Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?

dodano: 3.04.2014, 20:24
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.

Sam kiedyś myślałem, że Jezus jest ideą, konieczną dla jakiegoś porządku społecznego, a życie wieczne to coś na zasadzie "Exegi monumentum" Horacego. A inni niewierzący, co myślą? Macie jakieś info?

• Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Edit 3.04.2014, 21:00
    Nie da się pogodzić wiary w wyższość nauczania zawartego w Nowym Testamencie nad innymi nauczaniami i nie wierzyć w zmartwychwstanie, bo:
    1 całość nie trzymałaby sie kupy, jest tam wiele nawiązań do zmartwychwstania
    2 nadzwyczajne nauczanie całości miałoby być przesłaniem kłamców i krętaczy, którzy za wymysł z pokorą oddali życie
    wniosek tak więc jest taki, że ci co nie wierzą w zmartwychwstanie, a uznają wszystko inne są zwyczajnie nielogiczni
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|AdrianJ 3.04.2014, 21:49
    Czy mamy jakieś konkretne opracowanie (może być książkowe), które pokazuje wiarygodność Zmartwychwstania?
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Edit 3.04.2014, 21:55

Czy mamy jakieś konkretne opracowanie (może być książkowe), które pokazuje wiarygodność Zmartwychwstania?

Mamy- Pismo Święte
    Jeden z najlepiej, z najstarszych i w największej ilości kopii zachowany przekaz pisemny ze starożytności.
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Włóczykij 3.04.2014, 21:55
    Dlaczego nie wierzą?
    Pamiętasz św. Tomasza który chciał pchać palce w rany na ciele Pana Jezusa, żeby się przekonać, że Pan Jezus naprawdę zmartwychwstał?
    Nie wierzą, bo nie widzieli.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Edit 3.04.2014, 21:57

Dlaczego nie wierzą?
    Pamiętasz św. Tomasza który chciał pchać palce w rany na ciele Pana Jezusa, żeby się przekonać, że Pan Jezus naprawdę zmartwychwstał?

przeczą tej teorii ci co nie wiedzieli a wierzą :)
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Włóczykij 3.04.2014, 21:59

przeczą tej teorii ci co nie wiedzieli a wierzą :)

...a co to za sztuka wierzyć w coś co się widziało? :)
    Trudno komuś uwierzyć w parówki w Lidla, które właśnie kupił, albo w rodziców z którymi mieszka?
    Nie widzieć i uwierzyć, w tym tkwi sekret :)
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|tia 3.04.2014, 22:13

...a co to za sztuka wierzyć w coś co się widziało? :)
    Trudno komuś uwierzyć w parówki w Lidla, które właśnie kupił, albo w rodziców z którymi mieszka?
    Nie widzieć i uwierzyć, w tym tkwi sekret :)

"Nie widzieć i uwierzyć, w tym tkwi sekret :)"

Nie widziałem, a uwierzyłem, ale dla mnie to żaden sekret, to konsekwencja edukacji. Nie wierzyłem, bo miałem słabą edukację w szkole średniej, dopiero UWr dał mi wycisk intelektualny, bo motywował mnie finansowo :-), ale właśnie na UWr przyszła do mnie myśl:

Bóg możliwy jest w każdej postaci, w której chce; może być jak źdźbło trawy, które depczesz bez głębszej refleksji jak zwierzę.

Sekretu w tym nie ma, po prostu nie chciałem być jak zwierzę, które myśli tylko jak przetrwać.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Włóczykij 5.04.2014, 8:55

"Nie widzieć i uwierzyć, w tym tkwi sekret :)"

Nie widziałem, a uwierzyłem, ale dla mnie to żaden sekret, to konsekwencja edukacji. Nie wierzyłem, bo miałem słabą edukację w szkole średniej, dopiero UWr dał mi wycisk intelektualny, bo motywował mnie finansowo :-), ale właśnie na UWr przyszła do mnie myśl:

Bóg możliwy ...

Jak to nie ma sekretu? :)
    Nie wierzyłeś bo coś było dla ciebie sekretne. Uwierzyłes gdy poznałeś ten sekret :P
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|tia 3.04.2014, 22:07

Dlaczego nie wierzą?

No i tu zaczyna się problem, gdyż sam mówiłem swojego czasu, że gdybym miał możliwość jak święty niedowiarek :-), to nie musiałbym wierzyć. Skąd zatem wiara, pytałem? No i do łaski bożej mnie odsyłano, której nie miałem, bo przecież dla mnie Boga nie było :-)
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|Edit 3.04.2014, 22:20

No i tu zaczyna się problem, gdyż sam mówiłem swojego czasu, że gdybym miał możliwość jak święty niedowiarek :-), to nie musiałbym wierzyć. Skąd zatem wiara, pytałem? No i do łaski bożej mnie odsyłano, której nie miałem, bo przecież dla mnie Boga nie było :-)

a jednak chyba nie jest napisane, wiesz bo zobaczyłeś, tylko uwierzyłeś
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|AHAWA 3.04.2014, 22:10
    bo żeby uwierzyć trzeba się spotkać ze Zmartwychwstałym Jezusem a do tego trzeba uczciwości w poszukiwaniach i odwagi +
    *A fructibus eorum cognoscetis eos...* O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|tia 3.04.2014, 22:16

bo żeby uwierzyć trzeba się spotkać ze Zmartwychwstałym Jezusem a do tego trzeba uczciwości w poszukiwaniach i odwagi +

(Tak dygresyjnie napiszę. Ja tam widzę Jezusa zmartwychwstałego, ale niektórzy wierzący widzą Go prawie zawsze albo cierpiącego, albo umarłego na krzyżu, tylko od święta mówią, że Jezus zmartwychwstał.)
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|AHAWA 3.04.2014, 22:26

(Tak dygresyjnie napiszę. Ja tam widzę Jezusa zmartwychwstałego, ale niektórzy wierzący widzą Go prawie zawsze albo cierpiącego, albo umarłego na krzyżu, tylko od święta mówią, że Jezus zmartwychwstał.)

no tak, zgadzam się masz zupełną rację, niektórzy wierni uwielbiają się na niby smucić i udawać zdołowanych tylko że po czasie nie zauważają że naprawdę zaczynają się tak czuć jak udawali na początku, dopada ich depresja i rozpacz, no ale taka cena za obłudę...
    *A fructibus eorum cognoscetis eos...* O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|tia 3.04.2014, 22:35

no tak, zgadzam się masz zupełną rację, niektórzy wierni uwielbiają się na niby smucić i udawać zdołowanych tylko że po czasie nie zauważają że naprawdę zaczynają się tak czuć jak udawali na początku, dopada ich depresja i rozpacz, no ale taka cena za obłudę...

(No a jeśli im jakoś wszczepiono w świadomość ten obraz Jezusa cierpiącego lub umarłego na krzyżu? Przecież kiedy wchodzimy do naszych świątyń to najczęściej widzimy Jezusa umarłego na krzyżu. Zwróć uwagę czy w naszych świątyniach w centralnym miejscu za ołtarzem widać duży obraz lub posąg Jezusa zmartwychwstałego czy wiszącego na krzyżu? Niby głosimy zmartwychwstanie, a częściej przyjmujemy, poprzez sztukę sakralną, Jezusa na krzyżu.)
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego ludzie nie wierzą w zmartwychwstanie Jezusa?|AHAWA 4.04.2014, 12:54

(No a jeśli im jakoś wszczepiono w świadomość ten obraz Jezusa cierpiącego lub umarłego na krzyżu? Przecież kiedy wchodzimy do naszych świątyń to najczęściej widzimy Jezusa umarłego na krzyżu. Zwróć uwagę czy w naszych świątyniach w centralnym miejscu za ołtarzem widać duży obraz lub posąg Jezusa zmartwychwstałego czy wiszącego na ...

słusznie zauważyłeś, dlatego Pan tak wyróżnił św. Faustynę oraz ks. Michała Sopoćkę, propagatorów wizerunku Zmatwychwstałego Jezusa, bez Zmartwychwstania nasza wiara traci motywację do działania i też traci odwagę do głoszenia Ewangelii jak również bycia bezkompromisowym tak na codzień +
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook