Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?

dodano: 12.06.2018, 21:17
akcje wątku: drzewko

Autor: Mirosław Salwowski

Zachęcam do odwiedzania stron, którą redaguję: www.kulturadobra.pl; www.salwowski.net. Osoby, które chciałyby się mną skontaktować mogą pisać na poniższy adres mailowy: [email protected]

Tradycyjnie zapraszam do lektury mego nowego artykułu:
http://salwowski.net/2018/06/12/jak-rozumiec-slowa-dla-czystych-wszystko-jest-czyste/

• Re: Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?|Born To Kvetch 12.06.2018, 21:24
    Wybacz, panie Mirosławie, ale kolega opowiadał mi taki wic.

Kolega przystępował do spowiedzi przedślubnej.

Kolega: Więcej grzechów nie pamietam.
    Ojciec spowiednik: A grzech nieczystości?
    Kolega: Proszę ojca, często się myję.
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?|Maciej_Wojciech_Markisz 12.06.2018, 23:35
    Cyt. z bloga: "gdyby ktoś był naprawdę czysty, to nie przeszkadzałaby mu żadna nagość, bezwstyd i nieskromność. Czy jednak rzeczywiście w słowach św. Pawła Apostoła o tym, iż „Dla czystych wszystko jest czyste” chodzi o tego typu kwestie, czy może jednak idzie w nich o zupełnie innego rodzaju sprawy?

Zacznijmy od tego, iż z pewnością św. Pawłowi Apostołowi nie chodziło o to, jakoby dobre intencje danej osoby czyniły dobrymi wszelkie jej działania. Nie ma bowiem tak, iż dla ludzi z czystym sercem „czyste” są np. kłamstwo, oszustwa, czary..." -

-- Nie wiedziałem, że są czary na świecie, dzięki panu Salwowskiemu już wiem, heh.

'gdyby ktoś był naprawdę czysty, to nie przeszkadzałaby mu żadna nagość, bezwstyd i nieskromność' -

-- Bo i tak jest, co nie znaczy, że człowiek czysty, moralny chodzi specjalnie koło plaży naturystów. Ale jak Jezus potraktował nierządnicę? --

-- Tak:

,,Jezus obdarzając nierządnicę łaską przebaczenia, pokazał jej inne oblicze miłości, która nie jest pożądaniem, zauroczeniem, fascynacją, ale źródłem duchowej mocy i świętości. Chrystus wypowiadając słowa: „I Ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz” chciał jej powiedzieć: „Kocham cię, mimo twej grzeszności, ale nienawidzę twojego grzechu”.
    Cudzołożnica uświęcona łaską Bożą stała się świętą nierządnicą, osobą z grzeszną historią i ze świętą perspektywą życia.''
    (ks. Tadeusz Marcinkowski)

dążenie ku ,,Wolności'' | Tradycja | RODZINA | własność prywatna
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?|amator kwaśnych jabłek 12.06.2018, 23:50
    Porzuciłem mój dom rodzinny...

„Porzuciłem mój dom rodzinny
    I błękitną Ruś porzuciłem
    Trzy gwiazdeczki zapala brzezina,
    Żeby smutkiem matce świeciły.

Złotą żabką się księżyc wyłonił
    I na cichej rozpostarł się wodzie.
    Memu ojcu okwiatem jabłoni
    Siwe włosy rozlały się w brodzie

Ja nieprędko, nieprędko powrócę.
    Długo śpiewać wichurom po drodze.
    Wiernie strzeże błękitnej Rusi
    Stary klon mój na jednej nodze.

Jest w nim radość, jeśli scałować
    Krople deszczu z liści zielonych.
    To dlatego, że moja głowa
    Do starego podobna klonu.

Siergiej Jesienin
    Hе слышны в садy даже шоpохи, / Все здесь замеpло до yтpа. / Шлюхи пpячyтся по паpадным, / А на yлицах - мyсоpа / Ловят девочек, ловят девочек, / Тех, что ночью не любят спать, / Чтоб в дежypке их, отделением / Hа-халявy отъебать.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?|ℙ𝕒𝕟𝕘𝕠𝕝𝕚𝕟 12.06.2018, 23:58
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?|ℙ𝕒𝕟𝕘𝕠𝕝𝕚𝕟 13.06.2018, 0:00
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozumieć słowa „Dla czystych wszystko jest czyste”?|zwyczajny katolik 13.06.2018, 17:06
    Bóg zapłać za artykuł+
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook