Otwarte forum dyskusyjne Frondy

I tak to się kończy - eutanazja w Belgii

dodano: 14.01.2013, 16:32
akcje wątku: drzewko

Na stronie internetowej Rzeczpospolitej wisi sobie informacja, że 14 grudnia "lekarze" dokonali "eutanazji" dwóch braci bliźniaków, którzy byli głuchoniemi od urodzenia. Mieli po 45 lat i dowiedzieli się, że tracą wzrok. Świadomość tego była dla nich nieznośna i postanowili się zabić, w czym państwo belgijskie ochoczo im pomogło, litując się oczywiście nad ich losem i rozumiejąc ich decyzję, choć jak wynika z newsa, było to niezgodne nawet z belgijskim prawem.

Jeśli teraz jeszcze ktoś ma wątpliwości do czego prowadzi zgoda na eutanazję, to chyba powinien przestać je mieć. Bracia nie cierpieli żadnego bólu, nawet nie mieli depresji. Niedługo śmierć będzie standardowym rozwiązaniem na większość bolączek dzisiejszego świata.

P A R A N O J A!

Na fali ostatniej "dyskusji" o eutanazji, myślę, że redakcja Frondy mogłaby sprawę wrzucić przynajmniej na główną stronę.

http://www.rp.pl/artykul/9102,969799-Belgia--Legalna-eutanazja-braci-blizniakow.html

 

 

 • Re: I tak to się kończy - eutanazja w Belgii|Elrond 14.01.2013, 17:06
  Jeśli koniecznie chcieli, to mogli popełnić samobójstwo. Mieszanie w to państwa i sądów brzmi jak krzyk rozpaczy - pomóżcie!
  Odpowiedz
 • Re: I tak to się kończy - eutanazja w Belgii|per_mus 14.01.2013, 23:00

  Jeśli koniecznie chcieli, to mogli popełnić samobójstwo. Mieszanie w to państwa i sądów brzmi jak krzyk rozpaczy - pomóżcie!


  bo to był krzyk rozpaczy
  żaden człowiek bez zaburzeń psychicznych nie chce umierać
  Odpowiedz
 • Re: I tak to się kończy - eutanazja w Belgii|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 14.01.2013, 21:28
  Zwyrodnialcy . To jest uleczalne .
  Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
  Odpowiedz
 • Re: I tak to się kończy - eutanazja w Belgii|Waldi 15.01.2013, 8:07
  Patologia!
  „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię” (Mt 5,5).
  Odpowiedz
 • Re: I tak to się kończy - eutanazja w Belgii|miś Korbiniana 16.01.2013, 12:36
  Okulary? Operacje? Przecież okulistyka jest w Belgii na wysokim poziomie.
  + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
  Odpowiedz
 • Re: I tak to się kończy - eutanazja w Belgii|Waldi 17.01.2013, 3:43
  "W maju br. minęło 10 lat (wt., 18/12/2012 - 15:59) od zalegalizowania eutanazji w Belgii. Raport opisujący funkcjonowanie prawa do eutanazji w latach 2002-2012 ujawnia wiele nieprawidłowości. Między innymi demaskuje powiązanie eutanazji z pobieraniem organów do transplantacji. Dokument zatytułowany “Euthanasia in Belgium: Ten Years On” ("Eutanazja w Belgii: Dziesięć lat później" przygotował Europejski Instytut Bioetyki.

  Główny zarzut autorów raportu odnosi się do faktu, że belgijski resort zdrowia nie może sobie poradzić z licznymi przypadkami eutanazji nielegalnej, czyli dokonywanej z wyraźnym naruszeniem obowiązującej ustawy. Co gorsza, zachodzi obawa, że liczba zarejestrowanych aktów eutanazji jest znacznie mniejsza, niż liczba rzeczywistych przypadków. Z powodu braku danych w dokumentacji medycznej autorzy nie byli w stanie dokładnie ocenić tego zjawiska.

  Eutanazja, której na mocy ustawy można dokonać wyłącznie w określonych warunkach, dość szybko stała się ”zwykłym świadczeniem medycznym”, które pacjenci „mają prawo” otrzymać, a lekarze – udzielić."
  http://www.hli.org.pl/drupal/pl/node/7520
  „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię” (Mt 5,5).
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook