Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy u Was w domu są prezenty na święta?

dodano: 6.12.2017, 12:01
akcje wątku: drzewko

Autor: justa

U mnie w domu nie ma takiej tradycji tak samo jak i u męża w domu. Z kolei w domu szwagra kupowanie prezentów było normą. W tym roku siostra ze szwagrem zjeżdżają na święta do moich rodzicow i będą kupować dla wszystkich prezenty, bo szwagier nie wyobraża sobie inaczej, tym samym stawiają nas w trudnej sytuacji, tzn rodziców, mnie i męża, ktorzy tez tam będziemy. Dostać prezenty a nie dać? Czy ulec czyjejś tradycji i kupić wszystkim prezenty, żeby tylko nie wyglądać glupio? Wg mnie to jest wymuszanie. Jak jest u was?

 • Re: Czy u Was w domu są prezenty na święta? |miś Korbiniana 6.12.2017, 12:03
  Sa prezenty dla dzieci, a dla doroslych jakies symboliczne duperele.
  + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
  Odpowiedz
 • Re: Czy u Was w domu są prezenty na święta? |Duinne 6.12.2017, 12:25
  My sie staramy "stawiac opor" switecznemu szalenstwu zakupowemu. Dla dzieci jakies tam male upominki, ale bez przesadyzmu. Dla doroslych - tylko z najblizszej rodziny typu rodzice, rodzenstwo - cos tam symbolicznie, najchetniej recznie zrobione w miare mozliwosci (skarpetki na drutach, jakies ciasteczka albo recznie zrobione czekolatki w jakims ladnym opakowaniu)

  Mamy to wszystko powyzsze obgadane i ustalone z rodzina od lat, wiec wszyscy sa zdyscyplinowani. Taki "wylamujacy sie" i szalejacy z zakupami to rzeczywiscie jest problem, bo tylko zaklopotanie dla innych czlonkow rodziny. Moze jest czas jeszcze z siostra pogadac, i dac jej do zrozumienia, zeby troche zluzowala z tymi prezentami :-)
  I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
  Odpowiedz
 • Re: Czy u Was w domu są prezenty na święta? |mariaelena 6.12.2017, 12:31
  U nas, odkąd pamiętam, prezenty pod choinką, w Wigilię. Nie jest to jakieś szaleństwo, ale obdarowywany jest każdy:)
  „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
  Odpowiedz
 • Re: Czy u Was w domu są prezenty na święta? |Paweł ("Waldi") 6.12.2017, 12:58
  Jeśli nie byli grzeczni, nie kupować :)
  (1 Kor 13)
  Odpowiedz
 • Re: Czy u Was w domu są prezenty na święta? |itsak 8.12.2017, 8:40
  Porozmawiaj z siostrą. Jesteś z nią bliżej niż ze szwagrem. Powiedz,że nie było u Was nigdy tradycyji prezentowej i wolalabyś to utrzymać. Ewentualnie przygotujcie sobie jakieś drobne upominki jak na przykład czekoladki czy skarpetki.
  My sobie dajemy prezenty ale mało kosztowne, w koncu pamięć się liczy.
  Kilka pomysłów zawierają strony tego typu: https://www.megakoszulki.pl/swiateczny-kreator-prezentow
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook