Otwarte forum dyskusyjne Frondy

I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"

dodano: 19.02.2018, 21:25
akcje wątku: drzewko

Autor: mariaelena

„Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko

"Naukowcy zidentyfikowali wspólne cechy psychologiczne 90-101-latków, żyjących w południowych Włoszech w okolicach Cilento. Kluczem do długiego życia wydają się optymizm, upór oraz przywiązanie do rodziny, ziemi i religii.

Zespół z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie i Szkoły Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego zauważył, że ochotnicy w wieku 90-101 cieszyli się gorszym zdrowiem fizycznym, ale lepszym zdrowiem psychicznym niż młodsi członkowie ich rodzin w wieku 51-75 lat.

Na superseniorach przeprowadzono już trochę badań, ale koncentrowały się one raczej na genetyce, a nie na zdrowiu psychicznym czy osobowości. W ramach naszego studium na pierwszy plan wybił się zespół unikatowych cech, związanych z lepszym zdrowiem psychicznym tej wiejskiej społeczności. Należą do nich pozytywne nastawienie, etyka pracy, upór oraz silnie więzi z rodziną, religią i ziemią- opowiada dr Dilip V. Jeste."

http://kopalniawiedzy.pl/superseniorzy-cechy-psychiczne-optymizm-upor-ziemia-rodzina-religia-Dilip-V-Jeste-Anna-Scelzo,27452

No to podsumujmy:

"Kluczem do długiego życia wydają się optymizm, upór oraz przywiązanie do rodziny, ziemi i religii."

A jednak...

:)

• Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Agnes32 19.02.2018, 21:43
    Coś tu się nie zgadza. Już nie mogę się doczekać, kiedy Zawistowski wyjaśni to nieporozumienie. No i jakiś ateista też powinien się wypowiedzieć...
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|mariaelena 19.02.2018, 21:46

Coś tu się nie zgadza. Już nie mogę się doczekać, kiedy Zawistowski wyjaśni to nieporozumienie. No i jakiś ateista też powinien się wypowiedzieć...

:)))))
    Ateo vs Wierzący: 0-1 ;)
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Ateistyczny lewak 19.02.2018, 21:58
    Najwazniejsze jest przywiazanie do religii... ktorej???
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|mariaelena 19.02.2018, 22:03

Najwazniejsze jest przywiazanie do religii... ktorej???

Tomciu, skarbie, nie nudź, tylko wybierz coś sobie ;)
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Ateistyczny lewak 19.02.2018, 22:12
    @mariaelena - japonczycy maja najwiekszy odsetek ludzi w wieku ponad 100 lat a w bajke watykanska nie wierza.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|mariaelena 19.02.2018, 22:24

@mariaelena - japonczycy maja najwiekszy odsetek ludzi w wieku ponad 100 lat a w bajke watykanska nie wierza.

nudziarz...
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Kovson 19.02.2018, 22:45
    Ja będę żył lat pięćdziesiąt i sześć. No i cześć.
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz
  • Re: I kto by pomyślał? "Psychologiczne klucze do długowieczności"|Resztka czy Trabel 19.02.2018, 22:47

Ja będę żył lat pięćdziesiąt i sześć. No i cześć.

No… https://www.youtube.com/watch?v=21wrNRGDPcM
    We're goin' back to da mantra city where da buzz is cheap and da gals are pretty.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook