Otwarte forum dyskusyjne Frondy

I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"

dodano: 19.02.2018, 21:25
akcje wątku: drzewko

Autor: mariaelena

„Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko

"Naukowcy zidentyfikowali wspólne cechy psychologiczne 90-101-latków, żyjących w południowych Włoszech w okolicach Cilento. Kluczem do długiego życia wydają się optymizm, upór oraz przywiązanie do rodziny, ziemi i religii.

Zespół z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie i Szkoły Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego zauważył, że ochotnicy w wieku 90-101 cieszyli się gorszym zdrowiem fizycznym, ale lepszym zdrowiem psychicznym niż młodsi członkowie ich rodzin w wieku 51-75 lat.

Na superseniorach przeprowadzono już trochę badań, ale koncentrowały się one raczej na genetyce, a nie na zdrowiu psychicznym czy osobowości. W ramach naszego studium na pierwszy plan wybił się zespół unikatowych cech, związanych z lepszym zdrowiem psychicznym tej wiejskiej społeczności. Należą do nich pozytywne nastawienie, etyka pracy, upór oraz silnie więzi z rodziną, religią i ziemią- opowiada dr Dilip V. Jeste."

http://kopalniawiedzy.pl/superseniorzy-cechy-psychiczne-optymizm-upor-ziemia-rodzina-religia-Dilip-V-Jeste-Anna-Scelzo,27452

No to podsumujmy:

"Kluczem do długiego życia wydają się optymizm, upór oraz przywiązanie do rodziny, ziemi i religii."

A jednak...

:)

• Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Agnes32 19.02.2018, 21:43
    Coś tu się nie zgadza. Już nie mogę się doczekać, kiedy Zawistowski wyjaśni to nieporozumienie. No i jakiś ateista też powinien się wypowiedzieć...
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|mariaelena 19.02.2018, 21:46

Coś tu się nie zgadza. Już nie mogę się doczekać, kiedy Zawistowski wyjaśni to nieporozumienie. No i jakiś ateista też powinien się wypowiedzieć...

:)))))
    Ateo vs Wierzący: 0-1 ;)
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Ateistyczny lewak 19.02.2018, 21:58
    Najwazniejsze jest przywiazanie do religii... ktorej???
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|mariaelena 19.02.2018, 22:03

Najwazniejsze jest przywiazanie do religii... ktorej???

Tomciu, skarbie, nie nudź, tylko wybierz coś sobie ;)
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Ateistyczny lewak 19.02.2018, 22:12
    @mariaelena - japonczycy maja najwiekszy odsetek ludzi w wieku ponad 100 lat a w bajke watykanska nie wierza.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|mariaelena 19.02.2018, 22:24

@mariaelena - japonczycy maja najwiekszy odsetek ludzi w wieku ponad 100 lat a w bajke watykanska nie wierza.

nudziarz...
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Kovson 19.02.2018, 22:45
    Ja będę żył lat pięćdziesiąt i sześć. No i cześć.
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|jaki ja 19.02.2018, 22:47

Ja będę żył lat pięćdziesiąt i sześć. No i cześć.

No… https://www.youtube.com/watch?v=21wrNRGDPcM
    jaki ja?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook