Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"dlaczego biskupi ... próbują wmawiać ufającym im ludziom ... że ... spostrzegawczość jest „grzechem”?

dodano: 15.04.2018, 17:35
akcje wątku: drzewko

Autor: .

http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4192

 

 

Wokół „dialogu” i „grzechu”

Felieton    miesięcznik „Moja Rodzina”    14 kwietnia 2018

 

http://mojarodzina.org/

 

 

"Warto jednak zastanowić się nad konsekwencjami takiej uprzejmości wobec partnerów „dialogu” - że coraz więcej ludzi przestanie przywiązywać wagę do tego, co mówią im biskupi – i wcale nie musi to oznaczać jakiegoś kryzysu wiary, tylko kryzys przywództwa, na który, mówiąc nawiasem, Polska coraz dotkliwiej cierpi od śmierci Prymasa Wyszyńskiego".

 

 

"Zatem z kim biskupi, jako „strona polska” prowadzą ten cały „dialog”? Najwyraźniej z osobami, czy gremiami niewłaściwymi, które albo nie mają żadnego wpływu na postępowanie tamtych, albo są przez tamtych do „dialogu” delegowani. W pierwszym przypadku dialog jest bezcelowy, bo z oczywistych powodów nie może doprowadzić do żadnych rezultatów z wyjątkiem dostarczenia „stronie polskiej” złudzenia, że oto załatwia jakieś ważne sprawy, a w przypadku drugim – szkodliwy, bo prowadzi do psychicznego rozbrojenia polskiego uczestnika dialogu, który w sposób niedostrzegalny dla siebie samego, zaczyna przyjmować punkt widzenia strony przeciwnej.

Wreszcie, jeśli „dialog” ma być „oparty na prawdzie”, to chcielibyśmy usłyszeć stanowisko Episkopatu w sprawie zasadności żydowskich roszczeń majątkowych – bo to właśnie stanowi najtwardsze jądro konfliktu – czy są one zasadne, czy nie. Sytuacja, w której Episkopat unika zajęcia stanowiska w tej sprawie, tylko zabawia się „dialogiem” i próbuje sztorcować katolików w Polsce nowymi „grzechami”, nie przysparza mu wiarygodności. Zatem czy nie czas na porzucenie osobliwego żargonu komunikatów i przemówienia do Polaków ludzkim głosem?

 

  • Re: "dlaczego biskupi ... próbują wmawiać ufającym im ludziom ... że ... spostrzegawczość jest „grzechem”?|Altek 15.04.2018, 18:51
    Chciałem zostać biskupem, ale mi nie wyszło.
    Nie troszcz się zbytecznie i zdaj to rozporządzeniu Bożemu. bł. Edmund Bojanowski
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook