Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?

dodano: 13.09.2017, 22:40
akcje wątku: drzewko

Sto lat temu prawie 100 tys. ludzi przybyło do Fatimy na piąte objawienie Matki Bożej.

Dziś nigdzie nie ma śladu informacji o tym jubileuszu. Objawienie w Fatimie jest na tle wszystkich podobnych zjawisk absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne. To jedno z najważniejszych objawień Matki Bożej w całej historii, być może najważniejsze. Już po objawieniach te nadzwyczajne wydarzenia nawróciły miliony ludzi i pogłębiły ich relacje z N.M.P. Niepokalaną.

Dlaczego różni działacze katoliccy i organizatorzy innych uroczystości mają wiele pomysłów, a o tym jubileuszu jakby zapomnieli? Nigdy nie sądziłam, że będzie przebiegał tak skromnie.

• Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|Kovson 13.09.2017, 22:47
    Ach, kobieto, po co ten płacz?
    ‘God is a concept by which we measure our pain’ John Lennon
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|dr Hackenbush 13.09.2017, 23:33
    Bo nie obchodzi sie falszywych wydarzen...
    Człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka. Tak więc to ludzie są twórcami i stwórcami Boga, a Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tylko w umyśle, a przy tym bytem chimerycznym, bo Bóg i chimera są tym samym. - Kazimierz Lyszczynski.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|depozytariusz fragmentu prawdy:-) 13.09.2017, 23:55

Bo nie obchodzi sie falszywych wydarzen...

Czyli te prawdziwe wypadałoby...
    Właściwy test na to, czy jesteś modernistą: http://www.fronda.pl/forum/wlasciwy-test-na-to-czy-jestes-modernista,82782.html
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|Zawistowski2 14.09.2017, 0:04
    [email protected] - pisze: "Dziś nigdzie nie ma śladu informacji o tym jubileuszu."

Jak [email protected] czegoś nie widzi, to znaczy, że tego nie ma
    A do tego [email protected] ma doprowadzony internet do samego domu, dzięki czemu szybko uznała, że jest mądrzejsza od Papieża.

[email protected] a w mojej wiosce 100-lecie obchodzono hucznie i nie piszę tylko o wąsatych panach z OSP i odmówieniu koronki na tę okazję, ale o realne zaangażowanie starych i młodych i wielodniowe obchody
    Kilka fotek z odpustu (przybyłem po częsci oficjalnej)
    https://zapodaj.net/214a67cea7fe4.jpg.html
    https://zapodaj.net/b3cc3c8062f8c.jpg.html
    https://zapodaj.net/784db5c7f7d45.jpg.html
    https://zapodaj.net/7f46a50df1b5b.jpg.html
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|Zawistowski2 14.09.2017, 0:06

[email protected] - pisze: "Dziś nigdzie nie ma śladu informacji o tym jubileuszu."

Jak [email protected] czegoś nie widzi, to znaczy, że tego nie ma
    A do tego [email protected] ma doprowadzony internet do samego domu, dzięki czemu szybko uznała, że jest mądrzejsza od Papieża.

[email protected] a w mojej wiosce 100-lecie obchodzono hucznie i ...

s
    18518026_760587294102553_9103473489578644752_o.jpg 18489533_760587280769221_7497702334419029766_o.jpg 18423927_760686410759308_758614646285013257_n.jpg 18425027_760686414092641_5584311352315401403_n.jpg
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|Zawistowski2 14.09.2017, 0:07

s
    18518026_760587294102553_9103473489578644752_o.jpg 18489533_760587280769221_7497702334419029766_o.jpg 18423927_760686410759308_758614646285013257_n.jpg 18425027_760686414092641_5584311352315401403_n.jpg

https://zapodaj.net/5227c7c05eb96.jpg
    https://zapodaj.net/be83c1ec7d798.jpg
    https://zapodaj.net/6005757861117.jpg
    https://zapodaj.net/6182f01e703eb.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|Ola 14.09.2017, 6:56
    Nie liczyłam, że będzie inaczej czyli uroczyście. To już nie te czasy.Zobaczymy czy cokolwiek zmieni się na zakończenie objawień w październiku czy tylko Różaniec (jak zawsze w październiku) będzie odmawiany.

[email protected] powiem Ci jak u mnie było, wczoraj i wszystkie poprzednie dni 13, od maja.
    Wczoraj proboszcz przeprosił, że zapomniał przypomnieć w niedzielę w ogłoszeniach o tym aby przyjść na to nabożeństwo. A przyszło bardzo dużo ludzi co go ogromnie zaskoczyło. Widać, że ludzie nie patrzą co ksiądz powie ale sami pilnują i pamiętają.
    Proboszcz w ogóle nie wspomina na tych nabożeństwach Matki Bożej z Fatimy. Nie ma ani jednego słowa o tych objawieniach. Oczywiście mówi o Matce Bożej ale jakby Fatimy nie było choć jest to nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy. Odnosi się on zawsze do Matki Bożej Królowej Polski do Jasnej Góry. Jesteśmy w duchowej łączności z Jasną Górą a o Fatimie nic. O odmówieniu chociażby cząstki Różańca mowy nie ma. Stoimy i śpiewamy pieśni Maryjne a proboszcz co pewien czas przeczyta coś o Maryi. Procesję krótką mamy i wtedy jest jedyna pieśń nawiązująca do objawień Fatimskich.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|[email protected] 14.09.2017, 11:18

Nie liczyłam, że będzie inaczej czyli uroczyście. To już nie te czasy.Zobaczymy czy cokolwiek zmieni się na zakończenie objawień w październiku czy tylko Różaniec (jak zawsze w październiku) będzie odmawiany.

[email protected] powiem Ci jak u mnie było, wczoraj i wszystkie poprzednie dni 13, od maja.
    Wczoraj proboszcz przeprosił, że ...

Ola
    To jest tak powszechne, że nie wierzę, że wszyscy proboszczowie w Polsce nie pamiętają, "zapominają", za to wszyscy jak jeden postępują tak samo. Mają na każdy tydzień wytyczne od swoich biskupów, a Ci Konferencję Episkopatu Polski - KEP, która realizuje każdy sygnał z Watykanu. Jaki jest Watykan, każdy widzi.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|[email protected] 14.09.2017, 11:33

Ola
    To jest tak powszechne, że nie wierzę, że wszyscy proboszczowie w Polsce nie pamiętają, "zapominają", za to wszyscy jak jeden postępują tak samo. Mają na każdy tydzień wytyczne od swoich biskupów, a Ci Konferencję Episkopatu Polski - KEP, która realizuje każdy sygnał z Watykanu. Jaki jest Watykan, każdy widzi.

Przed Soborem Watykańskim II każdy biskup był niezależny w swoich decyzjach. Owszem, pilnował żeby jego decyzje dla swojej diecezji nie różniły się od zaleceń watykańskich, ale na Watykanie nie zasiadali wilki w owczych skórach.
    Sobór wprowadził rewolucyjną (diabelską) zmianę, a mianowicie - kolegialność. Zdławiona została indywidualna odpowiedzialność biskupów, a zastąpiona zbiorową odpowiedzialnością "konferencji episkopatów". Teraz pilnują jeden drugiego, jak w każdej partii komunistycznej.
    Zapytaj kogo chcesz, o to kto jest najważniejszy w hierarchii Kościoła w poszczególnych krajach, to usłyszysz, że "konferencja episkopatu..." Polski lub Niemiec, czy innego. Kiedyś każdy odpowiedziałby jednym tchem, że w Polsce - Prymas Polski. I każdy znał jego nazwisko.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|Altek 14.09.2017, 16:39
    Księża mają różne talenty, jak wszyscy. Niektórzy, podobnie jak nauczyciele, dopasowują się do poziomu klasy i nie wymagają zbyt wiele od siebie. Kto chce, może odmawiać różaniec, przymusu nie ma. W jednej parafii z księdzem i procesją, w innej grupy parafian bez księdza.
    Ale można obejrzeć niezły film "Fatima. Ostatnia tajemnica".
    Szczęście i nieszczęście to nasza lewa i prawa ręka - obie należy używać. św. Katarzyna ze Sieny
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego jubileusz objawień Matki Boskiej Fatimskiej jest skromnie obchodzony?|[email protected] 14.09.2017, 16:50

Księża mają różne talenty, jak wszyscy. Niektórzy, podobnie jak nauczyciele, dopasowują się do poziomu klasy i nie wymagają zbyt wiele od siebie. Kto chce, może odmawiać różaniec, przymusu nie ma. W jednej parafii z księdzem i procesją, w innej grupy parafian bez księdza.
    Ale można obejrzeć niezły film "Fatima. Ostatnia ...

"W jednej parafii z księdzem i procesją, w innej grupy parafian bez księdza"

- A jeszcze w innej w ogóle. Z czasem kto chce, to chodzi na Mszę Św., a kto nie chce to nie chodzi. Do Komunii Św. przystępować będą wszyscy, nawet bez spowiedzi.
    N.M.P. Niepokalana Matka Boża, jak to matka - zniesie wszystko. Lekceważenie, wszelkie zniewagi, "zapomnienie" ostentacyjnie okazywane. Może Jej Matczyne Serce nie pęknie. Ale gniewu Bożego to ja bym się bardzo bała. A czeka nas Sąd Boży i Jego sprawiedliwość.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook