Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kler Smarzowskiego - może być hitem

dodano: 9.08.2018, 14:41
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.

28 września w kinach znajdzie się Kler Smarzowskiego. Cudeńko, objawiające prawdę, choć będące tajemnicą poliszynela.

https://www.youtube.com/watch?v=N9Asxqvr2m8

• Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|. 9.08.2018, 14:47
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|tia 9.08.2018, 14:51

https://nczas.com/2018/08/07/internet-sie-smieje-ze-smarzowskiego-i-jego-nowego-filmu-kler-przynudza-te-same-mordy-w-tych-samych-okolicznosciach-co-zwykle/

Buhahaha! Internet się śmieje. To niech się śmieje. Śmieje się ten, który kasę liczy, a nie jednostka, która jest całym internetem :-D
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Witt 9.08.2018, 14:59
    Jeśli film nie obierze drogi "Botoksu", to ma szansę być ciekawym dramatem, bo na to się zanosi.

Abstrahując, bardzo mi się na filmwebiowskim forum podobała sekwencja komentarzy :).
    Najpierw pisano o potrzebie zgromadzenia dużej ilości maści na ból d... osobom wierzącym, czy prawicowym.
    Trochę później rozległy się odgłosy cierpienia tychże piszących, że Rydzyk, Kościół i PiS zdjęli trailer filmu, skandal, granda, gruba panda.
    Dzień później okazało się, że trajler zniknął... (wybaczcie że wyrażę się potocznie) przez gołe cycki pani Kulig i pod wpływem jej skarg i został zmieniony :-)
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Chumbawamba 9.08.2018, 18:31

Jeśli film nie obierze drogi "Botoksu", to ma szansę być ciekawym dramatem, bo na to się zanosi.

Abstrahując, bardzo mi się na filmwebiowskim forum podobała sekwencja komentarzy :).
    Najpierw pisano o potrzebie zgromadzenia dużej ilości maści na ból d... osobom wierzącym, czy prawicowym.
    Trochę później rozległy się odgłosy cierpienia tychże piszących ...

I jak warchlaku? Zrobiłeś zapasy czy czekasz na promocje?
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Polipid3 9.08.2018, 15:29
    następne gówno smarzowskiego
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Boski 9.08.2018, 19:41

następne gówno smarzowskiego

"Wołyń" , "Dom zły" i "Róża" nie były takie złe.
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Polipid3 9.08.2018, 16:45
    tak mi się kojarzy ta reżyseriaze zjawiskiem w polskim kinie gdzie wielu ma tak nasrane we łbie że dzielą się tym gównem z innymi koprofilami którzy uzupełniają zapasy gówna w swoich łbach płacąc za to, by potem dzielić się tym szajsem zasmradzając otoczenie typowa sbecka wrażliwość.
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|tia 9.08.2018, 16:52

tak mi się kojarzy ta reżyseriaze zjawiskiem w polskim kinie gdzie wielu ma tak nasrane we łbie że dzielą się tym gównem z innymi koprofilami którzy uzupełniają zapasy gówna w swoich łbach płacąc za to, by potem dzielić się tym szajsem zasmradzając otoczenie typowa sbecka wrażliwość.

Za bardzo się denerwujesz. Świętych na ziemi nie ma. Zresztą środowisko kleru nie jest mi obce, więc niektóre sceny są z życia wzięte.
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Chumbawamba 9.08.2018, 18:34

Za bardzo się denerwujesz. Świętych na ziemi nie ma. Zresztą środowisko kleru nie jest mi obce, więc niektóre sceny są z życia wzięte.

To czemu wcześniej się nie podzieliłeś? Wolałeś na swoich "świadectw" nie składać?:D
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|tia 10.08.2018, 16:18

To czemu wcześniej się nie podzieliłeś? Wolałeś na swoich "świadectw" nie składać?:D

A po co, kto by temu tu uwierzył?
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|ProjectPi v2 9.08.2018, 18:33

Poza tym wszyscy zdrowi?
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Boski 9.08.2018, 19:43

Film nie będzie antyreligijny,więc nie ma się czego obawiać,wiara nie będzie zagrożona :)
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Maciej_Markisz 9.08.2018, 22:54
    Czekamy na porywającą ocenę/recenzję tego filmu wystawioną przez mr.a Salwowskiego.
    ... leniłbym się, gdybym nie lubił pracować...
    Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Adalbert1241 9.08.2018, 23:06
    Dwa cytaty z sieci:
    "

Widziałem 4 filmy Smarzowskiego i ma Pan całkowitą rację co do tego reżysera. Kreuje on świat w którym Polacy nie zasługują na szacunek, współczucie, może tylko na litość. Obraz Polaków z filmów wesołego pana Wojtka to panorama chciwych, głupich, odrażających typków i chamów, którzy na nic nie zasługują. Jest to zdecydowanie kino dla zakompleksionych, którzy po seansie mogą powiedzieć – „o, wszyscy kradną, zdradzają i są głupsi ode mnie. Brzydzę się nimi, brzydzę się tymkrajem”.
    No i smutne, że Szulkin mało nakręcił i umarł, Królikiewicz umarł a Smarzowski pracuje jak stachanowiec lub Woody Allen. I jeszcze na tle Patryka Wegi uchodzi za reżysera artystycznego. Nawet nie wiedziałem że nakręcił ten film „Kler”, Jakubik znowu w nim kreuje, jest to trzeba przyznać zbieżne z artystyczną działalnością muzyka Jakubika. Szybko sprawdziłem, film ma już promocje w Elle, Wyborczej, Zet itp."

"

Zdecydowanie jest to kino komercyjne pod publiczkę, przy czym publiczka zgrabnie zebrana z czytelników Faktu i Wyborczej. Stąd i dwa poziomy narracji w filmach, najprostszy – o chlaniu wódki, gwałceniu i zabijaniu oraz wyższy – o tymkraju i chorej polskości. Doskonale to widać w filmie „Drogówka”, który składał się z dwu części, dla każdej publiczki. Obejrzałem zwiastun „Kleru” – chlanie i seks oraz forsa – to uwypuklone w konwencji wielkiej kpiny.
    Dodam, że szczególnie bolesne było dla mnie oglądanie „Pod Mocnym Aniołem” – jakby Smarzowski nie rozumiał książki Pilcha, który przecież jest prostym, łatwym i przystępnym pisarzem. Zniknęła cała lekkość i ironia, wszystko przyćmiło chlanie i rzyganie. Może z tym womitowaniem reżyser ma zabawę na planie, może jest to ciekawa praca – jak na niby pokazać trupy, krew i wymiociny, żeby na ekranie było hiperrealistyczne? Tylko czemu mam znowu płacić za dewiacje sympatycznego pana Wojtka?"

Odpowiedz
  • Re: Kler Smarzowskiego - może być hitem|Adalbert1241 9.08.2018, 23:09
    I trzeci cytacik:
    "Weźmy takiego Smarzowskiego, ileż ja się tu naostrzegałem przed tym ponurym typem, ile razy pisałem – nie idźcie na film Wołyń, bo to ściema wymierzona we frajerów i głupków, której zadaniem jest rozbijanie zdrowych relacji w rodzinach, klubach kawalerskich i na podwórkach pod trzepakami. Nie. Nie dało się wytłumaczyć. Smarzowski nakręcił film oddający sprawiedliwość pomordowanym…takie było oficjalne stanowisko populacji uważającej się za inteligentną, oczytaną i jeszcze do tego prawicową. Teraz Smarzowski nakręcił drugi film, nosi on tytuł Kler, a jego przesłanie zawiera się w zdaniu – Oto wielka tajemnica wiary, złoto i dolary. Za chwilę tenże Smarzowski, albo może jego kolega Pasikowski nakręcą film zatytułowany Jedwabne i wtedy dopiero zobaczycie. Zatęsknicie za wielkim Jacinto. Kiedy zaś bratowa zapyta przy świątecznym stole – ale dlaczego Stefan, dlaczego ty się czepiasz tego Smarzowskiego? Przecież taki piękny i prawdziwy film o Wołyniu nakręcił, o co ci chodzi – Stefan będzie mógł już tylko zwiesić głowę, ewentualnie nieśmiało protestować, bez nadziei na wsparcie kogokolwiek, bo kto by się tam za nim ujął, biednym, pogubionym durniem, co nie rozumie sztuki ani trendów."

stąd https://coryllus.pl/tradycyjny-hiszpanski-meksykanski-antysemityzm/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook