Otwarte forum dyskusyjne Frondy

„Jestem Ewa Uryga, jestem katoliczką”

dodano: 14.11.2017, 14:33
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

„Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10

Wspaniała rozmowa z jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych:

http://kultura.wiara.pl/doc/4241770.Uspokoj-sie-kobieto

Fragment:

Czy nad Wisłą płaci się cenę za deklarację: „Jestem Ewa Uryga, jestem katoliczką”?

Tak, choć, rzecz jasna, nie jest to cena, którą płacą chrześcijanie przelewający dziś krew. Jest jednak cena, którą musisz zapłacić. Chociażby głosy zza kulis: „Zobacz! Ona jest nawiedzona!”. Kompletnie się dziś tym nie przejmuję. Robię swoje. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej… Nie mam telewizora od siedmiu lat i dobrze mi z tym. Nasz show-biznes przypomina często jedno wielkie pyskowisko, rykowisko, nagonkę, bitwę. Zwiewam z takich miejsc. Dlaczego? Bo w chaosie, w krzyku, hałasie, zgiełku, ryku nie można spotkać Boga. A ja bardzo chcę Go spotykać. Powiem jednak szczerze: ja nie mam pretensji do tych, którzy plują, krzyczą. Nie czuję do nich gniewu. Raczej bym się za nich chętnie pomodliła… I to właśnie robię… Widzę zło, ale nie chcę się na nim skupiać. Chcę skoncentrować się na dobru. Wiem, że Bóg widzi głębiej, dalej, dostrzega w nas to, co zakrywamy za maskami ironii czy pogardy. Staram się patrzeć na ludzi z mojego środowiska Jego oczyma.

• Re: „Jestem Ewa Uryga, jestem katoliczką”|Paweł ("Waldi") 14.11.2017, 14:39
    :)
    +
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: „Jestem Ewa Uryga, jestem katoliczką”|henryk1 14.11.2017, 15:55
    +
    Odpowiedz
  • Re: „Jestem Ewa Uryga, jestem katoliczką”|henryk1 14.11.2017, 16:09
    Mądra kobieta. Moja rówieśnica. Ten rocznik taki jest:)
    Odpowiedz
  • Re: „Jestem Ewa Uryga, jestem katoliczką”|NiespalonySamarytanin 14.11.2017, 17:11
    +
    Widząc to uczniowie Jakub i Jan rzekli: „Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?” Lecz On odwróciwszy się zabronił im.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook