Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czyżby dwie apokaliptyczne bestie ?

dodano: 13.02.2018, 19:29
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Papież Franciszek spotkał się ostatnio z prezydentem Erdoganem co nie zdarzyło się papieżom od dziesiątek lat, jeśli chodzi o  spotkanie z przywódcami Turcji. Zastanawiam się czy to nie są aby dwie bestie apokaliptyczne ? Być może to nie jest prawda ale gdyby przyjąć takie założenie to wiele rzeczy by się wyjaśniło. Np wspieranie islamizacji Europy przez Franciszka pozornie  jest bez sensu. Jeśli przyjać jednak że ono ma czemuś służyć to plany Erdogana świetnie by to wyjaśniały. Turecki przywódca ma bowiem ambicje zjednoczenia świata islamskiego pod swoim przywództwem jak również śni o islamskim podboju Europy. Turcja ma do celu zarówno niezbędne środki jak i położenie strategicznie i Turcja nie jest międzynarodowym pariasem jakim było tzw Państwo islamskie. Franciszkowi brakuje natomiast siły militarnej, po prostu Franciszek (Jeśli jest jedną z bestii ) potrzebuje kogoś kto będzie dysponował twardymi środkami a Erdogan to właśnie ma. Z kolej moralne wsparcie Franciszka w rozmiękczaniu oporu przyszłych europejskich ofiar jest nie do przecenienia dla Erdogana. Ta parka wygląda na bardzo dobrze się uzupełniająca. 

 • Re: Czyżby dwie apokaliptyczne bestie ? |[email protected] 13.02.2018, 19:48
  "Europejskie episkopaty potępiają turecką inwazję na Syrię.

  Europejscy biskupi stanowczo potępiają turecką inwazję na Afrin w Syrii i domagają się natychmiastowego zaprzestania działań zbrojnych. Oświadczenie w tej sprawie wydali przewodniczący komisji sprawiedliwości i pokoju 20 europejskich episkopatów.
  Ich zdaniem inwazja wojsk tureckich wspieranych przez ugrupowania muzułmańskich radykałów stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego. Będzie to miało nieodwracalne konsekwencje dla całego regionu. Biskupi domagają się natychmiastowego zawieszenia broni, utworzenia korytarzy humanitarnych i dostępu dla obserwatorów międzynarodowych. Przedstawiciele europejskich episkopatów apelują też do instytucji unijnych o jednoznaczne potępienie tureckiej inwazji".

  http://pl.radiovaticana.va/news/2018/02/13/europejskie_episkopaty_potępiają_turecką_inwazję_na_syrię/1363019

  Też czytałam i to na pl.radiovaticana o wizycie Erdogana na Watykanie. O przyjmowaniu jego małżonki i wspólnych jej z watykanistami występach, pisałam w moim wątku.
  Dlatego nie bardzo rozumiem tego najnowszego newsa, który za Radiem Watykańskim zamieszczam w tym poście w powiązaniu z poprzednimi newsami z wizyty Erdogana.
  Odpowiedz
 • Re: Czyżby dwie apokaliptyczne bestie ? |Bahram 13.02.2018, 20:02

  "Europejskie episkopaty potępiają turecką inwazję na Syrię.

  Europejscy biskupi stanowczo potępiają turecką inwazję na Afrin w Syrii i domagają się natychmiastowego zaprzestania działań zbrojnych. Oświadczenie w tej sprawie wydali przewodniczący komisji sprawiedliwości i pokoju 20 europejskich episkopatów.
  Ich zdaniem inwazja wojsk tureckich wspieranych przez ugrupowania muzułmańskich radykałów stanowi pogwałcenie prawa ...


  Może ten apel biskupów ma po prostu odwrócić uwagę od sojuszu Franciszka z Erdoganem ? Erdogan pasuje bowiem idealnie na Antychrysta i gdyby przyjać to założenie to mięta Franciszka do islamistów nabranłaby sensu. Erdogan mówi już bowiem o współczesnej Turcji jako spadkobiercy Imperium Osmanów. Czyli Erdogan ma ambicje sułtańskie. Przypominam zaś że turecki sułtan wcale nie był jakimś zwyczajnym imperatorem. on był też (A może przed wszystkim ) kalifem czyli religijnym zwierzchnikiem całego islamu. W tej sytuacji plany Erdogana są dużo większe niż jakieś zwyczajne podboje.
  Odpowiedz
 • Re: Czyżby dwie apokaliptyczne bestie ? |taktak.nienie 13.02.2018, 20:08
  "rozmiękczanie oporu przyszłych europejskich ofiar"

  Bardzo cenna obserwacja.
  http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
  Odpowiedz
 • Re: Czyżby dwie apokaliptyczne bestie ? |Bahram 13.02.2018, 20:17

  "rozmiękczanie oporu przyszłych europejskich ofiar"

  Bardzo cenna obserwacja.


  Franciszek nic innego przecież nie robi. Erdogan zaś ma te same cele co ISIS. Tyle że ci z ISIS nie potrafili być dostatecznie cierpliwi i od razu pokazywali się jako tacy islamscy nazi zanim zdołali się umocnić co spowodowało że iSIS popadło w wojnę z całym światem a takiej wojny Bahdadi nie mogł był wygrać. Nie zdziwię się jeśli Franciszek będzie czynnie pomagał w podboju Europy przez islam. A może tu chodzi o to że Franciszek liczy na status jaki miał patryjarcha Konstantynopola w Imperium Osmańskim ?
  Odpowiedz
 • Re: Czyżby dwie apokaliptyczne bestie ? |taktak.nienie 13.02.2018, 21:10

  Franciszek nic innego przecież nie robi. Erdogan zaś ma te same cele co ISIS. Tyle że ci z ISIS nie potrafili być dostatecznie cierpliwi i od razu pokazywali się jako tacy islamscy nazi zanim zdołali się umocnić co spowodowało że iSIS popadło w wojnę z całym światem a takiej wojny ...


  Mnie zadziwia wigor tego starca, taka reinkarnacja Bartoszewskiego, ciekawy typ człowieka, jakby był podpięty pod jakieś silne źródło energii.

  To całe ISIS to chyba tylko pożyteczni idioci, humanodroidy na służbie zła. Ciekawe, że na mapie rozlewało się toto starannie jednak i w sposób zdyscyplinowany omijając maleńki punkcik: Izrael. Hmm.
  http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook