winnym, ze kobieta sie tak odpalila, ze glowa mala. Facet konczy w piekle? bardzo niesprawiedliwe przykazanie.

A z drugiej strony jak to przykazanie rzutuje na kobiety pozadajace mezczyzn, obca zona smialo moze pozadac czyjegos meza, bez obawy piekla.

Stworca powinien przewidziec rozne implikacje wynikajace z jakiegos tam zakazu.

• Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Born To Kvetch 16.04.2018, 21:14
    W zasadzie to 10. przykazanie, które brzmi (w tłumaczeniu ks. Wujka):

Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony jego.
    Ani sługi, ani służebnicy [dziewki, niewolnicy], ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|mariaelena 16.04.2018, 21:27

W zasadzie to 10. przykazanie, które brzmi (w tłumaczeniu ks. Wujka):

Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony jego.
    Ani sługi, ani służebnicy [dziewki, niewolnicy], ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

To tylko dlatego, że Ewa pożądala jabłka, które jej nie było, i się jej nie należało, a potem Adam zeżarł, bo to ona winna była, że mu dała. A ptem wykopano ich z Raju, gdzie im dobrze było.

A jaki z tego morał?
    Nie pożądaj, bo możesz mieć gorzej niż przed pożądaniem, jak nie fiskus to alimenty, zawsze ktoś sie o coś dotentegowa...
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Born To Kvetch 16.04.2018, 21:44

To tylko dlatego, że Ewa pożądala jabłka, które jej nie było, i się jej nie należało, a potem Adam zeżarł, bo to ona winna była, że mu dała. A ptem wykopano ich z Raju, gdzie im dobrze było.

A jaki z tego morał?
    Nie pożądaj, bo możesz mieć gorzej niż ...

Też lubię hebrajskie hagady. Wybieram się w maju do Riszon le-Cijon i – zapewne – będę miał okazję porozmawiać z paru chasydzkim cadykami o Chawie, Adamie i Kusicielu.
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Born To Kvetch 16.04.2018, 22:08

A jaki z tego morał?
    Nie pożądaj, bo możesz mieć gorzej niż ...

Bo zapewne czytałaś Artura Sandauera „Bóg, Szatan, Mesjasz i…”?
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|mariaelena 16.04.2018, 22:32

Bo zapewne czytałaś Artura Sandauera „Bóg, Szatan, Mesjasz i…”?

Nie, jeszcze nie czytałam.
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Ateistyczny lewak 16.04.2018, 21:56
    Zaraz, spokojnie, o 10 bedzie jutro... dzisiaj o pozadaniu zony blizniego twego... moim , skromnym zdaniem, pozadac mozna wykonywac sie zabrania...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Ateistyczny lewak 16.04.2018, 21:57
    @mariaelena - takie sa skutki sluchania gadajacego weza...
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|mariaelena 16.04.2018, 22:33

@mariaelena - takie sa skutki sluchania gadajacego weza...

Masz w tym wprawę ;)
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Ateistyczny lewak 16.04.2018, 22:12
    ..."bo to ona winna była, że mu dała"... przeciez bozia kazala... "idzcie I rozmnazajcie sie"...
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|mariaelena 16.04.2018, 22:33

..."bo to ona winna była, że mu dała"... przeciez bozia kazala... "idzcie I rozmnazajcie sie"...

"Głodnemu chleb na mysli"?

;))))
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Gaius Marius 16.04.2018, 22:34
    "pokaz mu Venus dostanie wzwodu"

No chłopie, ty masz problem.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał.
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Ateistyczny lewak 16.04.2018, 22:43
    @Gaius Marius - ci ktorzy nie dostaja maja wiekszy... problem...
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|Ateistyczny lewak 16.04.2018, 22:44
    @mariaelena - widzisz w tym cos zlego???
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|mariaelena 17.04.2018, 17:18

@mariaelena - widzisz w tym cos zlego???

W czym?
    Odpowiedz
  • Re: Klopot z dziewiatym przykazaniem...|snkp 16.04.2018, 22:54
    No chłopie, ty masz problem.

Reklamują różne środki. Jakiś ‘A man’ czy jakość tak; a może ‘Via Gra’?
    o! rany! po co ja gadam z duchami?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook