Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?

dodano: 10.10.2018, 12:01
akcje wątku: drzewko

Autor: [Wstaw]less

"Rzeczywistość jest ważniejsza od idei" Laudato si (n. 201)

Czytam sobie artykuły na prawicowych stronkach i ciągle spotykam się tam z zaciętą walką z "mordercami dzieci nienarodzonych", którzy to wykonują ten straszny proceder korzystając z wyjątków ustawy o planowaniu rodziny...

Mimo, że z PiSem mi nie po drodze, to dziwi mnie ich bezczynność w kwesti ochrony życia nienarodzonych. Dobrze z ich strony, że wreszcie znaleźli furtkę w postaci TK by móc przepchnąć taką poprawkę, jednak dlaczego trwa to tak długo?

//Gdyby jeszcze udało się przepchnąć zakaz antykoncepcji hormonalnej - cudo! 

Z perspektywy czysto politycznej będzie to dobra okazja do walki o "prawa człowieka", konfrontacja perspektywy śp. Marii Kaczyńskiej z obecną linią partii czy wreszcie możliwość zreszania się wszystkich, którym nie po drodze z katolicyką etyką seksualną.

Patrząc na poziom laicyzacji młodego pokolenia, nie spotka się to z ich aprobatą, a lewica gdy dojdzie do władzy zrobi taki sam myk jak w RFN, gdzie będzie zakazane, ale nie karane.

Dlatego też popieram pro-life, wszak to kłopotliwa polityczna kwestia!

• Re: Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?|Witt 10.10.2018, 15:07
    Ty się Wstawless o eutanazję troskaj, nie o aborcję.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?|[Wstaw]less 10.10.2018, 16:33

Ty się Wstawless o eutanazję troskaj, nie o aborcję.

Powiem szczerze, że zmieniłem moje postrzeganie.

O ile niegdyś byłem idealistą, gotowym uwierzyć w hasła o "postępie", niczym niegdyś w wiarę religijną, to otrzeźwiałem.

Aborcję popieram z czystego pragmatyzmu, jako swoiste zwieńczenie utylitarnej wizji świata. Całe to "wyzwolenie kobiet" jest taką samą bujdą jak "wyzwolenie mas pracujących", czy też "wyzwolenie od szatana". Jestem też pewien, że swobodny dostęp do owego zabiegu jest już tylko kwestią czasu, stąd też eutanazja też prędzej czy później przejdzie.

Zresztą, walka z KK już nie ma sensu, on przegrał rząd dusz, więc chcąc nie chcąc, żyjemy zatem w kulturze post-chrześcijańskiej.
    Odpowiedz
  • Re: Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?|Witt 10.10.2018, 16:53

Powiem szczerze, że zmieniłem moje postrzeganie.

O ile niegdyś byłem idealistą, gotowym uwierzyć w hasła o "postępie", niczym niegdyś w wiarę religijną, to otrzeźwiałem.

Aborcję popieram z czystego pragmatyzmu, jako swoiste zwieńczenie utylitarnej wizji świata. Całe to "wyzwolenie kobiet" jest taką samą bujdą jak "wyzwolenie mas pracujących", czy też "wyzwolenie ...

Żyjecie.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?|[Wstaw]less 10.10.2018, 17:43

Żyjecie.

A gdzie Ty mieszkasz? Afryka?

Takie są stety/niestety fakty, zresztą, co bardziej spostrzegawczy katolicy też to widzą.
    Odpowiedz
  • Re: Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?|Adalbert1241 11.10.2018, 0:26

A gdzie Ty mieszkasz? Afryka?

Takie są stety/niestety fakty, zresztą, co bardziej spostrzegawczy katolicy też to widzą.

Tak takie sa własnie fakty i mity. Dobrze ze mijają . A Kosciół nie mija.
    Odpowiedz
  • Re: Kiedy wreszcie zakaz aborcji eugenicznej?|[Wstaw]less 11.10.2018, 7:46

Tak takie sa własnie fakty i mity. Dobrze ze mijają . A Kosciół nie mija.

Ależ ja nie twierdzę, że Kościół całościowo "minie", ja mówię, że kultura, w której się obraczamy nie ma wiele wspólnego z Kościołem. A będzie miała jeszcze mniej.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook