Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dzień w którym Heniś poznał... RPA

dodano: 14.11.2017, 22:43
akcje wątku: drzewko

Autor: AirWolf

L'Enfer c'est les autres..................#JedenProcentDlaGowina

http://ecsmedia.pl/c/dzien-w-ktorym-henis-poznal-czesc-1-b-iext50438745.jpg

Najpierw cytacik z naszego rozkosznego przychlasta:

"Dopóty, dopóki wspomniane przez ciebie państwa (chodzi o hitlerowskie Niemcy oraz RPA - przyp. tłum.) były w miarę homogeniczne, to były mocarstwami (przynajmniej regionalnymi) i nie posiadały takich problemów wewnętrznych jak obecnie."

Ocenę tego pierwszego, w wykonaniu ęrysia trzypały litościwie pominę. Natomiast mocarstwowość tego drugiego w czasach apartheidu (zwanego rozkosznie przez naszego głąba homogenicznością). wyglądała tak:

Republika Południowej Afryki od lat 70. XX wieku pozostaje na progu kraju uprzemysłowionego. Po okresie apartheidu rządy demokratyczne odziedziczyły ogromną różnicę w zamożności między społecznościami białych i czarnych. Na 40 milionów mieszkańców, około 23 milionom brakowało energii elektrycznej lub urządzeń sanitarnych, 12 milionom brakowało czystych zasobów wodnych, 2 miliony dzieci nie uczęszczały do szkoły a jedna trzecia populacji była analfabetami. Bezrobocie wynosiło 33% a prawie połowa ludności żyła poniżej granicy ubóstwa. Rezerwy finansowe państwa były na wyczerpaniu, jedną piątą budżetu państwa przeznaczano na spłatę zadłużenia. W rezultacie zmniejszono zakres obiecywanego Programu Rozwoju i Odbudowy (PROW) należało też zrezygnować z propozycji dotyczących tworzenia miejsc pracy i nacjonalizacji. W zamian za to rząd przyjął liberalną politykę gospodarczą mającą na celu promocję inwestycji zagranicznych, w ten sposób zastosował się do „konsensusu waszyngtońskiego”, wspieranego przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

By po latach od porzucenia "słusznego" homogenicznego kierunku dojśc do punktu:

Obecnie jest to najlepiej rozwinięty kraj kontynentu afrykańskiego. Na terenie RPA znajduje się wiele bogactw naturalnych, a także dobre żyzne glebyKlimatrównież sprzyja rozwojowi rolnictwaPrzemysł wydobywczy RPA opiera się na wydobyciu złota (40% światowych zasobów) i diamentów jubilerskich i przemysłowych, gdzie stanowią one połowę światowych zasobów oraz węgla kamiennego (80% zasobów Afryki). Rolnictwo RPA produkuje więcej żywności niż konsumują mieszkańcy tego kraju. Nadwyżki są eksportowane. Użytki rolne i zielone stanowią ponad 75% kraju. Hodowla obejmuje: konieowcetrzodę chlewną. U wybrzeży RPA znajdują się bogate łowiska wykorzystywane przez rozwiniętą flotę rybacką. RPA jest państwem z najwyższym PKB w Afryce według danych Banku Światowego z 2009.

 • Re: Dzień w którym Heniś poznał... RPA|Cywilizacja Łacińska 14.11.2017, 23:01
  Może pan Henryk111 jest potomkiem Burów?
  //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
  Odpowiedz
 • Re: Dzień w którym Heniś poznał... RPA|AirWolf 14.11.2017, 23:13

  Może pan Henryk111 jest potomkiem Burów?


  Ja nie chcę zgadywać czyim potomkiem jest trzypały. Nie chcę obrazić przypadkiem jakiejś grupy etnicznej :D
  L'Enfer c'est les autres..................#JedenProcentDlaGowina
  Odpowiedz
 • Re: Dzień w którym Heniś poznał... RPA|miś Korbiniana 15.11.2017, 8:05
  To zaspiewajmy o Lwie Zachodniego Transwaalu:

  https://youtu.be/_VmFgG91qb4

  :-D
  + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook