Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą

dodano: 11.02.2019, 21:51
akcje wątku: drzewko

Autor: drabinka

Zostawiłem tu drabinkę, ale gdzie ona się podziała?

Możecie linkować: debaty, e-booki, wyznania albo co tam się wam żywnie spodoba.

• Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|[Wstaw]less 11.02.2019, 21:56
    Zachęcam do zapoznania się z Ignostycyzmem, sam skłaniam się ku takim rozwiązaniom.
    "Rzeczywistość jest ważniejsza od idei" Laudato si (n. 201)
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|liquid modernity 11.02.2019, 22:39

Zachęcam do zapoznania się z Ignostycyzmem, sam skłaniam się ku takim rozwiązaniom.

"Pod hasłem „Bóg” w „Przewodniku po Humanistycznym Judaizmie”, wydanym przez Society for Humanistic Judaism, można znaleźć definicję głoszącą, iż ignostycyzm to „pogląd głoszący bezsensowność pytania o istnienie Boga z powodu braku weryfikowalnych skutków takiego stwierdzenia”.

Weź szpadel i wykop w ogródku dołek, i zobacz ile tam jest życia. Istot żywych, widocznych dla oka i nie.
    Co tu jeszcze weryfikować...
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Ślabřík 11.02.2019, 22:55

"Pod hasłem „Bóg” w „Przewodniku po Humanistycznym Judaizmie”, wydanym przez Society for Humanistic Judaism, można znaleźć definicję głoszącą, iż ignostycyzm to „pogląd głoszący bezsensowność pytania o istnienie Boga z powodu braku weryfikowalnych skutków takiego stwierdzenia”.

Weź szpadel i wykop w ogródku dołek, i zobacz ile tam jest życia. Istot żywych ...

Žyćcia je.

https://www.youtube.com/watch?v=GAjiotT_wEU

NB. Popatrz na końcówkę linku: wEU.
    Prostyja słovy. Prostyja rečy.
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Alucard 11.02.2019, 23:16

Weź szpadel i wykop w ogródku dołek, i zobacz ile tam jest życia. Istot żywych ...

Ominąłeś bardzo dużą część definicji, która diametralnie wszystko zmienia. Ignostycyzm mówi, że pytanie o istnienie Boga jest bezsensowne, gdyż pojęcie Boga nie jest spójne i jednolite, przez co zweryfikowanie jego istnienia jest niemożliwe
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Mowgli 11.02.2019, 22:19
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Boski 11.02.2019, 22:22
    Panie Adalbercie
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|drabinka 11.02.2019, 22:45

Panie Adalbercie
    Mam parę pozycji kupionych od krysznowców. Tak na wysokość [w cm] to chyba 20.

Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Adalbert1241 11.02.2019, 23:24

Panie Adalbercie
    Pudełko Kochany Panie, pudełko choć kluczyk mam na pięterko :))

Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Alucard 11.02.2019, 22:38
    Agnostycyzm nie jest rodzajem wiary. Jest to pogląd filozoficzny, a niektórzy precyzują, że postawa epistemologiczna. Twierdzi on, że niemożliwym jest całkowite poznanie rzeczywistości. Jednak nie mając całej możliwej wiedzy wciąż można wykształcić jakieś przekonanie w danym temacie. Z tego powodu agnostyk może być zarówno ateistą, deistą jak i teistą.
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|drabinka 11.02.2019, 22:48
    A nie powiem, żeby do mnie nie przemawiała gnoza Ewangelii Judasza albo Marii Magdaleny.
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Adalbert1241 11.02.2019, 23:23

A nie powiem, żeby do mnie nie przemawiała gnoza Ewangelii Judasza albo Marii Magdaleny.

Coehlo? Swedenborg?Jung? Camus? Sri Aurobindo.? Ghandi,?
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Adalbert1241 11.02.2019, 23:25
    Moja rada.taka.
    Zostać wiecznie młodym , zdrowym i optymistycznie nastawionym do banków.
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|liquid modernity 11.02.2019, 23:57

Moja rada.taka.
    Zostać wiecznie młodym , zdrowym i optymistycznie nastawionym do banków.

No i wszystko opiera się przecież na k(K)ancie: niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...

Ale skąd, po co, tyle zależności na raz cudownie skalibrowanych...?

Mnie to wystarczy aż do śmierci.
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|Adalbert1241 12.02.2019, 1:09

No i wszystko opiera się przecież na k(K)ancie: niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...

Ale skąd, po co, tyle zależności na raz cudownie skalibrowanych...?

Mnie to wystarczy aż do śmierci.

Zawsze mi brakuje u Kanta informacji o tym jaka była wtedy temperatura powietrza ( pod temi gwiazdami).

Bowiem wiadomo że najpiękniej błyszczą przy - 40 stopniach Celsjusza.
    Odpowiedz
  • Re: Gdybyś się, brachu, nudził, możesz mi poradzić. Czy lepiej zostać deistą, teistą czy agnostykiem? Bo nie daj-by ateistą|pan typu bears 12.02.2019, 1:32
    A nie przystałbyś do adwentystów? 🍶
    Kiedyś miałem własne kły – zjadły je kłopoty.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook