Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom

dodano: 12.06.2018, 17:40
akcje wątku: drzewko

Papieski wstęp do książki „Jesteśmy braćmi”

„Jesteśmy braćmi, doskonały most między chrześcijanami a muzułmanami” – to tytuł książki, do której krótki wstęp napisał Papież Franciszek. Pozycja stanowi omówienie 1500 lat historii dialogu między chrześcijaństwem a islamem".

https://www.vaticannews.va/content/dam/vaticannews/images-multimedia/dialogo-interreligioso/IMG_2631aem.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.thumbnail.cropped.750.422.jpeg

"Bracia", którzy podrzynają gardła chrześcijanom.

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2018-06/dialog-muzulmanie-chrzescijanie-ksiazka-papiez-franciszek.html

• Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|enrque111 12.06.2018, 19:12
    To nie prawda, że muzułmanie są naszymi (chrześcijan) braćmi. Owszem, mogą być naszymi "bliźnimi" ale nie "braćmi". Chrystus pan wyraźnie powiedział, kto jest naszym bratem: "kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem" (Mt 12,50).

„A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.” (Ga 6,10)
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|[email protected] 12.06.2018, 19:33

To nie prawda, że muzułmanie są naszymi (chrześcijan) braćmi. Owszem, mogą być naszymi "bliźnimi" ale nie "braćmi". Chrystus pan wyraźnie powiedział, kto jest naszym bratem: "kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem" (Mt 12,50).

„A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a ...

Może Franciszek nie jest już chrześcijaninem? Może on faktycznie jest "bratem" muzułmanów?
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|enrque111 12.06.2018, 19:44

Może Franciszek nie jest już chrześcijaninem? Może on faktycznie jest "bratem" muzułmanów?

Franciszek doskonale wpisuje się w formułę "fałszywych proroków", przed którymi ostrzegał nas Pan Jezus, którzy mogą "zwieść i wybranych".
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|Ola 12.06.2018, 19:53

Franciszek doskonale wpisuje się w formułę "fałszywych proroków", przed którymi ostrzegał nas Pan Jezus, którzy mogą "zwieść i wybranych".

Od początku nastania Franciszka myślę, że Franciszek jest fałszywym prorokiem. Tak jak kiedyś Jan Chrzciciel,był tym, który torował drogę Panu Jezusowi tak w tym przypadku musi być odwrotność i Franciszek toruje drogę Antychrystowi.
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|enrque111 12.06.2018, 20:01

Od początku nastania Franciszka myślę, że Franciszek jest fałszywym prorokiem. Tak jak kiedyś Jan Chrzciciel,był tym, który torował drogę Panu Jezusowi tak w tym przypadku musi być odwrotność i Franciszek toruje drogę Antychrystowi.

W świetle rozlicznych działań i zaniechań Franciszka, takiej okoliczności oczywiście wykluczyć nie sposób.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|ProjectPi v2 12.06.2018, 19:47

Są braćmi, albowiem Chrystus powiedział kto mu "bratem, siostrą i matką", a "brat" nie jest tożsamy "bratu w wierze".
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|enrque111 12.06.2018, 19:58

Są braćmi, albowiem Chrystus powiedział kto mu "bratem, siostrą i matką", a "brat" nie jest tożsamy "bratu w wierze".

Po co kłamiesz?
    Pismo Święte powiada: "I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą»" (Mt 12,49-50)

Tak więc to o swoich uczniach powiedział Chrystus, że są Jego braćmi, uzupełniając, że są również nimi ci, którzy "pełni wolę Ojca". Muzułmanie zatem, w żadnym wypadku nie zaliczają się do grona "braci".
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|ProjectPi v2 12.06.2018, 20:07

Po co kłamiesz?
    Pismo Święte powiada: "I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą»" (Mt 12,49-50)

Tak więc to o swoich uczniach powiedział Chrystus, że są Jego braćmi, uzupełniając ...

Spytałbym, czemu pitolisz trzy po trzy, ale twoja nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, o trzy pały, jest powszechnie znana. Pojęcie pokrewieństwa duchowego może faktycznie przekraczać twe możliwości.
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|enrque111 12.06.2018, 20:17

Spytałbym, czemu pitolisz trzy po trzy, ale twoja nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, o trzy pały, jest powszechnie znana. Pojęcie pokrewieństwa duchowego może faktycznie przekraczać twe możliwości.

Jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to przynajmniej nie ściągaj publicznie kaleson :)
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|ProjectPi v2 12.06.2018, 20:20

Jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to przynajmniej nie ściągaj publicznie kaleson :)

Enryś, twe fascynacje są tyleż powszechnie znane co nudne. Noale popodniecaj się, skoro musisz.
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|Leteryk 12.06.2018, 21:30

Enryś, twe fascynacje są tyleż powszechnie znane co nudne. Noale popodniecaj się, skoro musisz.

Nie ma żony, a podniecają go kalesony. Ciekawe². Słuchacz discopolo?

https://www.youtube.com/watch?v=kMtx3xbR_d8
    Let it be.
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|[email protected] 12.06.2018, 20:33

"Wszyscy modlimy się do Pana, aby ocalił naszych braci" - papież Franciszek często modli się w intencji konkretnej grupy muzułmanów.
    Podczas ostatniej modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek wezwał wszystkich do solidarności i modlitwy w intencji "braci z etnicznej grupy Rohingya" [muzułmanów].
    "Wyrzucono ich Birmy, przechodzą z miejsca na miejsce, bo nigdzie ich nie chcą. Są to dobrzy ludzie, o pokojowym nastawieniu. Nie są chrześcijanami. Są dobrzy. Są to nasi bracia i siostry! Cierpią od lat. Torturowano ich i zabijano, bo kultywują swe tradycje i muzułmańską wiarę. Módlmy się za nich do naszego Ojca" - tak Franciszek modlił się 8 lutego.
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|Fredny 12.06.2018, 19:23
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|Asymetryczny 12.06.2018, 19:40
    Może Franciszek nie jest już chrześcijaninem?

Pewnie nie jest. Pewnie bierze słowa Nazarejczyka zbyt dosłownie. Pewnie źle się wyraża o współczesnych faryzeuszach. Pewnie nie pozwala biskupom żyć w pałacach. Pewnie nie pozwala księżom jeździć autkami po 100 tys. US$.
    “It's true I don't believe in love beyond the grave”
    Odpowiedz
  • Re: "Jesteśmy braćmi" - Franciszek podlizuje się muzułmanom|enrque111 12.06.2018, 19:51

Może Franciszek nie jest już chrześcijaninem?

Pewnie nie jest. Pewnie bierze słowa Nazarejczyka zbyt dosłownie. Pewnie źle się wyraża o współczesnych faryzeuszach. Pewnie nie pozwala biskupom żyć w pałacach. Pewnie nie pozwala księżom jeździć autkami po 100 tys. US$.

A twoim zdaniem, biskupi gdzie powinni żyć i co mają zrobić z pałacami, które nie są ich własnością tylko Kościoła?
    Jakimi autkami mają jeździć księża? ... a może mają śmigać na osiołkach? Opowiedz coś o tym :)
    enrque111
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook