Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio

dodano: 28.08.2013, 18:15
akcje wątku: drzewko

Niedawno zakończone Światowe Dni Młodzieży w Brazylii przyniosły wielomilionowe zaległości finansowe. Ich wysokości nie ujawniono. Obecnie archidiecezja w Rio rozprzedaje majątek, aby uzyskać fundusze na ich pokrycie.

Organizatorzy spotkania młodych z papieżem Franciszkiem I szacowali, że koszt ŚDM wyniesie 350 mln dolarów, z czego 100 mln pokryć miały rządowe dotacje. Jak donosi największy brazylijski dziennik Folha de S. Paulo, aby zaspokoić wierzycieli kuria w Rio sprzedała już za 46 mln reali (61,5 mln zł) Dom Biednych im. Matki Bożej z Copacabana, w którym wcześniej mieścił się prowadzony przez franciszkanów szpital św. Franciszka, a obecnie szpital Quinta D’Or.

Bp Paulo Cezar Costa, przewodniczący komitetu organizacyjnego ŚDM w Rio 2013, przyznaje, że aby pokryć resztę długów planuje się dalszą sprzedaż części majątku brazylijskiego Kościoła.

Organizacja wszystkich poprzednich światowych spotkań młodych również wiązała się z wielomilionowymi stratami finansowymi. Po spotkaniu w Paryżu w 1997 r. pozostało 25 mln dolarów długu, zaś impreza w Toronto w 2002 r. przyniosła 30 mln dolarów zadłużenia.

W 2016 r. Światowe Dni Młodzieży mają odbyć się w Krakowie.

Źródło: http://www.pch24.pl/gigantyczne-dlugi-po-swiatowych-dniach-mlodziezy-w-rio,17300,i.html#ixzz2dH145sQE

• Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Teofila (w podróży) 28.08.2013, 18:17
    "aby zaspokoić wierzycieli kuria w Rio sprzedała już za 46 mln reali (61,5 mln zł) Dom Biednych im. Matki Bożej z Copacabana"

W kontekście nauczania obecnego Papieża - to jest prawdziwa ironia losu :(
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|czlowiek_wyksztalcony 30.08.2013, 14:31

"aby zaspokoić wierzycieli kuria w Rio sprzedała już za 46 mln reali (61,5 mln zł) Dom Biednych im. Matki Bożej z Copacabana"

W kontekście nauczania obecnego Papieża - to jest prawdziwa ironia losu :(

A bo to pierwsza taka "ironia" w historii KRK?
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Zawka1 28.08.2013, 18:22
    Niech ktoś policzy ile strat przyniosło Euro i z czego mają teraz żyć stadiony za grube miliardy. Mnie piłka nie interesuje a za moje pieniądze chłopaki z rządu sobie w gałę charatają.
    po owocach ich poznacie
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 20:25
    Bilety na przejazd kupują młodzi lub ich rodzice, grunt, że nie organizator. Noclegi i żarcie za swoje zapewniają lokalni parafianie. Więc na co konkretnie poszły te pieniądze?
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Teofila (w podróży) 28.08.2013, 20:27

Bilety na przejazd kupują młodzi lub ich rodzice, grunt, że nie organizator. Noclegi i żarcie za swoje zapewniają lokalni parafianie. Więc na co konkretnie poszły te pieniądze?

Nie żartuj.
    Wiadomo, że takie imprezy kosztują.
    Pytanie tylko, dlaczego tak drogo.
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 20:37

Nie żartuj.
    Wiadomo, że takie imprezy kosztują.
    Pytanie tylko, dlaczego tak drogo.

Ja wiem, że są koszty, tylko na co idą , wynajmowali stadion? raczej organizowali to pod gołym niebem i w parafiach, których jest tam zapewne dostatek. Taka impreza musi też przynieść dochody lokalnym firmom, więc w interesie państwa jest zabezpieczyć wywóz śmieci i zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa.
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 20:45

Ja wiem, że są koszty, tylko na co idą , wynajmowali stadion? raczej organizowali to pod gołym niebem i w parafiach, których jest tam zapewne dostatek. Taka impreza musi też przynieść dochody lokalnym firmom, więc w interesie państwa jest zabezpieczyć wywóz śmieci i zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa.

Mi chodzi o to że ja średnio wierzę w te liczby i informacje, zwłaszcza po tym fragmencie
    "Niedawno zakończone Światowe Dni Młodzieży w Brazylii przyniosły wielomilionowe zaległości finansowe. Ich wysokości nie ujawniono. "
    Ich wysokości nie ujawniono? więc o czym mowa, o domysłach?
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Teofila (w podróży) 28.08.2013, 20:54

Mi chodzi o to że ja średnio wierzę w te liczby i informacje, zwłaszcza po tym fragmencie
    "Niedawno zakończone Światowe Dni Młodzieży w Brazylii przyniosły wielomilionowe zaległości finansowe. Ich wysokości nie ujawniono. "
    Ich wysokości nie ujawniono? więc o czym mowa, o domysłach?

Myślę, że będzie wiadomo.
    Tym bardziej, że kwoty z poprzednich lat są znane.
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 20:55

Myślę, że będzie wiadomo.
    Tym bardziej, że kwoty z poprzednich lat są znane.

a gdzie zostały podane te z poprzednich lat?
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Teofila (w podróży) 28.08.2013, 20:57

a gdzie zostały podane te z poprzednich lat?

W pierwszym poście.
    W linku nie sprawdzałam.
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 21:01

W pierwszym poście.
    W linku nie sprawdzałam.

O to ci chodzi
    "Po spotkaniu w Paryżu w 1997 r. pozostało 25 mln dolarów długu, zaś impreza w Toronto w 2002 r. przyniosła 30 mln dolarów zadłużenia."
    No to ja pytam skąd te dane?
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Teofila (w podróży) 28.08.2013, 21:12

O to ci chodzi
    "Po spotkaniu w Paryżu w 1997 r. pozostało 25 mln dolarów długu, zaś impreza w Toronto w 2002 r. przyniosła 30 mln dolarów zadłużenia."
    No to ja pytam skąd te dane?

O to trzeba by pytać Polonii Christiana.
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 21:41

O to trzeba by pytać Polonii Christiana.

Tak więc dane te są nie wiadomo skąd, bez powoływania sie na konkretne źródła tych informacji, a są podawane jako prawda absolutna i ten mechanizm dotyczy całej tej informacji. Nie zdziwiłabym sie gdyby info. o sprzedaży szpitala to także była kaczka dziennikarska.
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Elrond 28.08.2013, 23:08

Ciekawe jak wychodzi na tym wspólnota z Taize? Też robią wielkie spotkania młodych...
    Odpowiedz
  • Re: Gigantyczne długi po Światowych Dniach Młodzieży w Rio|Edit 28.08.2013, 23:25

Ciekawe jak wychodzi na tym wspólnota z Taize? Też robią wielkie spotkania młodych...

Nie to nas powinno zastanawiać, bo widząc źródła na jakie powołuje się autor artykułu możemy przyjąć, że cała ta pieśń o zadłużeniu to jedna wieka bujda.
    Co zaś jest ciekawe :
    Ten wątek, to w sumie informacja o tym, że w szeregach tradsów są osoby zainteresowane wpuszczaniem takich bajek w internet powołując się przy tym na autorytet tradsów, co zresztą nie dziwi, na miejscu ludzi którzy mają kasę i zainteresowani są upadkiem kościoła tradsi byliby jedną z priorytetowych grup w które warto byłoby wcisnąć ludzi i je dofinansować.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook