Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II

dodano: 5.05.2015, 16:30
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.

Akurat Francuzom udał się przepiękny pomnik Jana Pawła II, który wyszedł spod ręki  Zuraba Ceretelego. Jednak ideologia francuska ma ogromne problemy z przyjęciem wielce atrakcyjnej sztuki, która naprawdę przyciąga ludzkie oko. Niech Francuzi, skoro nie chcą, nam oddadzą  taką przepiękna rzeźbę Jana Pawła II. My, Polacy, nie lękamy się rzeźbiarskiego arcydzieła i z pewnością znajdziemy bardzo atrakcyjne miejsce na taki wspaniały pomnik.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/sad-w-francuskim-ploermel-kaze-rozebrac-pomnik-jana-pawla-ii,artykuly,542656.html

• Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Gaius Marius 5.05.2015, 16:36
    Zaczęło się od państwa laickiego, a skończy na emiracie.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|tia 5.05.2015, 16:40

Zaczęło się od państwa laickiego, a skończy na emiracie.

No też żeś strzelił w 10. Moja żona to samo powiedziała :-D
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|miś Korbiniana 5.05.2015, 16:39
    We Francji jest konsekwentny zakaz stawiania kapliczek. Jedyna legalna znajduje się niedaleko Gas na drodze z Paryża do Chartres. Niewielki krzyż.

Pomnik postawiono humaniście Janowi Pawłowi II, niestety od niedawna świętemu, a pomnik świętego to wiadomo - kapliczka.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|tia 5.05.2015, 16:42

We Francji jest konsekwentny zakaz stawiania kapliczek. Jedyna legalna znajduje się niedaleko Gas na drodze z Paryża do Chartres. Niewielki krzyż.

Pomnik postawiono humaniście Janowi Pawłowi II, niestety od niedawna świętemu, a pomnik świętego to wiadomo - kapliczka.

I ten humanista na pewno nie miał nic wspólnego z krzyżem; od dziś funkcjonuje dla mnie termin: francuska hipokryzja.
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Adalbert1241 5.05.2015, 18:35

I ten humanista na pewno nie miał nic wspólnego z krzyżem; od dziś funkcjonuje dla mnie termin: francuska hipokryzja.

A u nas De Gaulle stoi choć nikt nie ma pojęcia dlaczego, skoro we Francji pomnika o ile wiem nie ma.Chyba za pilnowanie spłaty francuskiej pożyczki dla naszych sasiadów
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Gaius Marius 5.05.2015, 19:16

Niestety od niedawna świętemu? Boli cię, że Kościół Katolicki ma nowych świętych?
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|miś Korbiniana 6.05.2015, 7:39

Niestety od niedawna świętemu? Boli cię, że Kościół Katolicki ma nowych świętych?

Słabo mi, dajcie mi sole! Człowieku, gdybyś czytał czasem moje wpisy wiedziałbyś, że w tym stwierdzeniu zawarłem żart z rewolucyjno-laickiej Francji.

Nic mnie nie boli. Boleć to mnie może, że w tak pięknym i różnorodnym kraju jak Francja zniszczono bezpowrotnie kapliczki, kaplice, kościoły, relikwie a nawet groby, które w innych pięknych krajach (np. Austria, Czechy, Polska, Litwa) dodają uroku i pobudzają do religijnej zadumy gdy zapatrzymy się na góry, lasy czy morze.
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Gaius Marius 6.05.2015, 20:23

Słabo mi, dajcie mi sole! Człowieku, gdybyś czytał czasem moje wpisy wiedziałbyś, że w tym stwierdzeniu zawarłem żart z rewolucyjno-laickiej Francji.

Nic mnie nie boli. Boleć to mnie może, że w tak pięknym i różnorodnym kraju jak Francja zniszczono bezpowrotnie kapliczki, kaplice, kościoły, relikwie a nawet groby, które w innych ...

A, to zwracam honor.
    Mam ten problem, że jak nie widzę twarzy, to słabo odczytuję podwójne znaczenie (zresztą, powiedzmy sobie szczerze, jak rozmówcę widzę, jest niewiele lepiej).
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|miś Korbiniana 8.05.2015, 7:23

A, to zwracam honor.
    Mam ten problem, że jak nie widzę twarzy, to słabo odczytuję podwójne znaczenie (zresztą, powiedzmy sobie szczerze, jak rozmówcę widzę, jest niewiele lepiej).

:-)) Nu, wszystko w porządku. :-)
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Gurb 5.05.2015, 16:52
    Protestuje. Polski krajobraz i tak juz krwawi od licznych wcielen Papagodzilli.
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Quincunx 5.05.2015, 17:02

Protestuje. Polski krajobraz i tak juz krwawi od licznych wcielen Papagodzilli.

Nu ale ten pomnik akurat nie najgorszy... Chociaż i tak go nie dostaniemy, bo z tego, co rozumiem, to kwestia jest w lokalizacji.
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Elrond 5.05.2015, 17:21
    Religia ateistyczna reaguje tak samo jak ISIS na wszelkie oznaki innych wyznań - niszcząc je.
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Altek 5.05.2015, 22:04
    Resortowe dzieci wiadomej genealogii, sądy jak w Polsce.
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Altek 5.05.2015, 22:35
    The financing of work by the municipality irritated the defenders of secularity and the taxpayers of Ploërmel.

Skąd znamy to bredzenie o podatkach.

http://img.groundspeak.com/waymarking/display/73559bc2-7e8f-4a46-93ba-b779edcf7664.jpg

http://img.groundspeak.com/waymarking/large/695c90d7-686d-4160-860d-b459fdd0bbd8.jpg

Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Francuski sąd kazał rozebrać pomnik Jana Pawła II|Polipid3 5.05.2015, 22:58
    Francuzi to degeneraci. A zaczęli Rewoltą Francuską.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook