Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Franciszek ponad Wielki Post stawia Nowy Rok Księżycowy

dodano: 13.02.2018, 13:55
akcje wątku: drzewko

"Kardynał z Manili, Luis Antonio Tagle, udzielił wiernym dyspensy na 16 lutego, pierwszy piątek Wielkiego Postu, ponieważ w tym dniu wypadają obchody chińskiego Nowego Roku. [...]
Tradycyjne świętowanie obejmuje oddanie czci bóstwom i przodkom, natomiast Nowy Rok jest świętem ustawowo wolnym od pracy na Filipinach".

https://gloria.tv/article/4w87Gok9RGrS4daCbwyJFeV3X

"W związku z przypadającym 15 lutego Nowym Rokiem Księżycowym papież pozdrowił wszystkich obchodzących to święto.

15 lutego na Dalekim Wschodzie i w różnych częściach świata miliony mężczyzn i kobiet będą świętować Nowy Rok Księżycowy.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim ich rodzinom, życząc aby żyły coraz bardziej solidarnością, braterstwem i pragnieniem dobra, przyczyniając się do stworzenia takiego społeczeństwa, w którym każda osoba jest akceptowana, chroniona, promowana i włączona.

Zachęcam do modlitwy o dar pokoju, cenny skarb, do którego należy dążyć ze współczuciem, dalekowzrocznością i odwagą. Wszystkim towarzyszę i błogosławię".

https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6690,papiez-franciszek-pozdrawia-ludzi-swietujacych-nowy-rok-ksiezycowy.html

Ja nie zdziwię się, jeśli Franciszek na Wielki Tydzień, na Triduum Paschalne będzie czcił jakieś zabawne, lekkie i przyjemne wydarzenie w świecie zamiast zająć się celebracją Misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Skoro na Uroczystość Wszystkich Świętych poleciał do lesbijek luterańskich na inaugurację jubileuszu Lutra - łotra, który zdiesiątkował Kościół Święty, nie uznawał żadnych świętości, ani Świętych obcowania, ani modlitwy za ich wstawiennictwem do Boga.

• Re: Franciszek ponad Wielki Post stawia Nowy Rok Księżycowy|Ola 13.02.2018, 16:44
    Słyszałam te słowa Franciszka w niedzielę i w tamtym momencie byłam przekonana, że to nie jest papież. Mówił jak świecki, niewierzący. Straszne to było.
    Odpowiedz
  • Re: Franciszek ponad Wielki Post stawia Nowy Rok Księżycowy|[email protected] 13.02.2018, 17:04

Słyszałam te słowa Franciszka w niedzielę i w tamtym momencie byłam przekonana, że to nie jest papież. Mówił jak świecki, niewierzący. Straszne to było.

To jest straszne. Zamiast w Pierwszy Piątek Wielkiego Postu, nazajutrz po Popielcu zachęcać świat do odbycia Drogi Krzyżowej, to on bałwochwalców zapewnia, że "Wszystkim towarzyszę i błogosławię". Udziela dyspensy od Wielkiego Postu.
    "Wszystkim ich rodzinom, życząc aby żyły coraz bardziej solidarnością, braterstwem i pragnieniem dobra"? A gdzie Bóg? Zastąpił Go protestancko - komunistyczny "dobroludzizm".
    Odpowiedz
  • Re: Franciszek ponad Wielki Post stawia Nowy Rok Księżycowy|. 13.02.2018, 18:23

To jest straszne. Zamiast w Pierwszy Piątek Wielkiego Postu, nazajutrz po Popielcu zachęcać świat do odbycia Drogi Krzyżowej, to on bałwochwalców zapewnia, że "Wszystkim towarzyszę i błogosławię". Udziela dyspensy od Wielkiego Postu.
    "Wszystkim ich rodzinom, życząc aby żyły coraz bardziej solidarnością, braterstwem i pragnieniem dobra"? A gdzie Bóg? Zastąpił Go ...

A gdzie Bóg?

Przecież "nie ma katolickiego Boga"...
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Franciszek ponad Wielki Post stawia Nowy Rok Księżycowy|[email protected] 13.02.2018, 19:57

A gdzie Bóg?

Przecież "nie ma katolickiego Boga"...

Nie martw się. Nawet Szatan wierzy, że Bóg jest, ale że jest ojcem kłamstwa, to normalne, że zaprzecza.
    Sługi Szatana, czy Antychrysta robią i mówią tak samo.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook