Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.

dodano: 3.08.2018, 12:07
akcje wątku: drzewko

Autor: Gurb

Teczowy gnojek.

Od siebie chcialbym Panu Jerzemu w dniu jego 85 rodzin (przypadek chcial, ze dzieli go z Antonim Macierewiczem) zyczyc przede wszystkim zdrowia.

https://www.youtube.com/watch?v=LXpg-Tq_wLs&feature=youtu.be&a=

• Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|[Wstaw]less 3.08.2018, 12:10
    Człowiek, który jako jeden z niewielu nie wypiera się swojej przeszłości. Przy okazji dobry youtuber i "NIE", które stworzył ma najzabawniejsza fanpage na fb.
    There was once a dream I had that no one seemed to share, So I threw away trivial things and left them there
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|miś Korbiniana 3.08.2018, 12:14
    Gdyby Urban włożył turban - to by ze świni był Chomeini.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Ola 3.08.2018, 12:18
    Żeby wreszcie przestał wyglądać jak Budda i zmądrzał, bo choć stary to głupi.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Fredny 3.08.2018, 12:26
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|ℳrohny 3.08.2018, 13:31
    Spoko, Pepe. Pana Jerzego stać na eutanazję w Szwajcarii.
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|AnnaMS 3.08.2018, 13:39
    Od zawsze, Tęczowy gnojku, kojarzyłam cię z "NIE".
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Gurb 3.08.2018, 14:14

Od zawsze, Tęczowy gnojku, kojarzyłam cię z "NIE".

A zyczenia dla Pana Jerzego ?
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|AnnaMS 3.08.2018, 14:15

A zyczenia dla Pana Jerzego ?

Pomodlę się o jego nawrócenie. Może być?
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|ℳrohny 3.08.2018, 14:23

Pomodlę się o jego nawrócenie. Może być?

Jako Żyd powinien nawrócić się na ortodoksyjny judaizm?
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Witt 3.08.2018, 13:41
    Pamiętam jakiś wywiad z Urbanem, gdy zaprzeczał, że jest dobrym człowiekiem lub odpowiedział wprost na pytanie dziennikarza, że jest złym. Ale w tym momencie widziałem coś takiego, że jak przez cały wywiad był cynicznym skur..., tak w tym momencie, przez ułamek sekundy, widziałem oczy człowieka smutnego, którego sumienie gdzieś głęboko wewnątrz, w zamkniętej skrzyni zapukało w wieko, a dusza zapłakała.
    Ja życzę temu człowiekowi, żeby się na stare lata przeprosił z własnym sumieniem i przestał się go wypierać. Reszta wtedy przyjdzie.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Niechodliwy 3.08.2018, 15:29

Pamiętam jakiś wywiad z Urbanem, gdy zaprzeczał, że jest dobrym człowiekiem lub odpowiedział wprost na pytanie dziennikarza, że jest złym. Ale w tym momencie widziałem coś takiego, że jak przez cały wywiad był cynicznym skur..., tak w tym momencie, przez ułamek sekundy, widziałem oczy człowieka smutnego, którego sumienie gdzieś głęboko ...

Ale to jest całkowicie naturalne, by pospiesznie nie oceniać siebie jako dobrego. To świadczy o zbyt wysokim mniemaniu o sobie, czego dowodzi wiele osób na tym forum. Chwalą się jakimi to dobrymi chrześcijanami są, a ja mam wątpliwości czy w ogóle wiedzą co to znaczy.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Witt 3.08.2018, 17:42

Ale to jest całkowicie naturalne, by pospiesznie nie oceniać siebie jako dobrego. To świadczy o zbyt wysokim mniemaniu o sobie, czego dowodzi wiele osób na tym forum. Chwalą się jakimi to dobrymi chrześcijanami są, a ja mam wątpliwości czy w ogóle wiedzą co to znaczy.

To nie było zastanowienie się, czy chwila refleksji, ale gwałtowne wyparcie.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|twardek 3.08.2018, 14:22
    Z okazji jego 85 urodzin, życzę sobie abym spotkał się z nim sam na sam, w jakimś zaułku, gdzie mógłbym wyrzeźbić mu tą świńska mordę na kształt symbolu Polski Walczącej, który zbezcześcił niedawno przed kamerą. Nie wahałbym się, ponieważ jestem od niego niewiele młodszy a chorób z górnej półki przebyłem pewno nie mniej.

I pomyśleć, że przez tego m.in. gnoja w październiku 1957 r. zostałem stłuczony przez "golędzinowców", którzy pacyfikowali naszą (studentów Politechniki) demonstrację na Pl. Narutowicza - w obronie tygodnika "Po prostu", gdzie ten ryj wówczas pracował.
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Niechodliwy 3.08.2018, 15:26

Z okazji jego 85 urodzin, życzę sobie abym spotkał się z nim sam na sam, w jakimś zaułku, gdzie mógłbym wyrzeźbić mu tą świńska mordę na kształt symbolu Polski Walczącej, który zbezcześcił niedawno przed kamerą. Nie wahałbym się, ponieważ jestem od niego niewiele młodszy a chorób z górnej półki przebyłem ...

Zupełnie źle kieruje Pan swój żal. W październiku 1957 roku "Po Prostu" zostało zlikwidowane przez Gomułkę, a sam Urban dostał zakaz publikowania tekstów. Nie mógł więc Pan dostawać po grzbiecie z winy Urbana, bo on sam dostał wtedy po łapach od władzy, a był wtedy świeżo upieczonym dziennikarzem, a nie "bogiem propagandy".
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|twardek 3.08.2018, 16:08

Zupełnie źle kieruje Pan swój żal. W październiku 1957 roku "Po Prostu" zostało zlikwidowane przez Gomułkę, a sam Urban dostał zakaz publikowania tekstów. Nie mógł więc Pan dostawać po grzbiecie z winy Urbana, bo on sam dostał wtedy po łapach od władzy, a był wtedy świeżo upieczonym dziennikarzem, a nie ...

Demonstracja odbywała się właśnie w proteście za zamknięcie Po prostu. Jak odpisałem Adalbertowi w wątku "Czy ktoś z Was wie" Urban " był anty-gomułkowskim "patriotą", Od roku 1982 był patriotą anty-solidarnościowym... /powinno być od r. 1981/. Teraz jest rzeczywistym anty-patriotą, chyba, że nie poczuwa się do jakiegokolwiek związku z narodem, w związku z czym jest wrogiem.
    Nie wiem, czy zdając sobie sprawę z tego, że w tym tygodniku były takie farbowane liski jak Urban, wziąłbym udział w demonstracji i stąd moje rozżalenie, że za m.in tego gnoja dostałem wówczas baty.
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook