Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi

dodano: 6.06.2019, 13:47
akcje wątku: drzewko

Autor: PiSowczyk

Biblijny chrześcijanin. Polak. Patriota. Stabilny geniusz.

Gawlikowski pochodzi z Konfederacji Polski Niepodległej (nawiasem mówiąc, kolejna Konfederacja naznaczona zdradą narodową), której sam szef Moczulski okazał się być komunistycznym kapusiem, a jeszcze nie tak dawno temu poparł oficjalnie KOD. A obrona w stylu "znałem go, bardzo szanowałem i lubiłem i wiem najlepiej jak było, więc nie będzie mi tu nikt machał jakimś papierkiem przed oczami", to kabaret, a nie obrona. Zresztą wystarczy przypomnieć sobie ciepłe relacje Tischnera z Michnikiem, co samo w sobie było alarmujące.

• Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|PiSowczyk 6.06.2019, 13:50
    TW "Lech", jeden z puczystów "Nocnej Zmiany":

https://pbs.twimg.com/media/Clcu4odUoAARyhg.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|PiSowczyk 6.06.2019, 13:51
    A dzisiaj Lesio (a właściwie Robi) znalazł się w KODzie, co jest logiczną konsekwencją jego wcześniejszej kariery politycznej. Choć równie dobrze mógł przeskoczyć z jednej Konfederacji do drugiej :D

https://pbs.twimg.com/media/Cla4JzeWYAACxDi.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|Born To Kvetch 6.06.2019, 13:57
    No, cześć Wojtełe. Kolejny upalny i słoneczny dzień. Można by się z dziewczyną wybrać wieczorem do Ogrodu Saskiego. Nie? A ty zanurzony w internetach tracisz czas na jakieś mało istotne sprawy. Dobrze ci chociaż za to płacą? Stać cię już na 3-tygodniowe wakacje w Ejlacie?
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|Miecz Damoklesa 6.06.2019, 17:47
    Ja tam jakimś szczególnym fanem Moczulskiego nie jestem, ale niby gdzie się okazało, że był on TW?
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|PiSowczyk 6.06.2019, 18:18

Ja tam jakimś szczególnym fanem Moczulskiego nie jestem, ale niby gdzie się okazało, że był on TW?

Pierwszy raz jego nazwisko pojawiło się na Liście Macierewicza. Kilkanaście lat później sąd lustracyjny I instancji orzekł, że w latach 1969 - 1977 Moczulski był płatnym TW. Mnie osobiście wystarcza Lista Macierewicza, bo Macierewicz jest jednym z najwiarygodniejszych polityków w Polsce.
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|Born To Kvetch 6.06.2019, 18:26
    Macierewicz jest jednym z najwiarygodniejszych polityków w Polsce

Dobry żart tynfa wart.

(Tynf to potoczna nazwa polskiej srebrnej złotówki bitej przez Andrzeja Tymfa w latach 1663-67).

http://www.edusens.pl/media/images/foto/tymf.jpg
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|Altek 6.06.2019, 20:39
    Tischnera nie potrzebuje nikt bronić, broni go jego praca, filozofia, a w końcu cierpienie.
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|Polipid3 6.06.2019, 23:27

Tischnera nie potrzebuje nikt bronić, broni go jego praca, filozofia, a w końcu cierpienie.

Jego filozofia jest figę warta ...błądził aż do choroby i wtedy dopiero się nawrócił.
    Odpowiedz
  • Re: Gawlikowski od Moczulskiego broni Tischnera, czyli dlaczego mnie to nie dziwi|Polipid3 6.06.2019, 23:28
    był w radzie programowej UW, straszne
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook