Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ?

dodano: 13.11.2017, 21:58
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Środowiska ''gazetowo-polskie'' dostrzegają ruskiego agenta w każdym krytyku ukraińskiego nacjonalizmu i obrażania Polaków przez banderowców. Każdy kto nie jest fanem ukraińskiego nazizmu to według Targalskiego i spółki (Na imię jej legion ) to gość od Putina. Wobec tego bezczelnego podważania przez niektórych naszych ''zdrajców'' postępowania banderowców z Polakami na Wołyniu  mam pytanie. Czyimi agentami są Wiatrowycz i inni ukraińscy fani Bandery ? Bo chyba wstrętna prorurska agenturalność nie stosuje się tylko do polskich okropnych krytyków sympatycznych i zupełnie niesłusznie oskarżanych o ludobójstwo członków OUN ale też samych fanów UPA ? Dosłownie dziś biedactwo Wiatrowycz zażądał odbudowy pomników UPA w Polsce bo niektóre pomniki UPA wstrętne polskie ksenofobiczne katolstwo zburzyło i trzeba je odbudować.  

• Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |Kermit_zaba 13.11.2017, 22:16
    Społeczeństwo Ukrainy składa się z dwóch części. Majdan obalił demokratycznie wybraną władzę i dał ją tej części Ukrainy, która jest obecnie. Obama dał 5 miliardów dolarów na Majdan,
    Odpowiedz
  • Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |Cywilizacja Łacińska 13.11.2017, 22:19
    Nie mam zamiaru usprawiedliwiać zbrodni OUN/UPA dokonanych na Polakach. Nie zauważyłem też żadnych symptomów usprawiedliwiania ukraińskich zbrodni przez dra Targalskiego, więc mówienie o nim, że jest fanem "nazizmu ukraińskiego" (w domyśle zbrodniczej działalności OUN/UPA), traktuję jako akt złej woli ze strony przeciwników politycznych. Jednak to, co mnie bardzo interesuje, to np. dzisiejsza rola kacapów w propagowaniu nienawiści do Ukraińców w ogóle, ale również ich rola historyczna - tzn. działalność w ramach struktur UPA. O tej roli historycznej mówił jakiś czas temu znany kompozytor p. Krzesimir Dębski, autor książki "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia":

Ukraińcy sami się podkładają rosyjskiej propagandzie szerząc kult UPA. Ja wtedy mówię, że całe nieszczęście zaczęło się od okupacji sowieckiej. Że to Rosjanie antagonizowali narody i wspierali nacjonalistów, i właściwie w każdym oddziale UPA był instruktor sowiecki. Bo tak często było. Byli dezerterzy z armii sowieckiej, własowcy którzy uciekali do banderowców i robili za instruktorów, bo często byli oficerami, podoficerami. Jak słyszą to rosyjscy dziennikarze, to się zapowietrzają i mówią, że to będą musieli wyciąć. Staram się tak mówić, aby się nie dać zmanipulować".
    http://www.polskatimes.pl/opinie/a/rzez-wolynska-krzesimir-debski-wciaz-mamy-jakies-zludzenia-jesli-chodzi-o-ukraincow-wywiad,10740336/

Tak więc historia nie zawsze jest bipolarna, prosta i oczywista.
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |Bahram 13.11.2017, 22:41

Nie mam zamiaru usprawiedliwiać zbrodni OUN/UPA dokonanych na Polakach. Nie zauważyłem też żadnych symptomów usprawiedliwiania ukraińskich zbrodni przez dra Targalskiego, więc mówienie o nim, że jest fanem "nazizmu ukraińskiego" (w domyśle zbrodniczej działalności OUN/UPA), traktuję jako akt złej woli ze strony przeciwników politycznych. Jednak to, co mnie bardzo ...

Niestety Targalski jest fanem i to jawnym Bandery. Wybacz ale przy calym szacunku dla Dębskiego te jego stwierdzenia to jakieś brednie. Własowcy byli w każdym oddziale UPA i to własowcy byli instruktorami sowieckimi ? Przecież to się kupy nie trzyma. Tak naprawdę Wołyń był samodzielnym dziełem Ukraińców planowanym już na wiele lat przed wojną np już w roku 1929 banderowcy zdecydowali że ta ich przyszła Ukraina ma być czysta etnicznie. Przypisywanie Wołynia sowietom to ten sam kaliber co pisanie że Katyń był dziełem Niemców. Wiadomo było że Wiatrowycz jest bezczelną antypolską szują. Dlaczego wobec tego mianowano go akurat na stanowisko gdzie prowokuje ekscesy w stosunku do Polski i sprawia że Ukraina zaczyna być u nas znienawidzona ? Putin na ten stołek Wiatrowycza nie wsadził. Widać z jakiś powodów Ukraińcy chcą konfliktu z Polakami.
    Odpowiedz
  • Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |Cywilizacja Łacińska 13.11.2017, 22:57

Niestety Targalski jest fanem i to jawnym Bandery. Wybacz ale przy calym szacunku dla Dębskiego te jego stwierdzenia to jakieś brednie. Własowcy byli w każdym oddziale UPA i to własowcy byli instruktorami sowieckimi ? Przecież to się kupy nie trzyma. Tak naprawdę Wołyń był samodzielnym dziełem Ukraińców planowanym już na wiele ...

Pytanie brzmi: kto bardziej pragnie konfliktu Ukrainy z Polską? Komu najbardziej na tym zależy? Ja nie twierdzę, że Wołyń był autorskim projektem politycznym Rosji i myślę, że p. Krzesimir Dębski też tego nie twierdzi. Chodzi o to, żeby zarówno Polacy, jak i Ukraińcy mieli świadomość, że polityka Rosji wobec jej wrogów jest niezmienna. Podburzanie, skłócanie i dzielenie to jest polityczny żywioł tego przestępczego z gruntu państwa, jakim jest Rosja. Z kolei Ukraińców powinniśmy uczyć prawdziwej historii i uświadamiać ich, gdzie znajduje się prawdziwy wróg. Nie pomożemy im w drodze do prawdy, jeśli nadal będziemy upominać się o Lwów (co jest zresztą po myśli Kremla) - wtedy nacjonalistyczne nastroje na Ukrainie staną się jeszcze bardziej żwawe i groźniejsze.
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |Bahram 14.11.2017, 0:04

Pytanie brzmi: kto bardziej pragnie konfliktu Ukrainy z Polską? Komu najbardziej na tym zależy? Ja nie twierdzę, że Wołyń był autorskim projektem politycznym Rosji i myślę, że p. Krzesimir Dębski też tego nie twierdzi. Chodzi o to, żeby zarówno Polacy, jak i Ukraińcy mieli świadomość, że polityka Rosji wobec jej ...

Jeśli mówimy o państwie przestępczym to Ukraina jest takim samym państwem jak Rosja tylko Ukraina jest po prostu słabsza. Być może Rosjanie maczają palce w konfliktach polsko-ukraińskich ale gros tych konfliktów prowokują sami Ukraińcy i Rosjan do tego nie potrzeba mieszać. Ukraińcy plując Polakom w twarz dostatecznie dobrze powodują że Polacy powoli przestają Ukrainę lubić. To ciekawe o piszesz o uświadamianiu Ukraińców: Elity Ukraińskie świetnie wiedzą co się stało na Wołyniu i kto za to odpowiadał tylko kłamią świadomie. Kogo chcesz nauczać o Wołyniu ? Może Wiatrowycza ? Tyle że go nauczać nie trzeba. Jakoś na Ukrainie żądania terytorialne wobec Polski i nie tylko wobec nas mają się świetnie. I znów czytam ataki na Polaków ale już nie widzę krytyki Ukraińców. Prawdą jest po prostu że Ukraina to wrogie nam bandyckie państwo które na razie tylko dlatego szczeka a nie morduje Polaków bo jest po prostu słabe a nie dlatego że jest lepsze. Ukraina jest może i gorsza nawet od Rosji.
    Odpowiedz
  • Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |Piech 13.11.2017, 23:57
    Dlaczego akurat agentami? Między agenturą, a inspirowaną użytecznością jest istotna różnica. Z ONR nie trzeba podpisywać kontraktu, wystarczy podpowiedzieć użytecznemu idiocie hasło na plakat, a idiota kupi wszystko, co proste...
    Odpowiedz
  • Re: Czyimi agentami są ukraińscy miłośnicy Bandery ? |WojciechA 14.11.2017, 16:10
    Ukraińscy miłośnicy Bandery są Ukraińcami.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook