Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej

dodano: 12.08.2017, 11:51
akcje wątku: drzewko

100 lat temu, 13 sierpnia dzieci zostały porwane i uwięzione przez masońskie władze Portugalii.

Ponad 20 tysięcy osób, które dowiedziały się, że 13 października Matka Boża uczyni wielki cud na próżno czekały na przybycie dzieci na spotkanie z Najświętszą Maryją Panną.

Usłyszeli tak, jak miesiąc wcześniej - grzmot, następnie przemknęła błyskawica i wtedy ujrzeli małą chmurkę, bardzo delikatną, bardzo białą, która na kilka chwil zatrzymała się nad drzewem, na którym wcześniej Matka Boża pojawiła się już trzy razy. Następnie chmurka ta uniosła się w górę i zniknęła.

Matka Boża objawiała się trójce dzieci zawsze 13, każdego miesiąca i zawsze w tym samym miejscu w Cova da Iria. Jednak w sierpniu objawiła się nie 13, tylko wówczas, gdy dzieci wróciły z aresztu do rodziców - 19 sierpnia. I nie w Cova, tylko w miejscu zwanym Valinhos.

Każda osoba odwiedzająca te dwa miejsca stwierdzi, że różnica jest uderzająca.

Cova da Iria, obecna Fatima stała się miastem odwiedzanym przez turystów, z wieloma hotelami i odpowiadającą im światową atmosferą (telewizja satelitarna, Internet, luksusowe pokoje, restauracje i usługi).

Samo sanktuarium sprawia wrażenie tętniącego życiem, gdyż trudno znaleźć w nim chwilę ciszy, jedna ceremonia goni następną, z głośników w każdym kącie słychać śpiewy i modlitwy. Atmosfera panująca w Cova da Iria jest bardzo "nowoczesna": Kaplica Objawień (po portugalsku Capelinha) niknie w środku prostokątnego "czegoś". Przed statuą Matki Bożej stoi nagi (z wyjątkiem chwil celebracji) prostokątny stół, nigdzie nie widać tabernakulum (prawdopodobnie znajduje się ono wewnątrz kaplicy, do której nikt poza strażnikami nie ma wstępu). Po stronie przeciwnej do Kaplicy Objawień, patrząc prosto z kierunku statuy Matki Bożej Fatimskiej na koniec budynku, gdzie zaczynają się kolumny, można zauważyć coś, co miało być stałą szopką bożonarodzeniową, a naprawdę jest kompozycją masońskich znaków oraz niegodnym, bluźnierczym przedstawieniem Świętej Rodziny. Ukoronowaniem tego wszystkiego jest fakt, że na miejscu, gdzie wcześniej stał tzw. Cruz Alta ( bardzo piękny monument stojący na samym końcu bulwaru; został on usunięty, żeby zrobić miejsce na nową świątynię), zostało zbudowane ogromne "sanktuarium", z pewnością nie reprezentujące wiary katolickiej, gdyż wzorce dla niego zaczerpnięto z pogańskiej tradycji celtyckiej, a swoją abstrakcyjną kompozycją ma ono służyć celom ekumenicznym. Od wielu lat Fatima stopniowo traciła wiele ze swej nadprzyrodzonej atmosfery i w końcu stała się miejscem, gdzie szatan święci wiele swych zwycięstw.

Valinhos jest przeciwieństwem Cova da Iria jako miejsce oddalone od trasy turystycznej i spowite głęboką ciszą. Jest tam kaplica i wyjątkowo piękna figura Matki Bożej z Fatimy. Niepokalana zna przyszłość, być może więc chciała podarować pielgrzymom obraz oryginalnej Fatimy z jej spokojem i nadprzyrodzoną atmosferą.

"O słodkie Niepokalane Serce Maryi, bądź moim ratunkiem!"

(ulubiony akt strzelisty Hiacynty)

Na podstawie książki:

Ks. Karol Stehlin, Gwiazda przewodnia czasów ostatecznych, Mistyka objawień Matki Bożej w Fatimie, cz. I, Rycerstwo Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji, MI, Wydawnictwo Te Deum, 2016

• Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Cywilizacja Łacińska 12.08.2017, 13:55
    Nasz Naród ponosi wielkie ofiary - i nie tylko mam tutaj na myśli Powstanie Warszawskie. A dlaczego ponosi tak wielkie ofiary? Ano dlatego, że nie ma błogosławieństwa Bożego. A dlaczego nie ma błogosławieństwa Bożego? Bo wierzy w Watykan, papieży i w objawienia rozmaitych zjaw pseudomaryjnych, zamiast w Boga Trójjedynego w oparciu - tylko! - o Biblię.
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|kotes czyli wysłannik z efe 12.08.2017, 14:00
    cze lacinska :) jedziesz do minska ?
    Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|dr Hackenbush 12.08.2017, 23:33
    Czyli cyrku halucynacji ciag dalszy... macie wyobraznie z chmur czytac MB o Sloncu mowic, ze tanczy... macie wyobraznie.
    Człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka. Tak więc to ludzie są twórcami i stwórcami Boga, a Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tylko w umyśle, a przy tym bytem chimerycznym, bo Bóg i chimera są tym samym. - Kazimierz Lyszczynski.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Ola 13.08.2017, 13:22
    O dzisiejszej rocznicy nawet papież Franciszek nie chce pamiętać bo nawet nie wspomniał i nie przypomniał wiernym na Placu Św Piotra ani tym przed odbiornikami radiowo telewizyjnymi.

Dzisiejszy program "Między Niebem a ziemią" oglądałam aby przekonać się, że mamy rację co do tego żeby o Fatimie mówić mało albo wcale. W programie nie było najmniejszej wzmianki o objawieniach Fatimskich za to było dużo o objawieniach w Medjugorie. Sam abp Hoser był zaproszony i wypowiadał się na temat Medjugorie. W rocznicę 100 letniej rocznicy objawień Fatimskich. To chore. Nawet jeśli mówił o Medjugorie to chociażby wspomniało Fatimie a tu nic jakby nie było o czym mówić. Nikt słowa nie wypowiedział na temat Fatimy,jakby bali się wypowiedzieć to słowo. Zmówili się czy co?
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|[email protected] 13.08.2017, 13:45

O dzisiejszej rocznicy nawet papież Franciszek nie chce pamiętać bo nawet nie wspomniał i nie przypomniał wiernym na Placu Św Piotra ani tym przed odbiornikami radiowo telewizyjnymi.

Dzisiejszy program "Między Niebem a ziemią" oglądałam aby przekonać się, że mamy rację co do tego żeby o Fatimie mówić mało albo wcale ...

Oczywiście, że się zmówili. I to dawno. Franciszek odprawił w maju czarną mszę i na tym koniec jubileuszu Objawień Matki Bożej.
    Ks. Jan Wójtowicz w swojej książce pt. "Problem: Medjugorie", będącą chyba jedyną tego typu pozycją w Polsce, analizuje medjugorskie „objawienia” posługując się kryteriami teologicznymi. Autor dochodzi do wniosku, że pochodzą one od złego ducha. Ks. Wójtowicz pisze, że bezpośrednim celem medjugorskich objawień
    "jest zdominowanie, usunięcie w cień i pomniejszenie znaczenia Fatimy i Lourdes przede wszystkim przez ciągłe, aktualne trwanie objawień, [które] wzbudzają ustawicznie sensację, grającą na ciekawości ludzkiej zwłaszcza do rzeczy nadzwyczajnych, i organizowaną coraz szerzej aktywną propagandę – oto skutek i cel: osiągnąć strumień pielgrzymów od Lourdes i Fatimy – gdzie „nic ciekawego” się nie dzieje – skierować ich do Medjugorie i uczynić z nich ślepo oddanych „wyznawców” i propagatorów pysznego medjugorskiego „Wiatru”. Jest to więc „tajemny plan” pychy żądnej hołdu, „plan, którego nie odgadniecie”, o którym Zjawa tak często wspomina" (Ks. J.Wójtowicz, Problem: Medjugorie. Fragmenty książki, „W drodze”, nr 6 (298), 1998, s. 29).
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|[email protected] 13.08.2017, 13:51

Oczywiście, że się zmówili. I to dawno. Franciszek odprawił w maju czarną mszę i na tym koniec jubileuszu Objawień Matki Bożej.
    Ks. Jan Wójtowicz w swojej książce pt. "Problem: Medjugorie", będącą chyba jedyną tego typu pozycją w Polsce, analizuje medjugorskie „objawienia” posługując się kryteriami teologicznymi. Autor dochodzi do wniosku, że ...

Errata
    Nie - "osiągnąć strumień", tylko - odciągnąć strumień...
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Ola 13.08.2017, 14:56

Ks. Jan Wójtowicz w swojej książce pt. "Problem: Medjugorie", będącą chyba jedyną tego typu pozycją w Polsce, analizuje medjugorskie „objawienia” posługując się kryteriami teologicznymi. Autor dochodzi do wniosku, że ...

[email protected] ja ani na moment nie odczułam, że ksiądz nie może wejść tam gdzie jest tabernakulum. To było oczywiste dla nas, że wejdzie i wszedł. Na Mszy Świętej w Fatimie byłam kilka razy i przez kamerkę w domu też często oglądałam (ostatnio przyznam, że nie) ale pewnie nic się nie zmieniło od tamtego czasu.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Ola 13.08.2017, 15:30

Poczytam co ks Wójtowicz pisze o Medjugorie.
    Przyznam, że zawsze zastanawiało mnie to, że Matka Boża tak dużo mówi w Medjugorie i tak zwyczajnie z nimi rozmawia. Przypominam sobie czas gdy ja widziałam Matkę Bożą i było zupełnie inaczej. Nawet na mnie nie spojrzała. Patrzyła z pod uchylonych spłakanych powiek na ogrom ludzi, którzy wtedy byli w tym miejscu co ja. Później usłyszałam coś co zostało wyryte w moim mózgu na zawsze. Kilka zdań. Faktem jest, że mi nie dała jakiegoś przekazu dla świata jak to bywa w miejscach świętych więc dużo nie usłyszałam ale jak to mi ksiądz powiedział przekaz miałam taki biblijny.

Jeszcze co do Medjugorie to dałam się wciągnąć aby napisać list do Matki Bożej z prośbami i podziękowaniami. Jak wszyscy na pielgrzymce. Później jedna z widzących je przedstawia Matce Bożej. Gdy miałam jakieś zastrzeżenia to" napadli" na mnie o co mi w ogóle chodzi. Ludzie bardzo wierzą, że tam objawia się Maryja.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej| taktak.nienie 13.08.2017, 13:56

Dzisiejszy program "Między Niebem a ziemią" oglądałam aby przekonać się, że mamy rację co do tego żeby o Fatimie mówić mało albo wcale ...

O dzisiejszej rocznicy chyba nikt nie chce pamiętać....
    Specjalnie nadstawiałem uszu na NOM o godz. 12 - i nic!

Dużo o pielgrzymce, o jutrzejszym wspomnieniu św. Maksymiliana, o wtorku i poświęceniu ziół.
    Właściwy test na to, czy jesteś modernistą: http://www.fronda.pl/forum/wlasciwy-test-na-to-czy-jestes-modernista,82782.html
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Agnes32 13.08.2017, 14:15

Dziś jest niedziela, więc to oczywiste, że ona jest na pierwszym miejscu. Dziwne, że Tobie trzeba takie rzeczy tłumaczyć.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Ola 13.08.2017, 13:36
    Tabernakulum jest w tym małym domku w kaplicy. Każdy ksiądz sprawujący Mszę Świętą wchodzi tam , czasami pomaga mu człowiek, który tam pracuje, być może kościelny. Tak wiec nie jest prawdą, że nikt po za strażnikami nie ma tam wstępu.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|[email protected] 13.08.2017, 13:47

Tabernakulum jest w tym małym domku w kaplicy. Każdy ksiądz sprawujący Mszę Świętą wchodzi tam , czasami pomaga mu człowiek, który tam pracuje, być może kościelny. Tak wiec nie jest prawdą, że nikt po za strażnikami nie ma tam wstępu.

Ola
    Czy trzeba wyjaśniać, że to naturalne, iż ksiądz, osoba duchowna ma wstęp do każdej kaplicy?
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Ola 13.08.2017, 15:01

Ola
    Czy trzeba wyjaśniać, że to naturalne, iż ksiądz, osoba duchowna ma wstęp do każdej kaplicy?

Ale wiesz, tutaj wyjaśnienie wcale nie jest potrzebne bo właściwie o czym mowa? Chyba, że rzeczywiście nie wiem o tym, że ksiądz musi mieć pozwolenie itp. Ja tam problemu żadnego nie widziałam. A ten człowiek co tam wchodzi to taki wydawał się usłużny i to wszystko.
    Odpowiedz
  • Re: Jutro 13 sierpnia. Dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej|Tobi3 13.08.2017, 21:11
    13 sierpnia w starożytnym Rzymie obchodzono święto Diany - kto ma rozum niech pomyśli.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook