Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Islamiści ukrzyżują katolickiego księdza w Wielki Piątek?

dodano: 24.03.2016, 13:20
akcje wątku: drzewko

Autor: AHAWA

*A fructibus eorum cognoscetis eos...* O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl

Przed niemal 3 tygodniami, 4 marca, w stolicy Jemenu – mieście Aden – porwano katolickiego księdza, salezjanina Toma Uzhunnalila. Według nieoficjalnych informacji odpowiedzialnymi za porwanie są ekstremiści z Państwa Islamskiego, którzy zamierzają duchownego ukrzyżować w Wielkie Piątek.

Jemen, w którym toczy się wojna domowa, jest miejscem szczególnie niebezpiecznym dla duchownych katolickich. Niedawno zamordowano tam cztery zakonnice Misjonarki Miłości. 56-letni ksiądz Tom Uzhunnalil został uprowadzony z ośrodka, w którym mieszkał. Informacje o jego planowanym ukrzyżowaniu podały na Facebooku zakonnice z Republiki Południowej Afryki. Do informacji tych z rezerwą odnieśli się salezjanie. 

Oficjalne oświadczenie

W sprawie księdza Toma Uzhunnalila, salezjanie wydali oficjalne oświadczenie.  “Docierają do nas pewne informacje dotyczące aktualnej sytuacji ks. Toma Uzhunnalila –porwanego 4 marca w mieście Aden, w Jemenie, przez niezidentyfikowanych uzbrojonych ludzi – które trudno zweryfikować czy potwierdzić, a które krążą w tych dniach zwłaszcza w mediach elektronicznych. Jako salezjanie nie odpowiadamy za ich treść ani prawdziwość” – napisał w oświadczeniu Mathew Valarkot, rzecznik salezjańskiej inspektorii Indii-Bangalore, do której należy porwany kapłan.

Prośba o modlitwę

Rzecznik wskazał także, że salezjanie nie dysponują żadną wiarygodną informacją dotyczącą miejsca pobytu księdza bądź tożsamości jego porywaczy. „Prosimy o dalszą modlitwę w intencji ks. Toma, aby Pan uchronił go od wszelkiego bólu i jak najszybciej wyrwał go ze szponów sił zła” – dodał.

źródło: http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/islami%c5%9bci-ukrzy%c5%bcuj%c4%85-katolickiego-ksi%c4%99dza-w-wielki-pi%c4%85tek/ar-BBqRjln?ocid=spartandhp

  • Re: Islamiści ukrzyżują katolickiego księdza w Wielki Piątek?|miś Korbiniana 24.03.2016, 22:58
    To nie ekstremiści, to rzeczywista twarz islamu. No chyba, że mamy wymazać pół tysiąca lat polskiej historii i żywych kontaktów z muzułmanami.

    +++
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook