Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota

dodano: 8.11.2018, 11:16
akcje wątku: drzewko

Autor: Witt

"Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.

Dziś się poważnie zastanawiam.

Jeśli wierzyć, że toczyły się rozmowy między komitetem organizacyjnym Marszu Niepodległości, a kancelarią prezydenta i brak porozumienia wynikał z niemożności zapewnienia przez organizatorów, że niejako siłą usuną hasła niezgodne z ideą MN - skomentował to wczoraj Krzysztof Bosak i zgodnie z prawdą powiedział, że służby porządkowe nie mają prawa do stosowania przymusu bezpośredniego, siły - to objęcie organizacji przez Państwo Polskie, gdzie służbę porządkową pełnić będzie policja lub inne służby mogące taki przymus bezpośredni stosować, rozwiązuje ten problem. 

Nie znikają oczywiście te wszystkie zastrzeżenia dotyczące zawłaszczenia marszu i postawienia jego organizatorów pod ścianą. Niemniej gdybym to ja był organizatorem, to z pewnością niechętnie, ale rozważyłbym możliwość przystania na taki układ, który wydaje się jednak - a) bezpieczniejszy, b) trudniejszy do rozwiązania - niż np. zgromadzenie spontaniczne. 

Oczywiście jeśli skarga organizatorów nie trafi na jakieś Tooleye sądowe, jest duża szansa, że zakaz HGW okaże się bezpodstawny i wtedy marsz będzie mógł się zacząć i po 10 minutach zostać rozwiązanym. Do kogo wtedy odwołają się organizatorzy? Co zrobią z tłumem znacznie większym, niż 1 sierpnia? 

To oczywiście jest groteska i za tę groteskę odpowiada głównie pani prezydentowa Warszawy. Marsz powinien móc normalnie przejść, a interwencja (policji) powinna odbyć się w momencie zachowań niezgodnych z prawem i najlepiej na prośbę organizatorów. 

Tyle że nie mamy do czynienia z warunkami normalnymi, niech się komitet organizacyjny zastanowi, czy Andrzej Duda z Mateuszem Morawieckim gdzieś w czołówce, to nie jest koszt warty wkalkulowania po to, żeby pokazać HGW "takiego", ale przede wszystkim spokojnie, bezpiecznie i może nawet radośnie przejść trasę i uczcić 100 lat niepodległości Polski. 

Pod rozwagę. 

• Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|[Wstaw]less 8.11.2018, 11:41
    Czytając wczorajsze wiadomości, gdzie Andrzej Duda wziął nacjonalistów pod swoje skrzydła, uznałem, że zrobił on prezent opozycji. Teraz każdy incydent, baner, który normalnie poszedłby na konto organizatorów pójdzie na konto PiSu. Możliwość politycznego uderzenia w PiS jest wręcz doskonała, jak słusznie jednak zauważa Witt najbardziej na przekór można zrobić HGW zachowując się... spokojnie. Ale natury nie oszukasz...

"Działanie, które podejmie HGW jest nadwyraz słusznym, osobiście bardzo żałuję, że Andrzej Duda nie weźmie udziału w tym wielkim wydarzeniu." - cytat z mojego wątku, dziękujemy Panie Prezydencie.
    "Rzeczywistość jest ważniejsza od idei" Laudato si (n. 201)
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Witt 8.11.2018, 11:53

Czytając wczorajsze wiadomości, gdzie Andrzej Duda wziął nacjonalistów pod swoje skrzydła, uznałem, że zrobił on prezent opozycji. Teraz każdy incydent, baner, który normalnie poszedłby na konto organizatorów pójdzie na konto PiSu. Możliwość politycznego uderzenia w PiS jest wręcz doskonała, jak słusznie jednak zauważa Witt najbardziej na przekór można zrobić HGW ...

Wstawless,
    Jeśli na hipotetycznym marszu (bo nie wiemy na czym stanie) pojawi się baner o treści np. "Polska tylko dla białych" i zostanie zwinięty po interwencji policji (a wywieszający wyproszeni), to przypisując takie treści prezydentowi pokaże się jedynie, jak dalece można rżnąć głupa, żeby tylko dowalić w PiS.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|[Wstaw]less 8.11.2018, 12:45

Wstawless,
    Jeśli na hipotetycznym marszu (bo nie wiemy na czym stanie) pojawi się baner o treści np. "Polska tylko dla białych" i zostanie zwinięty po interwencji policji (a wywieszający wyproszeni), to przypisując takie treści prezydentowi pokaże się jedynie, jak dalece można rżnąć głupa, żeby tylko dowalić w PiS.

W mojej opinii nie jest to takie proste, generalnie policji jest zawsze mniej niż uczestników, dlatego też bardzo ciężko będzie kogokolwiek wyprosić, nie podburzając jednocześnie tłumu. Stąd też, mimo najszczerszych chęci, może się to okazać niewykonalne.

Filmik w całkiem przystępny sposób wyjaśnia działanie riot police:
    https://www.youtube.com/watch?v=yT9bit2-1pg
    "Rzeczywistość jest ważniejsza od idei" Laudato si (n. 201)
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Witt 8.11.2018, 13:13

W mojej opinii nie jest to takie proste, generalnie policji jest zawsze mniej niż uczestników, dlatego też bardzo ciężko będzie kogokolwiek wyprosić, nie podburzając jednocześnie tłumu. Stąd też, mimo najszczerszych chęci, może się to okazać niewykonalne.

Filmik w całkiem przystępny sposób wyjaśnia działanie riot police:
    https://www.youtube.com/watch ...

Uważam, że wewnętrzna dyscyplina przygniatającej części uczestników będzie się wiązać wręcz z oczekiwaniem na działanie w przypadku tego typu prowokacji.
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Miecz Damoklesa 8.11.2018, 17:56

Uważam, że wewnętrzna dyscyplina przygniatającej części uczestników będzie się wiązać wręcz z oczekiwaniem na działanie w przypadku tego typu prowokacji.

Prowokacje sratatata. Narodowcy w ostatnich latach zapraszali europejskich faszystów jako gości specjalnych. To też była prowokacja?
    "Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|mariaelena 8.11.2018, 11:55

Czytając wczorajsze wiadomości, gdzie Andrzej Duda wziął nacjonalistów pod swoje skrzydła, uznałem, że zrobił on prezent opozycji. Teraz każdy incydent, baner, który normalnie poszedłby na konto organizatorów pójdzie na konto PiSu. Możliwość politycznego uderzenia w PiS jest wręcz doskonała, jak słusznie jednak zauważa Witt najbardziej na przekór można zrobić HGW ...

Taka "kartka z kalendarza"

https://fimg.dorzeczy.pl/_thumb/f3/c3/0c7ce64eb02094a4be431d663c27.jpeg
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|DePLOrAbLe tRuMPePe 8.11.2018, 11:47
    Dzięki mojej szybkiej i przytomnej reakcji strona amerykańska dowiedziała się o skandalu z odwołaniem MN przez HGW.
    twitter.com/PolishPatriotTM
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 11:53

Dzięki mojej szybkiej i przytomnej reakcji strona amerykańska dowiedziała się o skandalu z odwołaniem MN przez HGW.

Brawo Ty.

Wreszcie możemy spać spokojnie.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Witt 8.11.2018, 12:28

No normalnie drugi Kukliński :).
    Twoje znajomości to oczywiście Twoja radość i nie bronię się tym chwalić, ale gdybyś napisał jeszcze, jaki konkretnie z tego pożytek, to znaczy może powstał jakiś artykuł opisujący cynizm pani HGW albo cokolwiek... ?
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|DePLOrAbLe tRuMPePe 8.11.2018, 12:39

No normalnie drugi Kukliński :).
    Twoje znajomości to oczywiście Twoja radość i nie bronię się tym chwalić, ale gdybyś napisał jeszcze, jaki konkretnie z tego pożytek, to znaczy może powstał jakiś artykuł opisujący cynizm pani HGW albo cokolwiek... ?

Artykuły dot. zbanowania MN przez HGW pojawiły się m.in. na web-stronie telewizji One America News, gdzie pracuje Jack, na bardzo popularnym portalu informacyjnym Voice of Europe, a później również Reuters o tym napisał. Chciałeś przywalić, a wyszło, jak widać.
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Witt 8.11.2018, 12:43

Artykuły dot. zbanowania MN przez HGW pojawiły się m.in. na web-stronie telewizji One America News, gdzie pracuje Jack, na bardzo popularnym portalu informacyjnym Voice of Europe, a później również Reuters o tym napisał. Chciałeś przywalić, a wyszło, jak widać.

Przywalić? A niby czemu?
    Nie ukrywam, że znacznie bardziej mnie interesuje, co i gdzie napisano, niż to, że Ty coś komuś przekazałeś, bo z tego niewiele wynika :).
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|DePLOrAbLe tRuMPePe 8.11.2018, 12:44

Przywalić? A niby czemu?
    Nie ukrywam, że znacznie bardziej mnie interesuje, co i gdzie napisano, niż to, że Ty coś komuś przekazałeś, bo z tego niewiele wynika :).

No to Ci już napisałem, co z tego wynika.
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Witt 8.11.2018, 12:46

No to Ci już napisałem, co z tego wynika.

No i już się dowiedziałem, peace maaaan.

Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 11:52
    A mnie się ten pomysł od początku bardzo podoba.

Jeżeli jeszcze poradzą sobie z prowokatorami, to będzie super.

Mam nadzieję, że to oznacza wreszcie koniec zadym na MN.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Gdy wczoraj usłyszałem o zgłoszeniu marszu prezydencko-rządowego w miejsce wcześniejszego MN, uważałem że to głupota|Elpis 8.11.2018, 13:09

A mnie się ten pomysł od początku bardzo podoba.

Jeżeli jeszcze poradzą sobie z prowokatorami, to będzie super.

Mam nadzieję, że to oznacza wreszcie koniec zadym na MN.

Teofilo, nie będzie końca "zadym", jeśli w Marszu będą uczestniczyły obce nam Polakom ugrupowania i siły.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ks-isakowicz-zaleski-banderowcy-i-czarny-blok-maja-skompromitowac-marsz-niepodleglosci-2018-11

Mówi się także o nazistach z Niemiec.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook