Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Horror z pluszowymi robotami robi furolę.

dodano: 15.06.2015, 13:04
akcje wątku: drzewko

Autor: Sebinus

• Mianowicie chodzi mi o serię ,,Five night at Freedy"

Jest to swego rodzaju zręcznościowy horror w którym gracz wciela się w nocnego stróża w pizzerii ,,Freedy Fastbear pizza"

Zadaniem gracza jest nie dopuścić aby ubrane w plusz roboty które za dnia zachowuja się normalnie jak zostały zaprogramowane,w nocy wpadają w rządze mordu chcąc stróżowi zrobić krzywde.

Oczywiście stróż może się ,,bronić"-od 1 do 3 części sposoby aby uniknąć spotkania z twarzą w twarz(grając 1 raz zrobiłem w gacie przy jumpscarach które są karą dla graczy :P,ale wiecie po n-tym razie strach zamienia się w zniechęcenie) były różne : od zamykania dzwi(jedynka),zakładania maski by oszukać głupie roboty oraz świecąc po gębie latarką(dwójka),po zamykaniu przed nosem wentylacji i puszczaniu muzyki aby durny springtrap trzymał się zdala od pokoju stróża(trójka).

Co bardziej ciekawa jest fabuła wyjaśniająca zachowanie robotów jak i ostatniego z nich w 3,ale nie będe spoilerował,choć przyznam szczerzę jak wspomniany springtrap się narodził dało mi takie przekonanie że sprawiedliwość może dosięgnąć winnego nawet z za grobu.

Co jeszcze zrobiło wrażenie na mnie to fanzone: fanarty,teledyski wymyślone przez fanów,speedpainty etc.

Już troche mniej wszelkie gry stworzone przez fanów które wykorzystują ten sam schemat ale jako antagonistów postacie z g*wnianych creepiepast(twórca FNAF wymyślił swoje koszmary samemu a pasty to swojego rodzaju przeciwieństwa i upiorne karykatury swoich pierwowzorów,).

Trzecia część gry jest jak wspomniał autor zwięczeniem całej obecnej serii i zamknięciem historii w nich,jak dla mnie to w porządku bo wszystko zostało w fabule wyjaśnione,ale są oszołomy wśród fanów którzy nie mogą tego zaakceptować.

Cóż co mogę powiedzieć o tej serii: autorowi udało się stworzyć nowy gatunek growych horrorów w których bohater to nie jakiś pseudo Leon S. Kenedy tylko zwykły szarak które ma przerąbane,To mu daje dobry start w growej branży. 

• Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |circ 15.06.2015, 13:12
    Nie do wiary czym diabeł zajmuje ludzi by nie żyli.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Sebinus 15.06.2015, 13:15

Nie do wiary czym diabeł zajmuje ludzi by nie żyli.

Jaja sobie robisz?,gry to wynalazek człowieka podobnie jak telewizor,porcja pluszowego strachu nie sprawi że zostaniesz opętany.
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |circ 15.06.2015, 14:10

Jaja sobie robisz?,gry to wynalazek człowieka podobnie jak telewizor,porcja pluszowego strachu nie sprawi że zostaniesz opętany.

Człowieka inspirują duchy dobre lub złe.

Człowiek podejmuje też decyzję by oddać swój czas talentom i misji danym od Boga, lub życie skonsumować na jałowym biegu.

Ile masz lat? 17?
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Sebinus 15.06.2015, 14:22

Człowieka inspirują duchy dobre lub złe.

Człowiek podejmuje też decyzję by oddać swój czas talentom i misji danym od Boga, lub życie skonsumować na jałowym biegu.

Ile masz lat? 17?

25 lat
    Wybacz nie jestem ortodoksyjnym oszołomem widzącym wszędzie dzieło szatana.
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |circ 16.06.2015, 19:57

25 lat
    Wybacz nie jestem ortodoksyjnym oszołomem widzącym wszędzie dzieło szatana.

A czyim dziełem są te pluszowe roboty? Ludzi natchnionych Duchem Swiętym?
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Paul 15.06.2015, 21:42

:)
    FF - nigdzie od wielu lat nie spotkałem w sieci tak dużo chamstwa, nieuprzejmości, poplecznictwa, nieuczciwości. Manipulacji, gierek, łamania netykiety, przezywania, co tutaj - przynajmniej nie w miejscach poważniejszych - dlatego od tej pory podkreślam wyraźnie i wykładam łopatologicznie: ludzi eleganckich i kulturalnych będę tutaj traktował kulturalnie. Normalnych normalnie, neutralnych neutralnie. Chrześcijan na ogół po chrześcijańsku, a większość na pewno z wzajemnością. Na chamstwo niektórych klaunów będę od tej pory odpowiadał chamstwem. Prostaków traktował jak prostaków, kmiotów jak kmiotów, bo na to zasługują. _--- Lubię dyskutować, ale na temat, bez osobistych wycieczek -- Maciej Markisz
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Sebinus 16.06.2015, 12:17

:)

A jak rozmawiać z fanatykami?
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Paul 15.06.2015, 21:43
    Nie słyszałem akurat o tym.

Na pewno znaczące zjawisko. :)
    FF - nigdzie od wielu lat nie spotkałem w sieci tak dużo chamstwa, nieuprzejmości, poplecznictwa, nieuczciwości. Manipulacji, gierek, łamania netykiety, przezywania, co tutaj - przynajmniej nie w miejscach poważniejszych - dlatego od tej pory podkreślam wyraźnie i wykładam łopatologicznie: ludzi eleganckich i kulturalnych będę tutaj traktował kulturalnie. Normalnych normalnie, neutralnych neutralnie. Chrześcijan na ogół po chrześcijańsku, a większość na pewno z wzajemnością. Na chamstwo niektórych klaunów będę od tej pory odpowiadał chamstwem. Prostaków traktował jak prostaków, kmiotów jak kmiotów, bo na to zasługują. _--- Lubię dyskutować, ale na temat, bez osobistych wycieczek -- Maciej Markisz
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Elrond 16.06.2015, 19:46
    Drogi Kulego, to od dawna jest szałem wśród dziatwy szkolnej. Kulegi wiek chyba tłumaczy późne zaintersowanie się FajfNajtsAetFredis.
    Gra bije rekordy popularności nawet już w pierwszej klasie (5/6 lat) mojego syna. Z opowieści mojego syna wynika, że każdy chłopak chce w to grać, ale na razie jedynie 3 ma to zainstalowane. W późniejszych klasach proporcje stopniowo się zmieniają tak aby w klasie czwartej mój syn był jednym z 3 którzy jeszcze nie mają bezpośredniego dostępu do tej gry.
    Odpowiedz
  • Re: Horror z pluszowymi robotami robi furolę. |Sebinus 17.06.2015, 11:41

Drogi Kulego, to od dawna jest szałem wśród dziatwy szkolnej. Kulegi wiek chyba tłumaczy późne zaintersowanie się FajfNajtsAetFredis.
    Gra bije rekordy popularności nawet już w pierwszej klasie (5/6 lat) mojego syna. Z opowieści mojego syna wynika, że każdy chłopak chce w to grać, ale na razie jedynie 3 ma ...

Jak mnie męczy to p*$$%^lenie starych dziadów : Taki duży chłop a w gierki gra?,dorośnij!

A tak to raczej pan powinien mu powiedzieć że do Horrorów należy trochę podrosnąć.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook