Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.

dodano: 11.10.2017, 11:50
akcje wątku: drzewko

"Siostra Łucja mówi, że Matka Najświętsza „powiedziała tak moim kuzynom jak i mnie, że Pan Bóg teraz daje światu dwa ostatnie lekarstwa: Różaniec i nabożeństwo ku Niepokalanemu Sercu Maryi. A jeśli to są ostatnie lekarstwa, to znaczy, że nie ma innych”.

Jak odnoszą się te słowa do ekumenizmu? U wyznań niekatolickich (z wyjątkiem prawosławnych) jakikolwiek kult maryjny jest nie do pomyślenia. Dodać należy, że kult ten, który jest „ostatnim lekarstwem” dla świata, stanowi dla protestanta najwyższe zgorszenie. Jeśli ekumeniczny dialog chce osiągnąć porozumienie z protestantami, to musi koniecznie ominąć ten temat, zgodnie z poleceniem Soboru Watykańskiego II: „Sposób formułowania wiary katolickiej żadną miarą nie powinien stać się przeszkodą w dialogu z braćmi”. I rzeczywiście, spotkania ekumeniczne i kolejne porozumienia wskazują na to całkowite przemilczanie nauki Kościoła o Maryi. 

Aby uratować cześć Maryi, ekumeniści lubią powoływać się na dialog z prawosławnymi, którzy rzeczywiście są Jej czcicielami. Jednak w świetle Fatimy i ten dialog kończy się, bo nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi jest dla nich czymś zupełnie obcym. Mariologia prawosławnych zatrzymała się na końcu ery starożytnej. Wszelki rozwój doktryny o Wierze oraz zgłoszenie nowych dogmatów wiary jest dla prawosławnych nie do przyjęcia. Doktryna o Niepokalanym Sercu Maryi ma za fundament dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP ogłoszony przez papieża Piusa IX, dogmat, który nie został przyjety przez prawosławnych. Poza tym objawienie Niepokalanego Serca NMP nie jest tylko doktryną, jest to także nabożeństwo i kult, oficjalnie przyjęty w roku liturgicznym Kościoła rzymskiego. Prawosławie jednak nie toleruje wprowadzenia nowych elementów w swoim obrządku. Dlatego też słowa Chrystusa: „Pragnę gorąco rozprzestrzenienia się kultu i nabożeństwa ku Sercu Niepokalanemu Maryi” są nie do pogodzenia z doktryną wschodnich schizmatyków.

Matka Boża objawiła siostrze Łucji, na czym dokładnie ma polegać nabożeństwo do Niepokalanego Serca. Należy bowiem dokonać szczególnej praktyki religijnej podczas pięciu kolejnych pierwszych sobót miesiąca. W imieniu swojego kierownika duchowego, siostra Łucja miała prosić Boga o wyjaśnienie, skąd wzięła się liczba pięciu sobót. W święto Wniebowstąpienia Pańskiego, „w godzinie nocnej adoracji, Pan Jezus Chrystus odpowiedział przez wewnętrzne natchnienie”:

Moja córko, przyczyna tego jest prosta. Istnieje 5 rodzajów zniewag i bluźnierstw rzuconych na Niepokalane Serce Maryi:
  1. bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu;
  2. bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu;
  3. bluźnierstwa przeciw Jej boskiemu macierzyństwu, którego odmawiają, tym samym nie uznając Jej jako Matki ludzi;
  4. bluźnierstwa tych, którzy starają się publicznie złożyć w sercu dzieci zniewagę, czy pogardę, czy nawet nienawiść wobec Matki Niepokalanej;
  5. obelgi tych, którzy obrażają Ją bezpośrednio w Jej świętych obrazach.

Słowa te odnoszą się bezpośrednio do obecnych praktyk ekumenicznych. Wyznawca protestantyzmu obraża Matkę Bożą i bluźni przeciw Niej. Dowodem może być punkt 3, gdzie bluźnierstwo to jest określone przez samą „odmowę uznania” Jej przywilejów zdefiniowanych przez Kościół.

Wiadomo, jak bardzo te punkty (1-3, 5) odnoszą się do protestantyzmu. Również „katoliccy” działacze ekumeniczni wyróżniali się w ostatnich latach tym, aby w tych bluźnierstwach utwierdzić błądzących. Czymże są chociażby słowa abp. Alfonsa Nossola, wypowiedziane podczas targów książki katolickiej w Warszawie: „zostawmy protestantów z ich szacunkiem do Matki Pana, nie mówmy im o Niepokalanym Poczęciu”. W tym wypadku nie można jednak założyć, że są oni bez winy, skoro dobrze poznali prawdę o Maryi. Liczba katolickich teologów poddających w wątpliwość dogmaty Maryjne jest ogromna. Zanikanie kultu NMP na całym świecie, zwłaszcza wśród młodzieży, jest tak powszechnym zjawiskiem, że z przerażeniem można siebie zapytać, czy choć 1% katolickiej młodzieży w Zachodniej Europie umie odmawiać Różaniec.

Punkt 4. zasługuje na szczególną uwagę. Rozpowszechnia się bowiem pogarda dla najwyższych wartości ludzkich, takich jak dziewictwo i czystość; dzieje się tak bez stanowczego oporu hierarchów. Tym samym zostaje usankcjonowana zniewaga wobec Tej, która jest źródłem i wzorem wszelkiej czystości i niepokalaności. Gdy zaś ktoś zgubi się w truciźnie nieczystości, wtedy zaczyna nienawidzić to, co jest mu zawsze żywym wyrzutem sumienia. Zabrudzony patrzy najpierw z zazdrością na czystego i niewinnego, a zazdrość ta zmienia się w nienawiść. Dlatego właśnie ekumenista, który ukrywa przed młodzieżą ten wzniosły ideał Niepokalanej, aby nie drażnić innowierców, przyspiesza tylko zwycięstwo szatana nad duszami".

ks. Karol Stehlin FSSPX

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/259

Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P. Czy ktoś o tym pamięta, poza parafiami pod takim wezwaniem? Moja babcia śp. zawsze pamiętała, jak również - moja mama. A to dlatego, że nie były poddane posoborowemu, ekumenicznemu nauczaniu Kościoła. My, w naszej rodzinie czcimy N.M.P. Niepokalaną Matkę Bożą.

• Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|miś Korbiniana 11.10.2017, 12:26
    "U wyznań niekatolickich (z wyjątkiem prawosławnych) jakikolwiek kult maryjny jest nie do pomyślenia"

A mariawici? Dyc tam kazdy facet ma na imie Maria. ;-)
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|[email protected] 11.10.2017, 13:10

"U wyznań niekatolickich (z wyjątkiem prawosławnych) jakikolwiek kult maryjny jest nie do pomyślenia"

A mariawici? Dyc tam kazdy facet ma na imie Maria. ;-)

"Mariawityzm wyodrębnił się z polskiego Kościoła rzymskokatolickiego w 1906. Powodem secesji było niezaakceptowanie przez hierarchię polską i papieża w Rzymie działalności Zgromadzenia Kapłanów Mariawitów, które powstało na skutek objawienia Dzieła Wielkiego Miłosierdzia, jakie otrzymała siostra zakonna Maria Franciszka Kozłowska 2 sierpnia 1893 w Płocku i podjęła misję uzdrowienia polskiego duchowieństwa".
    Nie miałam wiedzy na ich temat, ale z tego, co jest dostępne na szybko, to może dlatego, że owa Kozłowska miała na imię Maria?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|Teofila (w podróży) 11.10.2017, 13:27

"Mariawityzm wyodrębnił się z polskiego Kościoła rzymskokatolickiego w 1906. Powodem secesji było niezaakceptowanie przez hierarchię polską i papieża w Rzymie działalności Zgromadzenia Kapłanów Mariawitów, które powstało na skutek objawienia Dzieła Wielkiego Miłosierdzia, jakie otrzymała siostra zakonna Maria Franciszka Kozłowska 2 sierpnia 1893 w Płocku i podjęła misję uzdrowienia polskiego duchowieństwa ...

>> może dlatego, że owa Kozłowska miała na imię Maria?

:D

BTW
    Papież Pius X potępił "Mateczkę" Kozłowską w encyklice "Tribus circiter" i obłożył ją ekskomuniką.

Wedle mojej najlepszej wiedzy, papież Pius X jest papieżem "przedsoborowym" (używając paninej terminologii).
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|[email protected] 11.10.2017, 13:44

>> może dlatego, że owa Kozłowska miała na imię Maria?

BTW
    Papież Pius X potępił "Mateczkę" Kozłowską w encyklice "Tribus circiter" i obłożył ją ekskomuniką.

Wedle mojej najlepszej wiedzy, papież Pius X jest papieżem "przedsoborowym" (używając paninej terminologii).

No i co z tego? W czym "panina terminologia" jest lepsza?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|Ateistyczny lewak 11.10.2017, 17:20
    Cala ta historyjka to bluzierstwo przeciw rozumowi.
    Zaden lekarz nie widzial jeszcze dziewicy ktora urodzila dziecko.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|Ola 11.10.2017, 19:21

Cala ta historyjka to bluzierstwo przeciw rozumowi.
    Zaden lekarz nie widzial jeszcze dziewicy ktora urodzila dziecko.

Ty to chyba pierwszy weźmiesz znamię bestii na czoło.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|Paradox 11.10.2017, 19:26
    Szczególne miejsce w niemal każdej mitologii zajmuje postać, określana jako Wielka Macierz, Magna Mater, Wielka Bogini, Bogini-Matka…

http://szuflada.net/wp-content/uploads/2011/10/Gaia.jpg
    http://wklej.org/id/2920711/
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|Ateistyczny lewak 11.10.2017, 19:39
    Poczatek dala Isis Meri, wszystkie inne to plagiat ponizszego...

http://www.kspb.fora.pl/images/galleries/2216626935911bdd89284e-334936-wm.jpg
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś Uroczystość Macierzyństwa N.M.P.|Zawistowski2 11.10.2017, 23:51
    Tak obchodzono u mnie:
    https://www.facebook.com/ayuntamientodeadeje/?hc_ref=ARTMi213JbWEVPnl4izitkpaor3eNSQc7MBZxkyPTug6I6owxsgJwDQuHvefA-lAeW0

nie wiem czy się liczy, bo nikt nie leje żółci, ani nie protestuje
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook