Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek

dodano: 12.10.2017, 7:51
akcje wątku: drzewko

Autor: Paweł ("Waldi")

(1 Kor 13)

"...Na stronie internetowej Mauro Pallotta podkreśla, że "wizerunek «Superpapieża» doskonale oddaje postawę Franciszka, zawsze otwartego na dialog i zawsze gotowego pomóc potrzebującym". Jednocześnie wizerunek ten "wyraża uczucia głębokiego podziwu i empatii" dla papieża, również ze strony "tysięcy wyznawców innych religii", którzy "wspierają papieża Franciszka, bo jest jedyny i jest jednym z nas, tak jak superbohater".

Pod wizerunkiem Franciszka, lecącego w pozycji Supermana, na koszulce znalazły się cytaty z wypowiedzi papieża po włosku, angielsku i hiszpańsku, dające nadzieję np. "Nie ma sytuacji bez wyjścia". Z teczki, którą trzyma papież wystaje szalik w barwach jego ulubionego klubu piłkarskiego San Lorenzo de Almagro z Buenos Aires.

Prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji prał. Edoardo Viganó poinformował, że część zysków ze sprzedaży koszulek będzie przekazana na Obol św. Piotra, z którego finansowane są dzieła charytatywne Ojca Świętego. Dodał, że wszystko, co wywołuje nasz uśmiech, stanowi antidotum na otaczającą nas "kulturę krzyku i roszczeń"... 

Na naszych oczach realizują się słowa Zbawiciela, o których zawsze warto pamiętać:

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). 

https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,31970,koszulki-z-superpapiezem-sfinansuja-watykanskie-dziela-charytatywne.html

• Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|AnnaMS 12.10.2017, 8:01
    Głupota i brak szacunku dla papieża jako Namiestnika Chrystusa. Robienie z niego zdziecinniałego starca i klauna jest wybitnie chore i szkodliwe dla Kościoła. A że zachwycają się tym różni infantylni ludzie, nie oznacza że jest się czym cieszyć.
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 23:11

Głupota i brak szacunku dla papieża jako Namiestnika Chrystusa. Robienie z niego zdziecinniałego starca i klauna jest wybitnie chore i szkodliwe dla Kościoła. A że zachwycają się tym różni infantylni ludzie, nie oznacza że jest się czym cieszyć.

Spokojnie, zanim wylejesz dziecko z kąpielą, cierpliwie poczekaj na owoce tej inicjatywy.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Picnawodę 12.10.2017, 9:08
    "Jak tamaryszek wśród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek"... do zatracenia i zguby - zdziecinniały ślepcze.
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 10:36

"Jak tamaryszek wśród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek"... do zatracenia i zguby - zdziecinniały ślepcze.

Nie znasz się :)

I jak to mówi młodzież, wyluzuj poślady...
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Beta 12.10.2017, 9:35
    Ten rodzaj reklamy/promocji uważam za niesmaczny i szkodliwy, ale to tylko moje zdanie.
    Nie mniej...
    "W 2014 r. w wywiadzie dla "Corriere della Sera" odnosząc się do swego wizerunku na graffiti Franciszek powiedział: "Malować papieża, jakby był jakimś Supermanem, rodzajem gwiazdy, wydaje mi się zniewagą. Papież jest człowiekiem, który się śmieje, płacze, śpi spokojnie i ma przyjaciół jak wszyscy. Jest normalną osobą"."

Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 10:49

Ten rodzaj reklamy/promocji uważam za niesmaczny i szkodliwy, ale to tylko moje zdanie.
    Nie mniej...
    "W 2014 r. w wywiadzie dla "Corriere della Sera" odnosząc się do swego wizerunku na graffiti Franciszek powiedział: "Malować papieża, jakby był jakimś Supermanem, rodzajem gwiazdy, wydaje mi się zniewagą. Papież jest człowiekiem, który ...

Nie sądzę, aby Franciszek mówił to ex cathedra.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Beta 12.10.2017, 10:57

Nie sądzę, aby Franciszek mówił to ex cathedra.

""Malować papieża, jakby był jakimś Supermanem, rodzajem gwiazdy, wydaje mi się zniewagą..."

Cóż, w swojej wypowiedzi mówi nie tylko o sobie, choć ta radosna "twórczość" dotyczy BEZPOŚREDNIO jego osoby, ale o "papieżu" . Głowa Kościoła to nie gwiazda ani superman.
    Czy uszanujesz jego zdanie?
    (Pochodzi z tekstu który sam podlinkowałeś.)

Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 13:42

""Malować papieża, jakby był jakimś Supermanem, rodzajem gwiazdy, wydaje mi się zniewagą..."

Cóż, w swojej wypowiedzi mówi nie tylko o sobie, choć ta radosna "twórczość" dotyczy BEZPOŚREDNIO jego osoby, ale o "papieżu" . Głowa Kościoła to nie gwiazda ani superman.
    Czy uszanujesz jego zdanie?
    (Pochodzi z tekstu który sam podlinkowałeś.)

To tylko świadczy o poświęceniu Papieża i posłuszeństwie słowom Pana Jezusa, aby pomagać potrzebującym.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Beta 12.10.2017, 14:18

To tylko świadczy o poświęceniu Papieża i posłuszeństwie słowom Pana Jezusa, aby pomagać potrzebującym.

No cóż, motywacja autora "dzieła' nie pozostawia złudzeń. A już słowa" Jednocześnie wizerunek ten "wyraża uczucia głębokiego podziwu i empatii" dla papieża,"- EMPATII(?)- to jawna kpina.
    Papież mówi o zniewadze- dodam tylko, że publicznej, na której zdaje się można zarobić- a on tu chrzani farmazony o empatii. :) Piękne. Znieważony Franciszek, znieważony papież , bo tego dowodzą jego słowa, a on i tak wie lepiej.
    Ostatecznie ktoś na tym zarobi. Część wpływów zostanie przekazana na cele charytatywne- znaczy ochłap dostaną i niech siedzą cicho. I trzeba sprawę odpowiednio nagłośnić, może ktoś to kupi.

Ponawiam pytanie:
    Czy uszanujesz zdanie papieża?
    Dodam tylko, że dzieła charytatywne można wspierać przekazując jakąś kwotę, nie raniąc uczuć, nie znieważając, nie robiąc z papieża kogoś, kim nie chce być.

Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 14:42

No cóż, motywacja autora "dzieła' nie pozostawia złudzeń. A już słowa" Jednocześnie wizerunek ten "wyraża uczucia głębokiego podziwu i empatii" dla papieża,"- EMPATII(?)- to jawna kpina.
    Papież mówi o zniewadze- dodam tylko, że publicznej, na której zdaje się można zarobić- a on tu chrzani farmazony o empatii. :) Piękne. Znieważony Franciszek ...

Twoje słowa świadczą o tym, że dalej nie rozumiesz... albo nie chcesz zrozumieć
    A wystarczy na wszystko to o czym mówi ten wątek spojrzeć z odrobiną dobrej woli, lub z empatią jeśli wiesz o co chodzi :)
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Beta 12.10.2017, 14:49
    ""Malować papieża, jakby był jakimś Supermanem, rodzajem gwiazdy, wydaje mi się zniewagą. "

Szanujesz słowa papieża?
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 17:48

""Malować papieża, jakby był jakimś Supermanem, rodzajem gwiazdy, wydaje mi się zniewagą. "

Szanujesz słowa papieża?

Szanuję, rozumiem i przyjmuję do wiadomości z empatią oczywiście :)
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Beta 13.10.2017, 20:31

Szanuję, rozumiem i przyjmuję do wiadomości z empatią oczywiście :)

Jak widać ta zniewaga Głowy Kościoła ci nie przeszkadza i kupiłbyś ten kicz (szmira ci przeszkadza?) przyłączając się do ludzi dopuszczających się zniewagi papieża.
    Dobrze , że to napisałeś . Nie masz pojęcia co oznacza słowo, którego używasz. Człowiek zdolny do współodczuwania, nigdy nie dołączy do osób raniących (znieważających, kpiących).
    W tobie nie ma odrobiny empatii.

Dalsza dyskusja nie ma sensu.
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Beta 12.10.2017, 15:02
    I przyznam, że mam nadzieję, że ludzie wierzący zamiast znieważać i szydzić z papieża kupując tę szmirę, zwyczajnie złożą ofiarę na cele charytatywne.
    Chyba, że... otworzy to portfele muzułmanów, którzy zechcą wesprzeć cierpiących braci uchodźców. W co wątpię, ale mogę się mylić, bo wyobraź sobie muzułmanki zamiast kupy szmat, zakładające bluzkę z Superfranciszkiem. ŁOŁ! To dopiero czad i jak to nazywasz "wyluzowane poślady". A i warte te błazeństwa "poświęcenia". Oj warte...
    Odpowiedz
  • Re: Jak tamaryszek pośród modliszek, prowadzi Kościół Papież Franciszek|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 17:52

I przyznam, że mam nadzieję, że ludzie wierzący zamiast znieważać i szydzić z papieża kupując tę szmirę, zwyczajnie złożą ofiarę na cele charytatywne.
    Chyba, że... otworzy to portfele muzułmanów, którzy zechcą wesprzeć cierpiących braci uchodźców. W co wątpię, ale mogę się mylić, bo wyobraź sobie muzułmanki zamiast kupy szmat, zakładające ...

Nie pasuje mi tu Twój język: " szmira", wcześniej " ochłapy". Chcesz się jakoś dzięki takiemu słownictwu dowartościować?
    Polecam kulturalnie koszulkę, wersja dla pań :)
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook