Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona

dodano: 13.06.2018, 11:05
akcje wątku: drzewko

Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, wyznawcy i doktora Kościoła.

http://www.dlaksiedza.pl/galerie/s/swiety-antoni-z-padwy-13_6303_k.jpg

Jest moim ukochanym patronem. Nie ze względu na wspólne nam imię, ale za jego orędownictwem doznawałam szczególnych Bożych łask doczesnych w moim życiu.

Na przykład nazajutrz po Uroczystości Św. Antoniego z Padwy przyszła na świat moja ukochana córeczka, pierworodne dziecko.

Mój syn, z kolei zaskoczył mnie i mojego męża wyborem imienia Antoni na Świętego Patrona Sakramentu Bierzmowania. Gdy zapytałam, dlaczego wybrał właśnie tego świętego, to odpowiedział mi: -"Mamo. Ile razy nie mogłem czegoś znaleźć, odszukać, albo gdy coś zgubiłem, a pomodliłem się do Św. Antoniego, to mi zawsze pomógł". Czy trzeba matce większego znaku, że jej ukochany syn wzrasta i trwa w wierze?

W moich osobistych "zgubach" modlitwa do Św. Antoniego z Padwy była zawsze skuteczna. Odnajdywałam zgubione rzeczy w zdumiewający sposób.

Św. Antoni jest Patronem zakonów: franciszkanów, antoninek oraz wielu bractw; Padwy, Lizbony, Padeborn, Splitu; dzieci, górników, małżeństw, narzeczonych, położnic, ubogich, podróżnych, ludzi i rzeczy zaginionych.

• Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|Ola 13.06.2018, 12:58
    Kiedyś wiele lat temu gdy słyszałam Antoni Padewski zastanawiałam się co to za święty. Ciągle w RM mówili Padewski a ja w żaden sposób nie mogłam sobie przypomnieć tego świętego. Dopiero przed pielgrzymką do Padwy zorientowałam się o kogo chodzi. Do tej pory śmieje się jak pomyślę, że kompletnie nie mogłam sobie skojarzyć o jakiego Świętego chodzi.
    Na innej pielgrzymce coś mi się zagubiło i ktoś powiedział, że on pomodli się do św Antoniego i ja tez żebym się modliła to na pewno się znajdzie. Ogromne było moje zdziwienie bo okazało się że zagubioną rzecz miałam przy sobie. Niedawno też sytuacja w domu. Ktoś kto był akurat w moim domu zgubił kluczyki do samochodu, ktoś kto raczej się nie modli. Powiedziałam, że trzeba pomodlić się do św Antoniego, że ja to zrobię. Kluczyki były w miejscu gdzie wcześniej ta osoba szukała ale nie znalazła a ja znalazłam. Zapytałam się czy się modlił, powiedział, że nie a ja mu wtedy powiedziałam, że modliłam się to znalazłam kluczyki. Zaskoczony na pewno był.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 13.06.2018, 13:31

Kiedyś wiele lat temu gdy słyszałam Antoni Padewski zastanawiałam się co to za święty. Ciągle w RM mówili Padewski a ja w żaden sposób nie mogłam sobie przypomnieć tego świętego. Dopiero przed pielgrzymką do Padwy zorientowałam się o kogo chodzi. Do tej pory śmieje się jak pomyślę, że kompletnie nie ...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zgubiłam jedno szkło z okularów, które miałam na nosie. Pomijając to, że były niedawno zrobione, że dużo kosztowały (progresywne szkła ze wszystkimi dodatkowymi bajerami), to drugich nie zdążyłabym zamówić i odebrać przed świętami.
    Biegłam wzdłuż rowu poboczem szosy i w pewnym momencie zorientowałam się, że jestem z jednym szkłem w okularach na nosie. Czy w takiej sytuacji jest możliwym, prawdopodobnym odnalezienie małego szkiełka fotochromowego, które przyciemnia się pod wpływem światła - w rowie pełnym zeschłych liści i różnych brudów na poboczu szosy? Na dodatek na odcinku co najmniej kilku metrów.
    Rozejrzałam się, poszłam do domu, padłam na kolana i zaczęłam modlić się do Św. Antoniego.
    Po czym wróciłam z latarką w ręku (liczyłam na to, że szkiełko zabłyszczy w świetle latarki) i szukałam.
    Pomógł mi młody człowiek, policjant i znalazł.
    Przez wiele lat modliłam się w jego intencji w pacierzu wieczornym.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|wirek 13.06.2018, 14:15

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zgubiłam jedno szkło z okularów, które miałam na nosie. Pomijając to, że były niedawno zrobione, że dużo kosztowały (progresywne szkła ze wszystkimi dodatkowymi bajerami), to drugich nie zdążyłabym zamówić i odebrać przed świętami.
    Biegłam wzdłuż rowu poboczem szosy i w pewnym momencie zorientowałam się, że ...

Pomógł mi młody człowiek, policjant
    Nie wiedziałem, ze w polskiej policji służą włosi :o
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 13.06.2018, 14:18

Pomógł mi młody człowiek, policjant
    Nie wiedziałem, ze w polskiej policji służą włosi :o

Jacy "włosi"?
    Kto to jest "włosi"?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|wirek 13.06.2018, 14:25

Jacy "włosi"?
    Kto to jest "włosi"?

Włosi: mieszkancy Włoch, panstwa na pólwyspie apeninskim, panstwa w którym leży Padwa, miasto z którego pochodzi Antoni Padewski.
    Skoro policjant pomógł Ci znalezc zgubę to znaczy, ze policjant ma na imie Antoni i jest włochem.
    Proste?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 13.06.2018, 14:59

Włosi: mieszkancy Włoch, panstwa na pólwyspie apeninskim, panstwa w którym leży Padwa, miasto z którego pochodzi Antoni Padewski.
    Skoro policjant pomógł Ci znalezc zgubę to znaczy, ze policjant ma na imie Antoni i jest włochem.
    Proste?

A Ty jesteś "polakiem", czy - Polakiem?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|Ola 13.06.2018, 12:59
    Masz wspaniałego patrona :-)
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 13.06.2018, 14:15

Masz wspaniałego patrona :-)

O, Tak.
    Od Św. Tereski od Dzieciątka Jezus znajduję zawsze różę, gdy ma mnie spotkać coś szczególnie ważnego dla mojego życia religijnego, duchowego. A było i tak, że zapach róży poprzedzał ważne wydarzenie w najbliższych dniach w moim życiu.

31 lipca w Uroczystość Św. Ignacego Loyoli, Wyznawcy za jego wstawiennictwem byłam obdarzana życiowej wagi prezentami.

Na Świętych Piotra i Pawła, Apostołów mój mąż został uzdrowiony z choroby, która stwarzała dla niego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Wierzę mocno w Świętych obcowanie.
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|Paweł ("Waldi") 13.06.2018, 14:07
    Zatem jest nadzieja, że św. Antonii z Padwy uprosi dla Ciebie błogosławieństwo Boga, abyś przestała w czarnych barwach widzieć Kościół i Jego Pasterzy.
    +
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 13.06.2018, 14:17

Zatem jest nadzieja, że św. Antonii z Padwy uprosi dla Ciebie błogosławieństwo Boga, abyś przestała w czarnych barwach widzieć Kościół i Jego Pasterzy.
    +

?
    Dlaczego nie wyciągniesz wniosków dla siebie?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|Paweł ("Waldi") 13.06.2018, 15:35

?
    Dlaczego nie wyciągniesz wniosków dla siebie?

Bez różnicy. Każda owieczka gdy się zagubi, potrzebuje wstawiennictwa kogoś takiego, jak św. Antonii z Padwy.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 13.06.2018, 20:38

Bez różnicy. Każda owieczka gdy się zagubi, potrzebuje wstawiennictwa kogoś takiego, jak św. Antonii z Padwy.

Czyżbyś czuł się "zagubioną owieczką"?
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|Paweł ("Waldi") 13.06.2018, 21:49

Czyżbyś czuł się "zagubioną owieczką"?

Zagubioną raczej nie, gdyż z nadzieją patrzę na Kościół i Jego Pasterzy.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Dziś, 13 czerwca jest Św. Antoniego z Padwy, mojego ukochanego Świętego Patrona|[email protected] 14.06.2018, 10:19

Zagubioną raczej nie, gdyż z nadzieją patrzę na Kościół i Jego Pasterzy.

Czyli, że to zależy od Twojego punktu widzenia?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook