Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Każda religia jedzie na emocjach

dodano: 12.09.2017, 22:32
akcje wątku: drzewko

W filmie " Kwiat pustyni " jest taka kultowa dla mnie scena kiedy to główna bohaterka trafia do jednej z londyńskich klinik. Ma tam być poddana zabiegowi " naprawy" tego co zepsuła jej wioskowa szamanka. Chodzi konkretnie i to, że 2 lenie dziewczynki z jej wyznania byľy poddawane zabiegowi zaszywania waginy. Bezdyskusyjne zło na które nie ma przyzwiolenia u zdrowych psychicznie i moralnie ludzi a jednak...

Dziewczyna słabo zna angielski więc Pani doktor wzywa tłumacza i pojawia się jej wioskowy, młody ziomal pracujący w charakterze sanitariusza w tymże szpitalu.

Bystrak zamiast przetłumaczyć dziewczynie co Pani doktor powiedziała to ten jedzie jej połajankę.

W jej ojczystym języku ( krórego nikt prócz dziewczyny nie rozumie) nadaje, że jak jej nie wstyd w taki sposób traktować religine obyczaje, tradycję, itp itd. 

Należy tutaj dodać, że dziewczyny te były zobowiązane z zaszytą waginą iść do ślubu a po nim to już sami wicie, rozumicie.

Taki wniosek mi się nasunął a mianowicie jak dziecku dobrze się spierze bańkę we wczesnym dzieciństwie to później cholernie trudno będzie nawet największe bzdury odkręcić. Główna bohaterka dopiero po długich namowach koleżanki zdecydowała się na zabieg.

Wyobrażam sobie również w świetle tego przykłada jak musiały być traktowane dzieciaki gwałcone przez duchownych katolickich i co musiały przechodzić gdy z ogromnym wysiłkiem odpoważyły się mówić.

• Re: Każda religia jedzie na emocjach|Fredny 12.09.2017, 22:57
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|circ 12.09.2017, 23:22
    Ja nie marnuję czasu na wyobrażanie sobie wszystkiego złego skoro nie mam na to żadnego wpływu. Mogę tylko modlić się za złych o ich nawrócenie. To jest nie tylko zdrowsze dla mnie ale i dla słabych i grzesznych, i dla Boga który współcierpi z ofiarami.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Sylabariusz 12.09.2017, 23:26
    Jak to dobrze, że wróciłeś @Max... W końcu co byśmy poczęli pozbawieni twych unikalnych prze(d)myśleń na miarę nagrody Noblowskiej...

PS A wiesz chociaż dlaczego zupełnym idiotyzmem jest zestawianie ze sobą okrutnych, ale wynikających ściśle z wierzeń danego wyznania obrzędów z gwałtami katolickich duchownych?
    "Bądźcie tedy doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec Niebieski". Mt 5 ; 48
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 12.09.2017, 23:38

Jak to dobrze, że wróciłeś @Max... W końcu co byśmy poczęli pozbawieni twych unikalnych prze(d)myśleń na miarę nagrody Noblowskiej...

PS A wiesz chociaż dlaczego zupełnym idiotyzmem jest zestawianie ze sobą okrutnych, ale wynikających ściśle z wierzeń danego wyznania obrzędów z gwałtami katolickich duchownych?

"PS A wiesz chociaż dlaczego zupełnym idiotyzmem jest zestawianie ze sobą okrutnych, ale wynikających ściśle z wierzeń danego wyznania obrzędów z gwałtami katolickich duchownych?"

Niczego nie zrozumiałeś albo ie chciałeś zrozumieć a ja nir mam zamiaru tłumaczyć takiemu intelektualiście jak ty czegokolwiek
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Sylabariusz 12.09.2017, 23:52

"PS A wiesz chociaż dlaczego zupełnym idiotyzmem jest zestawianie ze sobą okrutnych, ale wynikających ściśle z wierzeń danego wyznania obrzędów z gwałtami katolickich duchownych?"

Niczego nie zrozumiałeś albo ie chciałeś zrozumieć a ja nir mam zamiaru tłumaczyć takiemu intelektualiście jak ty czegokolwiek

Ależ zrozumiałem - każda religia jest zła, jeśli robi dzieciom wode z mózgu. Oczywiście, tylko religia, bo już żadne pozareligijne systemy ideologiczne to już nie. No i, rzecz jasna, nie ma najmniejszego znaczenia to, że ktoś w przyszłości może jako dorosły człowiek samodzielnie, drogą własnych przemyśleń i doświadczeń, dojść do wiary.

PS Nie chcesz się bawić, to podaj rozwiązanie zagadki - takie porównanie jest bezzasadne i wyjątkowo cyniczne, bo praktyki opisane przez ciebie wynikają bezpośrednio z wierzeń i są z nimi zgodne, zaś ksiądz gwałcący dzieci działa WBREW swoim wierzeniom, oraz stawia się poza nimi.
    "Bądźcie tedy doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec Niebieski". Mt 5 ; 48
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 12.09.2017, 23:57

Ależ zrozumiałem - każda religia jest zła, jeśli robi dzieciom wode z mózgu. Oczywiście, tylko religia, bo już żadne pozareligijne systemy ideologiczne to już nie. No i, rzecz jasna, nie ma najmniejszego znaczenia to, że ktoś w przyszłości może jako dorosły człowiek samodzielnie, drogą własnych przemyśleń i doświadczeń, dojść do wiary ...

Zacząłeś od kpiarskich uwag a więc baw się dalej sam.
    Pisałeś kiedyś, że znasz biegle łacinę więc może tam znajdziesz jakieś pomocne sentencje albo coś w tym rodzaju. Bujaj się.
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Sylabariusz 13.09.2017, 0:03

Zacząłeś od kpiarskich uwag a więc baw się dalej sam.
    Pisałeś kiedyś, że znasz biegle łacinę więc może tam znajdziesz jakieś pomocne sentencje albo coś w tym rodzaju. Bujaj się.

Wypisujesz truizmy, w dodatku nie w pełni je pojmując i dziwisz się, że ktoś z tego kpi? :D

Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 13.09.2017, 0:08

Wypisujesz truizmy, w dodatku nie w pełni je pojmując i dziwisz się, że ktoś z tego kpi? :D

Twoją intencją os samego początku było wykpienie i wyszydzenie rozmówcy licząc na to, że ten z podkulonym ogonem ucieknie. Nieprawdaż? O i tutaj masz odpowiedź na pytanie co jest motywem przewodnim mojego wątku - jesteś tego żywym przykładem : " A słowo ciałem się stało"
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Pollinis 13.09.2017, 6:19

Twoją intencją os samego początku było wykpienie i wyszydzenie rozmówcy licząc na to, że ten z podkulonym ogonem ucieknie. Nieprawdaż? O i tutaj masz odpowiedź na pytanie co jest motywem przewodnim mojego wątku - jesteś tego żywym przykładem : " A słowo ciałem się stało"

"Przyganiał kocioł garnkowi"?
    I jakież to "szczytne intencje" przyświecają tobie? Zapomniałeś już wątku o pewnej kobiecie, licząc, że nikt książki nie przeczytał z jej wspomnieniami z życia?
    Jesteś niewinny i twoje intencje są kryształowe, nieprawdaż?
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 13.09.2017, 6:36

"Przyganiał kocioł garnkowi"?
    I jakież to "szczytne intencje" przyświecają tobie? Zapomniałeś już wątku o pewnej kobiecie, licząc, że nikt książki nie przeczytał z jej wspomnieniami z życia?
    Jesteś niewinny i twoje intencje są kryształowe, nieprawdaż?

Adwokatką jego jesteś?
    O jakim wątku niby ja miałem zapomnieć i o jakiej niby kobiecie bo nie przypominam sobie.
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Pollinis 13.09.2017, 10:05

Adwokatką jego jesteś?
    O jakim wątku niby ja miałem zapomnieć i o jakiej niby kobiecie bo nie przypominam sobie.

http://www.fronda.pl/forum/katolickie-wychowanie-lindy-lovelace-dla-rickenbacker,83150.html
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 13.09.2017, 17:57
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Pollinis 13.09.2017, 19:27

Nie wiem co to ma do rzeczy.

Intencje, jako część wspólna. Kryształowo czyste intencje, nieprawdaż?
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 13.09.2017, 20:00

Intencje, jako część wspólna. Kryształowo czyste intencje, nieprawdaż?

Prawdaż
    Odpowiedz
  • Re: Każda religia jedzie na emocjach|Rickenbacker 13.09.2017, 2:30

I na dodatek ten twój obrzydliwie protekcjonalno - pogardliwy ton.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook