Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dwa słowa o WOŚP

dodano: 12.01.2014, 17:54
akcje wątku: drzewko

Autor: Uire

respiciens post te, hominem memento te; cave, ne cadas

Czyli cioteczki Uire poradnik propagandowy.

Jeśli chcecie, drodzy wośposceptyczni fforumkowicze faktycznie znaleźć "sposób na Owsiaka", jeśli wasze zarzuty wobec WOŚP wynikają z zaznajomienia się z tematem, a nie przyłączania się do stada, to:

1. Przestańcie histeryzować na okoliczność Przystanku Woodstock. To jest festiwal muzyczny i niczym kompletnie nie różni się od innych tego typu imprez. Ani nie jest tam bardziej bezpiecznie, ani bardziej niebezpiecznie, a jak ktoś nastoletnie dziecko puszcza tam samopas, to jest to jego nadmierny optymizm, a nie wina Owsiaka. Wrzeszczenie, że Woodstock to źródło zła wszelkiego robi wam wizerunek zapienionych oszołomów, którzy atakują Dobrego Wujka Jurka, co taką wyśmienitą zabawę młodzieży sprokurował. Nic tą metodą nie osiągniecie.

2. Przestańcie uderzać w "tatusia milicjanta", ponieważ to również nie jest dla fanów Owsiaka argumentem, mało tego, takim działaniem znowu robicie z Owsiaka "ofiarę wściekłych ataków" i budujecie mu kapitał współczucia (Biednego Jurasa faszyści biją za pochodzenie).

3. Przestańcie stawiać naprzeciw sobie WOŚP i Caritas, ponieważ to tylko szkodzi Caritasowi. Caritas nie potrzebuje takiej waszej reklamy, wskutek której będzie prze część obywateli postrzegany jako "zagrożenie/opozycja dla WOŚP".

4. Przestańcie atakować WOŚP z pozycji ideologicznych i emocjonalnych. Nie wygracie w tej wojnie, bo Jerzy Owsiak zawsze wam po gębach przyłoży chorymi niemowlakami i wygra.

Jeśli naprawdę chcecie dokuczyć Jerzemu Owsiakowi, to konsekwetnie, przez cały rok, spokojnie pytajcie o finanse. Pytajcie po co fundacja WOŚP kupiła udziały w Złotym Melonie, czytajcie sprawozdania i pytajcie o niejasne pozycje. Bez żadnej ideologii, ocen moralnych itp.

Dlaczego? Dlatego, ze Jerzy Owsiak jest postacią niezwykle charyzmatyczną i wirtuozem gry na ludzkich emocjach. Nie da się z nim wygrać na tym polu, a atakowanie go z pozycji ideolo jest tylko wkładaniem mu broni do ręki. Bo pozwala mu się kreować na "buntownika", "prześladowanego", "antysytemowca", czyli pozwala mu na utrzymywanie wizerunku, na którym wypłynął, którym porwał za sobą młodzież.

Atakami ideologicznymi uwiarygadniacie Owsiaka w oczach młodych ludzi. Pozwalacie, żeby facet, który jest dobrze odżywionym, zamożnym starszym Panem za kierownicą porządnej wersji Land Rovera, realizującym rządowe kontrakty (szkolenia dla służb ratownictwa) funkcjonował jako undergroundowiec, społecznik i buntownik.

Dlatego, jak komuś Owsiak jest solą w oku, to niech cały rok pyta spokojnie o rzeczy konkretne. Na przykład o to, dlaczego fundacja WOŚP kupiła od Jerzego Owsiaka udziały w Złotym Melonie za przeszło półtorej bańki. Pytajcie o to, jakie firmy, poza Złotym Melonem i Mrówką Całą realizują zlecenia dla WOŚP i jaka jest wartość tych zleceń. Pytajcie o to, czy struktura wydatków, w której więcej niż 25% dochodów organizacji pozarządowej idzie na koszty administracyjne jest zgodna z zasadą gospodarności. Pytajcie o to, ile samorządy wydają na organizowanie finałów WOŚP. I pamiętajcie, żeby pytać o to przez cały rok.

Info dla wośpoentuzjastycznych: Tak, doceniam to, co Owsiak zrobił dla szpitali. Doceniam to, że porwał za sobą rzesze Polaków i zjednoczył ich w szlachetnym celu. Doceniam to, co robił na rzecz walki z narkomanią w 90 latach. Jednak, niezależnie od tego ile dobrych rzeczy zrobił Jerzy Owsiak, nie stoi on ponad prawem i ponad oceną ekonomiczną jego działań. Niestety, ale odpowiedzi jakich udziela na zasadne i merytoryczne pytania mnie mocno niesatysfakcjonują. Dlatego chcę, aby jak najwięcej osób te pytania zadawało, bo może wtedy Jerzy Owsiak odpowie na nie w sposób wyjaśniający wszelkie wątpliwości, a ja bardzo chciałabym ponownie uwierzyć w szlachetność i bezinteresowność Jerzego Owsiaka.

• Re: Dwa słowa o WOŚP|Edit 12.01.2014, 18:01
    "Doceniam to, co robił na rzecz walki z narkomanią w 90 latach." a co robił?
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Uire 12.01.2014, 18:39

"Doceniam to, co robił na rzecz walki z narkomanią w 90 latach." a co robił?

Edit, wykorzystywał swoją charyzmę i autorytet do tłumaczenia szczeniakom, że narkotyki są do bani. I trafiał do części z tych szczeniaków.
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Rumcajs-owa 12.01.2014, 18:18
    Pełna zgoda. Tylko że w zalewie artykułów dotyczących WOSP i Owsiaka, nie spotkałem ani jednego takiego pytania, które sugerujesz. Całą treści tej pisaniny można streścić do jednego, Owsiak to zło, jego akcja to promowanie siebie i deprawowanie małolatów, a tak naprawdę to wszystko o kant d..potłuc. Caritas to jest to.
    Jeśli ktoś chce dopiec Owsiakowi, to tylko przy rozliczeniu finansowym. Jesli są jakieś nieprawidłowości to człowiek leży, co by było ze szkodą nie tylko dla niego, ale dla całej idei pomocy.
    AlCapone też posadzili nie za morderstwa, tylko za podatki.
    Osobiście nie wierzę w sukces Twojego poradnika. Łatwiej jest kogoś okazjonalnie opluć, zawsze się coś przylepi, niż sukcesywnie kontrolować. Ale....
    "Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, że jestem robaczkiem świętojańskim." Winston Churchill
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Uire 12.01.2014, 18:41

Pełna zgoda. Tylko że w zalewie artykułów dotyczących WOSP i Owsiaka, nie spotkałem ani jednego takiego pytania, które sugerujesz. Całą treści tej pisaniny można streścić do jednego, Owsiak to zło, jego akcja to promowanie siebie i deprawowanie małolatów, a tak naprawdę to wszystko o kant d..potłuc. Caritas to jest ...

Rumcajs, właśnie ja też nie i wkurza mnie to okrutnie. Bo na moje oko w finansach WOŚP dzieje się dziwnie i to mnie interesuje, a nie to, co kto myśli o Owsiaka poglądach, bo jego poglądy nie mają znaczenia dla oceny sensowności wspierania leczenia dzieci.
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Teofila (w podróży) 12.01.2014, 18:26
    "To jest festiwal muzyczny i niczym kompletnie nie różni się od innych tego typu imprez"

Owszem - różni się i to znacząco.
    Woodstock to nie jest komercyjna impreza, która sama zarabia na siebie - to jest pierwsza i najważniejsza różnica.

ad.3
    Te osoby, które tak postrzegają Caritas i tak nic na Caritas nie płacą, więc mała strata.

"Atakami ideologicznymi uwiarygadniacie Owsiaka w oczach młodych ludzi".

Czym jest, według koleżanki, "atak ideologiczny"?
    Jeśli powiem, że Owsiak pomaga staruszkom, a jednocześnie twierdzi, że eutanazja to pomoc starszym osobom - czy jest to atak ideologiczny?
    Jeśli powiem, że facet, który głosi zasadę "Róbta co chceta" nie jest wiarygodny, bo nie wiadomo co zachce mu się robić jutro - jest to atak ideologiczny?

Jeśli o mnie chodzi - nie mam nic przeciwko temu, żeby Owsiak zbierał miliony na potrzebujących. Robi tak tysiące fundacji, w tym - wiele fundacji świeckich i w żaden sposób z Kościołem nie związanych i nikt ich jakoś nie atakuje. To świetnie, że ludzie organizują się, żeby pomagać bliźnim. Tylko niech robią to uczciwie i rzeczywiście niech te miliony przekazują potrzebującym.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Uire 12.01.2014, 18:48

"To jest festiwal muzyczny i niczym kompletnie nie różni się od innych tego typu imprez"

Owszem - różni się i to znacząco.
    Woodstock to nie jest komercyjna impreza, która sama zarabia na siebie - to jest pierwsza i najważniejsza różnica.

ad.3
    Te osoby, które tak postrzegają Caritas i tak nic na ...

Teofilo:

1. Nie różni się. Większość festiwali w Polsce nie zarabia na siebie i korzysta z potężnych dotacji z pieniędzy publicznych.

2. Atakiem ideologicznym jest: "WOŚP jest fuj, bo Owsiak niemoralny i promuje antywartości", tak w skrócie. Bo to co Ty nazwiesz "antywartościami", to Owsiak przerobi na "Pokój, Miłość, Muzyka", a z siebie zrobi męczennika katowanego przez oszołomów napuszczanych na niego przez Kościół. I młodzi ludzie to kupią, zachwycając się tym, że Owsiak to takie skrzyżowanie Chrystusa z Buddą, nonkonformista, buntownik i antysystemowiec, co to się nikomu nie pokłoni, ideałów szlachetnych broni i uratował w wolnej chwili świat oraz miliony noworodków.
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Teofila (w podróży) 12.01.2014, 19:02

Teofilo:

1. Nie różni się. Większość festiwali w Polsce nie zarabia na siebie i korzysta z potężnych dotacji z pieniędzy publicznych.

2. Atakiem ideologicznym jest: "WOŚP jest fuj, bo Owsiak niemoralny i promuje antywartości", tak w skrócie. Bo to co Ty nazwiesz "antywartościami", to Owsiak przerobi na "Pokój, Miłość, Muzyka ...

"1. Nie różni się. Większość festiwali w Polsce nie zarabia na siebie i korzysta z potężnych dotacji z pieniędzy publicznych".

Bardzo wątpię. Zwłaszcza to zwątpienie dotyczy "potężnych dotacji z pieniędzy publicznych".

Heineken Opener Festival
    Ceny biletów: karnet 4 dniowy (03.07 – 06.07) - 470 zł, karnet 4 dniowy pole namiotowe 6 dni (02.07 – 07.07) - 550 zł, bilety jednodniowe – 189 zł, karnet SKM - 23 zł, dopłata – pole namiotowe 120 zł, bilet camper - 400 zł

Sunrise Festival
    Ceny biletów: Ceny biletów na Sunrise 2013 w Kołobrzegu są różne na każdy dzień: - Piątek / Standard 109 zł / VIP 310 zł - Sobota / Standard 129 zł / VIP 410 zł - Niedziela / Standard 55 zł

Jarocin Festiwal
    Ceny biletów: I dzień 120 zł i 90 zł, II dzień 150 zł i 90 zł, III dzień 140zł i 90zł

Przystanek Woodstok
    Przystanek Woodstock 2013 potrwa od 1 sierpnia do 4 sierpnia. Jak co roku do Kostrzyna nad Odrą na cztery dni darmowej zabawy zjadą fani festiwalu z całego kraju (i nie tylko).

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/kalendarz-imprezowicza-2013-letnie-festiwale-muzyczne-w-polsce-lista-najpopularniejszych-festiwali_328924.html

To, co koleżanka opisuje w punkcie drugim jest to nic innego, jak pranie mózgu przeprowadzone na osobach, które nie znają świata i nie mają żadnego ugruntowanego światopoglądu. Lekarstwem na to jest uświadamianie młodzieży, czyli właśnie rozmowy nt. wartości i antywartości. Co nie jest żadnym ideologicznym atakiem.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Uire 12.01.2014, 19:15

"1. Nie różni się. Większość festiwali w Polsce nie zarabia na siebie i korzysta z potężnych dotacji z pieniędzy publicznych".

Bardzo wątpię. Zwłaszcza to zwątpienie dotyczy "potężnych dotacji z pieniędzy publicznych".

Heineken Opener Festival
    Ceny biletów: karnet 4 dniowy (03.07 – 06.07) - 470 zł, karnet 4 dniowy pole namiotowe ...

Teofilo, nie wklejaj mi cennika biletów, bo to nie ma nic do rzeczy.

Taki na przykład Coke Live Festival:

Karnet dwudniowy 245 PLN
    Karnet dwudniowy z polem namiotowym 275 PLN
    Bilety jednodniowe 155 PLN

A współorganizatorem i źródłem sążnistej dotacji jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, które jest jednostką budżetową.

Natomiast co do "prania mózgów". Masz w pewnym sensie rację, tylko zważ na to co Ty masz do powiedzenia młodzieży: "niemoralne, niewłaściwe, antykościelne, etc.", a co Owsiak: "dobrze się bawimy i ratujemy maluszki". Zgadnij, kto wygra?

Jedyną skuteczną metodą walki z praniem mózgów jest zdjęcie z Owsiaka szat buntownika i pokazanie kim naprawdę jest: dobrze sytuowanym przedsiębiorcą, czerpiącym korzyści ze współpracy z administracją państwową. To podkopie jego autorytet, a nie wzmożenia moralne na okoliczność tego, że na Woodstocku można piwo kupić.
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|DarekMirror 12.01.2014, 18:37
    miały być dwa słowa :
    dość owsika
    TYLKO ZDROWE RYBY PŁYNĄ POD PRĄD !
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|Radzi 13.01.2014, 9:23
    @poszukiwacz prawdy dot. cytac z Ignacio To nie Barabasz wygrał I demokratyczne u żydów wybory tylko kto inny Jak sią dzieje że partie, politycy posłowie - zdobywają mandaty iluż tak naprawdę na konkretnego posła zagłosowało Gdyby nie tzw jelenie którzy w terenie od znajomych zdobywają poparcie! Tak było i z Barabaszem - on był takim jeleniem który spowodował wyłom w świadomości żydowskiej. To człowiek partii stronnictwa Lucyfera /morderca czarnoksiężnik wróżył z nienarodzonych dzieci mordujac ciężarne kobiety./ Bo głównym kandydytem kandydującym był cezar z piekła który dzięki temu jeleniowi wygra demokrytyczne wybory z totalnym aplauzem (J. 19,15) Izrael zawarł drugie Przymierze w krwi Baranka Nieskalanego! Pierwsze pod górą Synaj w krwi zwierząt ofiarnych! Synagoga Boża odtąd jest już jego Synagogą (Ap. 2,9; 3,9)
    Odpowiedz
  • Re: Dwa słowa o WOŚP|salvatore 13.01.2014, 15:49
    Ciekawe wyniki sondy na WP
    Czy wspomogłeś/aś finansowo WOŚP?
    Tak 59.33%
    Nie 40.67%
    Liczba oddanych głosów: 8183
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook