Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jeden kretyn i kamera

dodano: 3.10.2018, 7:13
akcje wątku: drzewko

Znalazłem przeglądając opinie o filmie "Kler" w sieci. I mamy tutaj takiego ananasa:

https://www.youtube.com/watch?v=tM5e6PYcF90

Klecha twierdzi, że lepiej nie zobaczyć filmu, nawet jeżeli pokazuje prawdziwe zjawisko, aby mieć czystość iswierzość w sercu i nie mieć uprzedzeń do księży. Własna dupa go bardziej interesuje niż podjecie polemiki z problemem nie tylko tymi nakreślonymi w filmie kler (moim zdaniem film jest średni +). Jeżeli ktoś uważa, że słowa tego cymbała są słusznie i zasadne jest w 21 wieku gadac takie idiotyzmy, to zachęcam do podzielenia się argumentami.

• Re: Jeden kretyn i kamera|Tepi 3.10.2018, 8:18

Wiem, ze tego argumentu autor watku nie zrozumie.
    Szkoda.

19 Gdy zaś wam powiedzą: «Radźcie się wywoływaczy duchów i wróżbitów, którzy szepcą i mruczą [zaklęcia]. Czyż lud nie powinien radzić się swoich bogów? Czy nie powinien pytać umarłych o los żywych?9» -
    20 «Do objawienia i do świadectwa!» Jeśli nie będą mówić zgodnie z tym hasłem, to nie mam dla nich jutrzenki10.

IZ 8
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Tepi 3.10.2018, 16:36

Szkoda.

19 Gdy zaś wam powiedzą: «Radźcie się wywoływaczy duchów i wróżbitów, którzy szepcą i mruczą [zaklęcia]. Czyż lud nie powinien radzić się swoich bogów? Czy nie powinien pytać umarłych o los żywych?9» -
    20 «Do objawienia i do świadectwa!» Jeśli nie ...

.
    https://pbs.twimg.com/media/DohE9uUX4AAKrES.jpg
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Chumbawamba 3.10.2018, 18:10

Szkoda.

20 «Do objawienia i do świadectwa!» Jeśli nie ...

To nie jest argument. Jak zwykle z resztą z Twojej strony.
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Tepi 3.10.2018, 18:11

To nie jest argument. Jak zwykle z resztą z Twojej strony.

To jest argument, ale poza zasiegiem Twojej percepcji, jak zawsze zreszta.
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Tepi 3.10.2018, 18:12

z resztą
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Chumbawamba 3.10.2018, 18:51

Książki o przygodach niepiśmiennych pasterzy, porzucających swoje rodziny dla podążania za rzekomym zbawicielem mnie nie interesują:D
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Tepi 3.10.2018, 19:23

Książki o przygodach niepiśmiennych pasterzy, porzucających swoje rodziny dla podążania za rzekomym zbawicielem mnie nie interesują:D

Ale ślub kościelny był?
    Hipokryzja
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Chumbawamba 3.10.2018, 19:30

Ale ślub kościelny był?
    Hipokryzja

Mało mnie obchodzi zdanie nadętego fanatyka na jakikolwiek temat:D
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Tepi 3.10.2018, 19:42

Mało mnie obchodzi zdanie nadętego fanatyka na jakikolwiek temat:D

Jak się jest kłamca i hipokryta jak ty...
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|megimegi 3.10.2018, 8:36
    Osoby wrażliwe i niedojrzałe, zwłaszcza młode ale nie tylko, nie powinny narażać się na oglądanie czy też słuchanie jakiegokolwiek, zbyt sugestywnego przekazu, ponieważ jego treści zbyt głęboko wdrukowują się w ich umysły, które sobie jeszcze nie radzą, a być może nigdy sobie nie poradzą z tego typu przekazem.

Mądra miłość do siebie to troska o siebie i opieka nad swoim umysłem. To elementarna profilaktyka. Po co niepotrzebnie narażać swój umysł i myślenie na niewłaściwe treści. Te wcześniej czy później nas dosięgną nawet bez naszej woli, lecz im bardziej są ogólne bo nie doświadczyliśmy ich zmysłami, tym lepiej dla naszego umysłu.

Osoby wrażliwe, oglądając lub słysząc zbyt szczegółowe treści, często nie są w stanie, z powodu swojej konstrukcji umysłu, aby stawić im odpór. To ułatwia drogę różnym, niezawinionym patologiom, a nawet, w przyszłości, może prowadzić do chorobliwego traktowanie siebie lub innych.

Nie zapomnę, dawnej już wypowiedzi krytyka filmowego Tomasz Raczka, który mówił w jednym z programów, głośno zastanawiając się nad swoją odmiennością, że zbyt wcześnie zaczął przeglądać i czytać książki swojej mamy, która była ginekologiem.

Filmu "Kler" nie oglądałam z braku czasu, ale pewnie kiedyś obejrzę.
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|spikeman1 3.10.2018, 9:37
    Te jego pełne usta...Boskie
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|atlantis 3.10.2018, 9:55
    Pewnie pewnie, po co oglądać, jak można się za wrażliwym okazać.
    Z tego samego powodu nie wiem po co miałem literaturę omawiającą holokaust i łagry w klasie maturalnej.
    Ludzie co się z Wami dzieje? Zachowanie godne trzyletniego syna kolegi, który wczoraj rozwalił kredens i zasłonił oczy.

Lepiej nie wiedzieć, udawać że nie wie, względnie mieć nadzieje, że jeżeli ma to spotkać moje dziecko, to przynajmniej lubrykantu użyją.
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|megimegi 3.10.2018, 10:20

Z tego samego powodu nie wiem po co miałem literaturę omawiającą holokaust i łagry w klasie maturalnej.
    Ludzie co się z Wami dzieje? Zachowanie godne trzyletniego syna kolegi, który wczoraj rozwalił kredens i zasłonił oczy.

Lepiej nie wiedzieć, udawać ...

Sprawa jest znana.
    Jeżeli dla kogoś ważne szczegóły i sensacje to ma wolny wybór i może oglądać.
    Owszem, specjaliści powinni zgłębiać trudne problemy, ale tylko po to aby ich wiedza na temat ludzkich zachowań, pomogła chronić ludzi i dawać im nadzieję. Zwłaszcza duchowni.

Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|Witt 3.10.2018, 10:27

Lepiej nie wiedzieć, udawać ...

Bardzo wiele osób przeżywa literaturę obozową emocjonalnie i zmienia się pod jej wpływem. I owszem, są osoby, które sobie z nią nie radzą.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Jeden kretyn i kamera|atlantis 3.10.2018, 10:39

Bardzo wiele osób przeżywa literaturę obozową emocjonalnie i zmienia się pod jej wpływem. I owszem, są osoby, które sobie z nią nie radzą.

Zatem lepiej jej nie czytać. Tak jak Kleru nie zobaczyć, nawet jeśli prawdziwe zjawisko pokazuje.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook