Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Grzegorza Brauna "stop sodomii".

dodano: 1.05.2015, 15:53
akcje wątku: drzewko

Autor: Gurb

Teczowy gnojek.

Wsłuchując się we wczorajsze ogłoszenia wyborcze kandydatów, usłyszałem to dźwięczne hasło wygłoszone przez pierwszego monarchistę Rzeczypospolitej. Ogarnał mnie nagły smutek, że nasz wybitny reżyser i gibki intelektualnie polityk-amator nie rozwinął tej myśli, a ograniczył się jedynie do pachnącego kiełbasą wyborczą postulatu. Chętnie bowiem dowiedziałbym się, jak Pan Grzegorz zamierza ująć ten postulat w ramy prawne. Kandydatura ta była często omawiana na tym forum, toteż może jacyś entuzjaści Pana Grzegorza zechcieliby wpuścić nieco światła w ten mroczny temat i wyjaśnić jak ich kandydat zamierza "stop sodomii" zaimplementować.  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 15:59
    Znając wolnościowe podejście Brauna uważam że "stop sodomii" należy rozumieć jako zaprzestanie promowania takich zachowań jak i szukanie rozwiązań prawnych, które znów przywróciłyby równość wobec prawa sodomitów jak i zwykłych ludzi.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Gurb 1.05.2015, 16:04

Znając wolnościowe podejście Brauna uważam że "stop sodomii" należy rozumieć jako zaprzestanie promowania takich zachowań jak i szukanie rozwiązań prawnych, które znów przywróciłyby równość wobec prawa sodomitów jak i zwykłych ludzi.

Brzmi w sumie dość umiarkowanie. Bałem się, że może Pan Grzegorz prewencyjnie każe zaszyć wszystkim mężczyznom odbyty.
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Wojo 1.05.2015, 16:13

Brzmi w sumie dość umiarkowanie. Bałem się, że może Pan Grzegorz prewencyjnie każe zaszyć wszystkim mężczyznom odbyty.

Drogi Gurbie,

a skąd Ci przyszło na myśl, że Pan Braun tak może rozumieć tą kwestię ??
    Czy nie powtarzał wielokrotnie, że jest wolnościowcem ?
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Gurb 1.05.2015, 17:05

Drogi Gurbie,

a skąd Ci przyszło na myśl, że Pan Braun tak może rozumieć tą kwestię ??
    Czy nie powtarzał wielokrotnie, że jest wolnościowcem ?

Sformułowanie wydało mi się na tyle kategoryczne, że nie do końca byłem pewien, na ile zazębia się ono z wolnościowymi zapatrywaniami Pana Brauna. Wolałem się zwrócić o interpretację do forumowiczów :-)
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 16:32

jest to niemożliwe, gdyż odwołuje się on do nauczania KK. W kraju protestanckim (czy o innej dominującej religii) mógłby Kulega mieć rację.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 16:38

Zwracam uwagę, że przez wieki sodomici i gomorytki były częścią społeczeństwa. W katolickim kraju to nie problem - o np. śp. Jerzy Waldorf. Nie potrzeba dodatkowych praw.
    Natomiast w krajach protestanckich do sprawy podchodzono zupełnie inaczej. To, co dzieje się teraz to rezultat przykładania protestanckiego poczucia winy i chęci "zadośćuczynienia" do naszej rzeczywistości. To kalka ich zachowań żywcem przeniesiona na nasz grunt.

Podobnie jest z prawami kobiet.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Wojo 1.05.2015, 16:16

Szanowny Elrondzie,

to za mało: trzeba postawić tamę publicznym ekscesom zboczków, deprawującym młodzież, dzieci, a to wymaga nazwania sodomii złem w zapisach prawa.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 16:39

Szanowny Elrondzie,

to za mało: trzeba postawić tamę publicznym ekscesom zboczków, deprawującym młodzież, dzieci, a to wymaga nazwania sodomii złem w zapisach prawa.

nie
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 16:43

Szanowny Elrondzie,

Nie aby nie stało się np jak mówi św. Paweł:
    "Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj! Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. (...) Gdy jednak zjawiło się przykazanie - grzech ożył, ja zaś umarłem. I przekonałem się, że przykazanie, które miało prowadzić do życia, zawiodło mnie ku śmierci. Albowiem grzech, czerpiąc podnietę z przykazania, uwiódł mnie i przez nie zadał mi śmierć."
    Rz 7, 7-11
    (dla nieznających fragmentu polecam przeczytać cały rozdział aby nie polecieć w drugą skrajność)
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Wojo 1.05.2015, 17:45

"Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj! Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. (...) Gdy jednak zjawiło się przykazanie - grzech ożył, ja zaś ...

Ten fragment nie bardzo pasuje do dzisiejszej sytuacji, bo ogrom mediów, z katolickimi włącznie mówią o zboczeniach, do tego istnieje sieć, więc zastanów się, jak w tej sytuacji postawić tamę deprawacji poprzez wszelkie media i publiczne pokazywanie się dewiantów ?
    Co do zasady pismo ma rację, ale zapisy prawa mają najmniejszy udział w ujawnianiu zboczeń.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 18:16

Ten fragment nie bardzo pasuje do dzisiejszej sytuacji, bo ogrom mediów, z katolickimi włącznie mówią o zboczeniach, do tego istnieje sieć, więc zastanów się, jak w tej sytuacji postawić tamę deprawacji poprzez wszelkie media i publiczne pokazywanie się dewiantów ?
    Co do zasady pismo ma rację, ale zapisy prawa mają najmniejszy ...

co w dzisiejszej sytuacj? Przecież napisałem:
    - przywrócić równość wobec prawa
    - zaprzestać promocji
    Wystarczy.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Wojo 1.05.2015, 18:39

- zaprzestać promocji
    Wystarczy.

Naprawdę sądzisz, że bez pomocy odpowiednich zapisów prawnych ( i ich egzekucji) zaprzestana zostanie promocja ?
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Elrond 1.05.2015, 18:51

Naprawdę sądzisz, że bez pomocy odpowiednich zapisów prawnych ( i ich egzekucji) zaprzestana zostanie promocja ?

Zapis prawny o niedemoralizacji i nie-promocji - jak dla mnie może być, choć wolałbym go uniknąć, bo to w przypadku zmiany władzy może mieć skutek odwrotny. Za Brauna się nie wypowiem.

Generalnie, to zagraniczne finansowanie jest tu problemem. Państwo ma wystarczające środki aby się tu dogadać i temu zapobiec.
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|buona.sera 1.05.2015, 19:00

- zaprzestać promocji
    Wystarczy.

...i nie wszystko zaraz trzeba "ujmować" w ramy prawne, gdy w dodatku mają być one używane jako bat na niepokorną większość, która czuje instynktownie, że z tą politpprawnością coś tu śmierdzi...
    http://coryllus.pl/?p=3585
    Odpowiedz
  • Re: Grzegorza Brauna "stop sodomii".|Wojo 1.05.2015, 19:15

"Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj! Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. (...) Gdy jednak zjawiło się przykazanie - grzech ożył, ja zaś ...

Hmmm ... cytat jest raczej źle trafiony.
    O co chodzi w liście do Rzymian ?
    Ano, o to, że zapisy prawa uświadamiają nam, że źle czynimy, choć jest to przyjemne i podniecające, dlatego ten fragment, drogi Elrondzie, jest argumentem jak najbardziej za wprowadzeniem jasnego zapisu przeciw sodomii ( i innym zboczeniom) bo przecież te nieszczęsne zboczki i tolerancjusze sądzą, że to jest normalne, zdrowe.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook